Jump to content
Sign in to follow this  
Radu_Toretto

Discutii / probleme / pareri PC Games

Recommended Posts

Salut am si eu o problema la un joc...Mai exact imi da eroarea :

 

Fatal error - Unhandled exception

System.ArgumentException: Font 'Trebuchet MS' does not support style Regular.

at System.Drawing.Font.CreateNativeFont()

at System.Drawing.Font.Initialize(FontFamily family, Single emSize , FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet , Boolean gdiVerticalFont)

at System.Drawing.Font.Initialize(String familyName, Single emSize,FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet, Boolean gdiVerticalFont)

at Syste.Drawing.Font..ctor(String familyName, Single emSize,FontStyle style , GraphicsUnit unit , Byte gdiCharSet

at #xe.#K0.#0U()

at #xe.#K0..ctor(String[] )

at #xe.#we.#GC(Strub[] )

Jocul se numeste SMITE

 

Fa-ti un update la Windows.

 

 

Ceau

all.....am si eu o problema cu pes 2013...aceeasi problema ca si

""EchOO"" ma joc , termin meciul si imi iese cu erarea de C++,,,, am

Visual C++ 2010 pe Win 7... care ma ajuta?? ms

Citeste aici http://support.microsoft.com/kb/307817

Edited by stefan94
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fa-ti un update la Windows.

Mai exact cum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi sterge ceva din calculator ??Ceva de prin C: , D: , jocuri ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi sterge ceva din calculator ??Ceva de prin C: , D: , jocuri ???

Cum sa-ti stearga ceva din calculator un simplu update?Pe romaneste,iti imbunatateste Windows-ul,ti-l actualizeaza la cele mai noi imbunatatiri.

Edited by stefan94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat , mersi mult :) Insfarsit a iesit si el din Open Beta , poate sa se joaca free si-m mie-mi da erori ...

N-am cuvinte sa-ti multumesc :* Daca pot 2x like dau , daca nu doar 1 si 1maine :*

Edit://2like-uri acordate :)

Mersi inca odata.

 

 

Cu placere!

 

Edited by stefan94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu NFS Undercover si nu imi merge.Cand il instalez imi da o eroare din folderul "SOUND/Speech" la fisierul "copspeechdat_en.big".

Stie cineva ce are?Uitati o poza:

 

8Xktcyi.jpg

Edited by Joker12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de 2x post. Cand l-am luat de pe net a mers! Am uitat sa pun in postul anterior :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de 2x post. Cand l-am luat de pe net a mers! Am uitat sa pun in postul anterior :P

Asa imi faceau si mie unele jocuri,dar cand le cumparam sau le descarcam de pe torrentele cunoscute imi mergeau.Eu te sfatuiesc sa ti-l descarci de altundeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor, am si eu o problema la CS 1.6 

Mi-am reinstalat windows-ul si dupa ce mi-am bagat syeam / cs etc. cand intru in CS sa joc mi se ridica tinta sus si se invarte intruna. Aveti vreo idee de la ce se intampla ?

Mai aveam inainte de a reinstala windows-ul CS=ul acesta dar emrgea foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut tuturor, am si eu o problema la CS 1.6 

Mi-am reinstalat windows-ul si dupa ce mi-am bagat syeam / cs etc. cand intru in CS sa joc mi se ridica tinta sus si se invarte intruna. Aveti vreo idee de la ce se intampla ?

Mai aveam inainte de a reinstala windows-ul CS=ul acesta dar emrgea foarte bine.

Daca nu ma insel,ai sensibilitatea la mouse prea mare.Intra la options si da mai mica sensibilitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel,ai sensibilitatea la mouse prea mare.Intra la options si da mai mica sensibilitatea.

 

Am pus si pe 0 dar la fel face. Am observat un lucru daca intru in CS ma conectez la server, etc daca nu misc de mouse nu se roteste camera, dar cum misc putin de mouse mi se ridica tinta in sus si se roteste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru 2x post, nu mai merge edit. Am rezolvat problema. Cred ca era de la rezolutie ca am schimbat rezolutia si acum merge fara probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , auziti am si eu o "problema" cu GTA IV . Deci il instalez , bag crack , intru in joc si dupa ce dau START , apara oameni aia , e la mine apar oameni aia in prostie si nu intra in joc. E de la GTA de la Crack de la ce ? Deja imi fac nervi. Care ma poate ajuta LIKE

Edited by Lykke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca asa:

Update ultima versiune nividia driver.
Update ultimele drivere aparute pentru chipset-ul placii de baza.
Update Microsoft. NET Framework.
Restarteaza calculatorul.

 

P.S.: Ce eroare iti da?Iti scrie ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi da nici o eroare , dupa ce dau start imi arata oameni aia in contunuu. Cand dau la " Start Task Manager" imi arata la joc , Not responding sau cum era.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi da nici o eroare , dupa ce dau start imi arata oameni aia in contunuu. Cand dau la " Start Task Manager" imi arata la joc , Not responding sau cum era.

Incearca sa opresti vSync.

//Ai mai avut GTA 4 inainte instalat?

Edited by stefan94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut inainte sa-mi o noua placa video si mergea.

 

In fine nu mai ma intereseaza. Mersi oricum

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Salut,am avut o data un joc cu masini (nu e Revolt)tari,cu ford, renault etc, si in care puteai lasa capcane pe drum pe care le luai din niste cubulete verzi(tot de pe drum). Stiti cum se numea? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut . am si eu o problema am instalat Far Cry 3 si nu stiu cum sa intru in el. Am dat pe fisierul Far Cry3.exe si imi da sa bag CD Key sau Activation Code . De unde pot lua si eu CD Key sau  Activation Code ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut . am si eu o problema am instalat Far Cry 3 si nu stiu cum sa intru in el. Am dat pe fisierul Far Cry3.exe si imi da sa bag CD Key sau Activation Code . De unde pot lua si eu CD Key sau  Activation Code ?

 

De aici : http://forum.egaming.ro/topic/33939-regulament-sectiune/

Mai exact de la punctul 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o mica intrebare. Stie cine daca la Need For Speed Most Wanted 2012 si DiRT 2 se poate da sensibilitate la rotile de la masini mai mica sa ceva de gen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o mica intrebare. Stie cine daca la Need For Speed Most Wanted 2012 si DiRT 2 se poate da sensibilitate la rotile de la masini mai mica sa ceva de gen ?

 

Nu cred că există aşa ceva. Pur şi simplu aşa a fost jocul creat, producătorii crezând că acel comportament al maşinii în viraje e

aproape la fel cu cel real (sau ar trebui).

Edited by VaruTzZu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,am avut o data un joc cu masini (nu e Revolt)tari,cu ford, renault etc, si in care puteai lasa capcane pe drum pe care le luai din niste cubulete verzi(tot de pe drum). Stiti cum se numea? 

Un joc cum ai descris tu, mai vechi, ar putea fi Nascar sau ceva mai nou cu grafica mai buna ar putea fi Blur. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc cum ai descris tu, mai vechi, ar putea fi Nascar sau ceva mai nou cu grafica mai buna ar putea fi Blur. :)

Nu este Nascar si nici Blur oricum mersi de ajutor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...