Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SoundSofLife

eG TV - Surenos Gang Presentation.

Recommended Posts

@ OxiSR5 - Da e facut pe eG si pentru unii este cel mai tare filmulet facut in aceasta comunitate pentru ca fie are valoare sentimentala, fie pentru ei chiar reprezinta ceva. (la mine, de exemplu, sunt amandoua.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda .... un film foarte reusit care pune in valoare gagul Surenos si in special pe lider , claritate foarte buna , continuitate in idei .Mergi in continoare pe acest drum ... ca este unul bun :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))

 

Beny, singurul lucru prin care ma scoate in evidenta acest filmulet este devotamentul fata de factiune. Sper ca nu faceai referire la alt mod de evidentiere..

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ OxiSR5 - Da e facut pe eG si pentru unii este cel mai tare filmulet facut in aceasta comunitate pentru ca fie are valoare sentimentala, fie pentru ei chiar reprezinta ceva. (la mine, de exemplu, sunt amandoua.)

 

Alo alo...ma scuzi ca iti "spulber" visele dar poti sa te uiti si tu la ce face ShOcKeR,adevarat iti dau dreptate filmul este destul de reusit,dar deja exagerezi prea mult :))

 

Poftim cateva filmulete facute de ShOcKeR :O

 

Dangerous Roads Part 1

 

CK Drift Movie

 

NFS MostWanted Trailer

 

Tokyo Drift: Black Cars Part 1

 

Tokyo Drift New Generation Part 2

 

Tokyo Drift New Generation Part 3

 

Deci credema nu poti spune ca filmul este cel mai reusit de pe eG,te respect pentru ce faci pentru Surenos,si ca ai ajuns leader pe "pile"(asta e alta poveste)dar nu poti faci o asemenea afirmatie

 

Sa iti mai spun inca ceva,ShOcKeR numai face filme pentru ca serverul eGaming SA:MP GodFather este o "masina de facut lag",nu poti filma ceva ca te arata mai in fata imediat in locul dorit este o durere de cap sa filmezi zeci de faze pe care le repeti incotinuu incontinuu si nu rezolvi absolut nimic,etc,etc.....de asta i-am facut o propunere lui PoWneR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se vede cu cat de multa atentie ai citit postul , nu a spus ca e cel mai bun film , a spus ca pentru unii e cel mai bun . Shocker face alt gen de filme , dar nu inteleg cum am ajuns sa discutam despre el si de ce nu mai face filme pe eG .

 

Si cat despre afirmatia lui Sound , e foarte adevarata , pentru unii e cel mai bun film , inclusiv pentru mine .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deci credema nu poti spune ca filmul este cel mai reusit de pe eG,te respect pentru ce faci pentru Surenos,si ca ai ajuns leader pe "pile"(asta e alta poveste)dar nu poti faci o asemenea afirmatie

 

 

:)) Deci. Chiar trebuia sa citesti cu atentie. Am vazut ce face Shocker si il respect pentru asta, dar nu trebuia sa te aprinzi asa. Fii mai atent cand citesti ceva data viitoare.

 

Cat despre faza cu pilele, cred ca ai auzit FOARTE prost.. eu chiar am fost ales lider pentru ca am avut cea mai buna cerere. Nu am fost ales cum ai auzit tu. Pentru ca daca se alegea lider pe pile, era altcineva in locul meu.

 

Am rugamintea sa postati comentariile voastre STRICT despre acest film. Nu ne intereseaza alte filme si nici Spamul (+1).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos filmul , calitate buna , melodiile sunt calumea.

Felicitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tare e filmu astaaaa. :Xx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am descoperit cum putem sa facem ca filmuletul sa fie vazut direct pe forum :

 

 

youtubelogogn4.png Video YouTube

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="1300" height="765"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" src="

<object width="1300" height="765"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="1300" height="765"></embed></object>" width="400px" height="400px">

 

 

Enjoy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film frumos si bine regizat. gg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la 0:25 pana la 0:35 Mori de plictiseala pana ajung cei 2 sa vorbeasca. Plus ca melodia zice ceva de genu " Every day I'm husltin' " si in filmulet e vorba de droguri. Trecem cu vederea. Fail.

La 0:55 N-ai ales bine unghiul de filmat. Fail.

De la 1:26 pana la 1:34 te plictisesti pana vorbesc cei 2.

La 3:06 iei curba si mergi cu masina in dreptul celor din Surenos in schimb la 3:10 te arata cum vii din nou in dreptul celor din Suernos. Deja Vu ? Fail.

La 3:16 Ambele masini de politie stau pe loc asteptand sa treci dupa care sa te urmareasca. Fail.

La 3:34 se opresc masinile dupa colt. Fail.

De la 3:26 pana la 3:36 ai lag plus ca masina aia ia foc din senin. Ai filmat o panorama de sus doar mutand din mouse. Nu tu actiune nimic. Fail.

In rest e OK. Uite asa mai cade un film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos reprezentat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos film ...

zimi si mie cum se chema prima melodie! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitări tuturor care aţi jucat

Share this post


Link to post
Share on other sites
De la 0:25 pana la 0:35 Mori de plictiseala pana ajung cei 2 sa vorbeasca. Plus ca melodia zice ceva de genu " Every day I'm husltin' " si in filmulet e vorba de droguri. Trecem cu vederea. Fail.

La 0:55 N-ai ales bine unghiul de filmat. Fail.

De la 1:26 pana la 1:34 te plictisesti pana vorbesc cei 2.

La 3:06 iei curba si mergi cu masina in dreptul celor din Surenos in schimb la 3:10 te arata cum vii din nou in dreptul celor din Suernos. Deja Vu ? Fail.

La 3:16 Ambele masini de politie stau pe loc asteptand sa treci dupa care sa te urmareasca. Fail.

La 3:34 se opresc masinile dupa colt. Fail.

De la 3:26 pana la 3:36 ai lag plus ca masina aia ia foc din senin. Ai filmat o panorama de sus doar mutand din mouse. Nu tu actiune nimic. Fail.

In rest e OK. Uite asa mai cade un film.

 

Cam multe "Failuri" si nu sunt de acord cu foarte multe dintre ele.

 

1. Deci, la prima parte, mi se pare mai RP sa prenzinti scena in care omul vine sa'si ia droguri mult mai detaliat, decat asa o simpla secventa in care ei vorbesc si gata.

Cat despe "Every day I'm hustlin' ", to hustle = a obtine bani in mod necinstit / a vinde droguri / a se prostitua / a face contrabanda (are mai multe sensuri)

2. Partea a 2-a, consideram ca unghiul este foarte bun, deoarece prinde toata actiunea.

3. O afacere se incheie mai greu, nu in 2 secunde. (o afacere in care e vorba de arme)

4. Am vrut sa prezentam actiunea din mai multe unghiuri, este filmat si montat intentionat in aceasta maniera.

5. Masinile de politie stau la semafor.

6. Da masinile se opresc dupa colt, acolo chiar e o mica gresala, insa nu atat de grava.

7. Masina nu ia foc din senin, asta era ideea din moment ce, cei din masina trageau in masinile de politie. Nu era lag, am incetinit eu,intentionat, pentru a reusi sa facem masina respectiva de politie sa ia foc.

 

Filmul este destul de bun, dupa parerea noastra, si a multora. Seteaza noi standarde in realizarea unor noi "productii" pe acest server, deoarece abordeaza o tematica si o viziune noua, inovatoare. :(

Sper ca ai fost lamurit.

 

 

Frumos film ...

zimi si mie cum se chema prima melodie! :bananadance:

 

 

Don Omar feat. Tego Calderon - Bandaleros (Este din Soundtrackul Fast and Furious Tokio Drift)

 

 

 

Va multumim pentru aprecierile si criticile voastre ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cam multe "Failuri" si nu sunt de acord cu foarte multe dintre ele.

 

1. Deci, la prima parte, mi se pare mai RP sa prenzinti scena in care omul vine sa'si ia droguri mult mai detaliat, decat asa o simpla secventa in care ei vorbesc si gata.

Cat despe "Every day I'm hustlin' ", to hustle = a obtine bani in mod necinstit / a vinde droguri / a se prostitua / a face contrabanda (are mai multe sensuri)

2. Partea a 2-a, consideram ca unghiul este foarte bun, deoarece prinde toata actiunea.

3. O afacere se incheie mai greu, nu in 2 secunde. (o afacere in care e vorba de arme)

4. Am vrut sa prezentam actiunea din mai multe unghiuri, este filmat si montat intentionat in aceasta maniera.

5. Masinile de politie stau la semafor.

6. Da masinile se opresc dupa colt, acolo chiar e o mica gresala, insa nu atat de grava.

7. Masina nu ia foc din senin, asta era ideea din moment ce, cei din masina trageau in masinile de politie. Nu era lag, am incetinit eu,intentionat, pentru a reusi sa facem masina respectiva de politie sa ia foc.

 

Filmul este destul de bun, dupa parerea noastra, si a multora. Seteaza noi standarde in realizarea unor noi "productii" pe acest server, deoarece abordeaza o tematica si o viziune noua, inovatoare. :bananadance:

Sper ca ai fost lamurit.

 

Daca nu-ti recunosti si indrepti greselile, e grav, ramai la stadiu de filme de prost gust. Un film bun e un film la care nimeni nu-i gaseste nici un defect. Te-ai prins ?

 

Doar de curiozitate cu ce ai editat filmul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daca nu-ti recunosti si indrepti greselile, e grav, ramai la stadiu de filme de prost gust. Un film bun e un film la care nimeni nu-i gaseste nici un defect. Te-ai prins ?

 

Doar de curiozitate cu ce ai editat filmul ?

 

Nu eu l'am editat.

Eu doar am adus scenariul, muzica si oamenii care au jucat in film.

RedLife (st0Le) l'a editat si filmat, insa cadrele sunt luate din pozitile pe care le'am sugerat eu. :bananadance:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos dar ar fi fost mai misto daca erati mai multi, si ai cam exagerat cu animul ala, adica na trebuia sa stai langa fete acolo, acum iti dau si eu sfaturi nu zic de rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sur14 4 LIfe :cecaractere: Frumos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sur14 4 LIfe :)) Frumos =))

 

 

Sur13...daca taceai filozof ramaneai :O

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sur14 4 LIfe X( Frumos :O

 

Sur14 =))

 

Foarte frumos videoclipul... Bravo Baieti :O:))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sur14 4 LIfe :O Frumos X(

 

:))))) macsim

 

GG pt film, e super =))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...