Jump to content
Sign in to follow this  
Radu_Toretto

Discutii / probleme / pareri PC Games

Recommended Posts

Half Life 2

 

Da-mi LIKE daca ti-am fost de ajutor 4.gif

Trebuie steam activ la el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva, deci am descarcat fifa 13 am instalat imi intra in joc toate bune , dar cand intru sa ma joc un meci ma scoate din joc :|

 

 

am procesor pentium® dual-core CPU E5200 @ 2.50 GHZ(2CPUs)

memory : 2048 (Ram)

Placa video Nvidia GeForce 8400 GS (Total memory 1013MG)

 

stie cineva de la ce ar putea fi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva, deci am descarcat fifa 13 am instalat imi intra in joc toate bune , dar cand intru sa ma joc un meci ma scoate din joc 22.gif

 

 

am procesor pentium® dual-core CPU E5200 @ 2.50 GHZ(2CPUs)

memory : 2048 (Ram)

Placa video Nvidia GeForce 8400 GS (Total memory 1013MG)

 

stie cineva de la ce ar putea fi ?

 

Iti spun eu de ce, pentru ca este joc piratat.

Nu cred ca este prima data cand patesti chestii de genul. Imi aduc aminte de Most Wanted de cate ori iesea asa de aiurea (sau primeam Don't Send).

Nu prea cred ca ai ce face, doar sa incerci alta versiune sau sa il cumperi. 106.gif

 

Jocuri piratate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa zicem ca e ca tine.. la restu cum de le merge ? .. si toate jocurile care le am sunt piratate.. si merg totusi :)) numai la fifa 13 si pes13 am aceasta problema :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o problema cu World of Warcraft asta, deci am descarcat jocu + update etc .. intru in joc si imi cere account name si password, unde fac cont ?

http://i.imgur.com/AnEPj.jpg

Va rog sa ma ajutati cu wow asta ca n`am jucat niciodata :)) va dau like-uri la maxim !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o problema cu World of Warcraft asta, deci am descarcat jocu + update etc .. intru in joc si imi cere account name si password, unde fac cont ?

http://i.imgur.com/AnEPj.jpg

Va rog sa ma ajutati cu wow asta ca n`am jucat niciodata 21.gif va dau like-uri la maxim !!!

Din cate stiu eu,si sper sa nu ma insel,WOW-ul se joaca cu garena si trebuie sa-ti faci cont pe site.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o problema cu World of Warcraft asta, deci am descarcat jocu + update etc .. intru in joc si imi cere account name si password, unde fac cont ?

http://i.imgur.com/AnEPj.jpg

Va rog sa ma ajutati cu wow asta ca n`am jucat niciodata 21.gif va dau like-uri la maxim !!!

descarci garena , dupa ce instalezi garena intri pe el si iti apare "sign up now" dai acolo si banuiesc ca te descurci in continuare sa iti faci cont.. , dupa ce iti faci cont te loghezi pe garena si iti alegi pe ce room vrei sa joci din romania, daca vrei sa joci dota ai vreo 20 de room-uri daca vrei sa joci wow RPG ai un room si pentru asta :) sper ca asta este ceea ce cauti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt la munca acum si merge greu netu pe telefon nu pot sa vad imaginea ,ies la 19:30 de la servici si cand ajung acasa iti explic tot ce trebuie sa faci,iti fac si poze daca e sa intelegi.. ca am garena instalata..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu merge sa dau edit,nu stiu de ce scuze de dublu post, ti-am facut un fel de tutorial e imposibil sa nu te descurci acum

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am o problema,mai demult am avut un fifa 2010 in pc,mi-am reinsalat windows si nu il mai am.Acum,am vrut sa il instalez,eu avand jocul pe 2 cd in realitate(cd1 si cd2).Instalez cd1 si cd 2 nu imi cere...de ce?Bag crack,si cand sa intru in game nici nu imi da eroare,dar nici in game nu ma baga...

 

Tin sa mentionez ca in trecut am mai avut jocul instalat de pe cele 2 cd-uri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am o problema,mai demult am avut un fifa 2010 in pc,mi-am reinsalat windows si nu il mai am.Acum,am vrut sa il instalez,eu avand jocul pe 2 cd in realitate(cd1 si cd2).Instalez cd1 si cd 2 nu imi cere...de ce?Bag crack,si cand sa intru in game nici nu imi da eroare,dar nici in game nu ma baga...

 

Tin sa mentionez ca in trecut am mai avut jocul instalat de pe cele 2 cd-uri..

Aceiasi problema am intalnit-o si eu in trecut cu Call of Duty 1. Il aveam pe 2 CD-uri. L-am instalat odata, am jucat, l-am sters.

Dupa vreun an si ceva m-am gandit sa il instalez din nou si ... canci. Se instaleaza CD 1 si atat. Nu mai cere CD 2. Daca il pun manual in Daemon Tools nu are nici un efect, nu merge instalat mai departe.

Si am mai incercat si alte dati dupa acea incercare si la fel.

Nu imi pot explica ce se intampla.

 

Eu am luat jocul din nou de altundeva si am rezolvat. La fel te sfatuiesc si pe tine.

Succes.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceiasi problema am intalnit-o si eu in trecut cu Call of Duty 1. Il aveam pe 2 CD-uri. L-am instalat odata, am jucat, l-am sters.

Dupa vreun an si ceva m-am gandit sa il instalez din nou si ... canci. Se instaleaza CD 1 si atat. Nu mai cere CD 2. Daca il pun manual in Daemon Tools nu are nici un efect, nu merge instalat mai departe.

Si am mai incercat si alte dati dupa acea incercare si la fel.

Nu imi pot explica ce se intampla.

 

Eu am luat jocul din nou de altundeva si am rezolvat. La fel te sfatuiesc si pe tine.

Succes.

 

Multumesc..Am downloadat jocul din alta parte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut care stie de unde pot lua Hitman 5 Absolution fara sa il cumpar.

A aparut deja cine ma ajuta like.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut care stie de unde pot lua Hitman 5 Absolution fara sa il cumpar.

A aparut deja cine ma ajuta like.

Nu oferim suport pentru asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomandati`mi niste jocuri gen Need for Speed Pro Street , Shift ... dastea cu , curse legale .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomandati`mi niste jocuri gen Need for Speed Pro Street , Shift ... dastea cu , curse legale .

Street Racing Syndicate si Midnight Club II.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-as apuca de un MMORPG alaturi de cativa membrii de pe eGaming , niste sugestii ? Un metin2 , Wow sau orice altceva :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-as apuca de un MMORPG alaturi de cativa membrii de pe eGaming , niste sugestii ? Un metin2 , Wow sau orice altceva 4.gif .

Salut.

Depinde de preferinte.

Cineva iti poate recomanda Metin, altcineva WoW, etc. Fiecare isi sustine parerea, si anume ca sugestia lui e cea mai buna. Ca jocul cutare e praf ... si asa mai departe.

Doar voi puteti sa hotarati, in functie de ce va place. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu conteaza jocul , MMORPG sa fie , ca e nou / vechi nu conteaza , invat repede ... numai ca vroiam sa mai joc cu cativa de pe comunitate , ca asa singur , te plictisesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu conteaza jocul , MMORPG sa fie , ca e nou / vechi nu conteaza , invat repede ... numai ca vroiam sa mai joc cu cativa de pe comunitate , ca asa singur , te plictisesti .

 

Eu zic să încerci Wartune, este nou şi pare interesant sau, poţi încerca Allods Online, care şi el pare destul de interesant, dar nu ştiu câti membrii eGaming joacă aşa ceva...

Edited by p0weR
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. am si eu o problema cu PES 2011, 2012 si 2013. vreau sa il joc pe oricare, am sistemul care sa imi permita sa le joc, cel putin asa imi arata la setari dar .... :

 

PES 2011: se instaleaza, intru in joc la loadscreen se blocheaza inainte sa imi apara meniul jocului (imediat dupa "press any key")

 

PES 2012: imi da eroare ca nu poate intia jocul. si da "close program/check for solutions etc" cred ca este de la .dll file

 

PES 2013: se incarca si cand ajung la punctul "press any key" nu imi recunoaste tastatura, nu merge nimic(nu se blocheaza) el asteapta in continuare :| imi merge decat windows button... sa pot iesi macar, sau ALT+f4.

 

am incercat sa instalez patchuri, sa caut alte crackuri, am instalat de cel putin 2 ori pe fiecare din ele. am incercat cu si fara patchuri.

 

as fi recunoscator daca ar stii cineva raspunsul pentru oricare din jocuri. vreau sa joc doar unul din ele pentru "be a legend" pentru simplul motiv ca la FIFA "be a pro" lasa de dorit

 

Am Windows 7 x64 bit

configuratia mea:

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ x 2 ‎(2.02Ghz)‎   imi spune ca e OK

 

RAM: 4.0 GB DDR 2 imi spune ca e GOOD

 

NVIDIA GeForce GT 630 ‎(PS3.0/VS3.0)‎ 2gb   imi spune ca e GOOD

 

HDD suficient

 

 

Multumesc in avans!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceau all.....am si eu o problema cu pes 2013...aceeasi problema ca si ""EchOO"" ma joc , termin meciul si imi iese cu erarea de C++,,,, am Visual C++ 2010 pe Win 7... care ma ajuta?? ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am si eu o problema la un joc...Mai exact imi da eroarea :

 

Fatal error - Unhandled exception
System.ArgumentException: Font 'Trebuchet MS' does not support style Regular.
at System.Drawing.Font.CreateNativeFont()
at System.Drawing.Font.Initialize(FontFamily family, Single emSize , FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet , Boolean gdiVerticalFont)
at System.Drawing.Font.Initialize(String familyName, Single emSize,FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet, Boolean gdiVerticalFont)
at Syste.Drawing.Font..ctor(String familyName, Single emSize,FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet
at #xe.#K0.#0U()
at #xe.#K0..ctor(String[] )
at #xe.#we.#GC(Strub[] )

Jocul se numeste SMITE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...