Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

2Pac

Recommended Posts

2Pac

 

Tupac Amaru Shakur, cunoscut sub numele de 2Pac, Makaveli sau doar Pac a fost un artist american renumit pentru stilul lui de rap şi muzica sa, cariera de actor, poezii şi activitatea socială. Este cunoscut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi daca studiem cu atentie datele despre tupac de la profilul tau , ar fi anumite sanse ca acesta sa fie in viata si in ziua de astazi . :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moartea lui este o chestie foarte interesanta. Sunt foarte multe filmulete pe youtube care ar dovedi ca 2pac este defapt in viata, deoarece el cat a fost inchis a studiat foarte mult pe Machiavelli(de unde si porecla Makavelli), iar istoria acelui print este ca a fost disparut 15 ani sau asa ceva ca sa uite toata lumea de el, crezand ca e mort, apoi s-a intors.

 

Se presupune ca Tupac ar fi facut acelasi lucru datorita conditiilor misterioase in care acesta a murit.

 

De asemenea, daca , cautati pe youtube, este o melodie in care 2pac zice : " Take some time to rewind my lyrics / And you will find answers to all your questions" sau asa ceva, si daca il ascultam si punem cateva melodii de ale lui pe dos ies niste chestii ciudate:

 

Intr-una din ele , refrenu este "When you see me nigga holla my set", iar ascultat invers spune "Yes, I'm alive and be missing you".

La fel si in Pac's Life, daca punem refrenu invers spune "Yes i'm alive" si alte semne.

 

Aici am vazut tot ce am auzit:

watch?v=UfUy-QvcaGc

 

watch?v=BMGZ8NfvUsU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi,daca este viu,de ce se ascunde?Poate ca totusi este mort,si se face prea mult "caz",ca la MJ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca, gandeste-te cata "media" avea pe cap, cate ziare, televiziuni, oameni importanti. Si de aici toata ura celor din cartier, chiar daca a fost un cantaret faimos, el pana la urma... tot un gangster venit dintr-un cartier a ramas, pentru totdeauna, si asta era singura cale sa scape de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa cred...prea a stat mult ascuns...adica pana la urma va fi gen .. hai nu mai apare ? nu apare in 2014 atunci lasa ca apare in 2023 sau mai stiu eu cat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

un om deosebit unu la 1000 de ani no sa se mai nasca ca el .pacat de ce i sa intamplat. :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Pushki, stiu de acele mesaje transmise prin melodii.

Dar, nu inteleg o chestie. In cazul in care sa presupunem ca traieste, de ce da aceste indicii ? De ce daca a vrut sa scape de acea viata pe care o ducea si a resuit, de ce da aceste indicii ca ar trai ?

Eu unul imi raspund la intrebarea asta prin faptul ca vrea sa se intoarca candva ... :X

 

Uitati si aici :

 

watch?v=LWa-clWMZ7Q

 

watch?v=akJhKBZKLq8&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

In legatura cu moartea lui,eu nu cred ca mai traieste,ca daca i-a venit un glont in dinti,va dati seama cat l-a chinuit.Din punctul meu de vedere este mort,s-a dus langa cei buni.Dar,el ar putea fii viu,caci nu l-a inmormantat,doar i s-a ars cenusa si a fost aruncata in Oceanul Pacific.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da Pushki, stiu de acele mesaje transmise prin melodii.

Dar, nu inteleg o chestie. In cazul in care sa presupunem ca traieste, de ce da aceste indicii ? De ce daca a vrut sa scape de acea viata pe care o ducea si a resuit, de ce da aceste indicii ca ar trai ?

Eu unul imi raspund la intrebarea asta prin faptul ca vrea sa se intoarca candva ... :)

 

 

Pentru ca poate a vrut sa dea o farama de speranta pentru adevaratii ... fani sa zicem asa, adevaratii prieteni... Poate ca el se va intoarce candva, nimeni nu stie...

 

 

 

@DonK1zer: sunt multe alte chestii de genul acesta... in afara de aberatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
In legatura cu moartea lui,eu nu cred ca mai traieste,ca daca i-a venit un glont in dinti,va dati seama cat l-a chinuit.Din punctul meu de vedere este mort,s-a dus langa cei buni.Dar,el ar putea fii viu,caci nu l-a inmormantat,doar i s-a ars cenusa si a fost aruncata in Oceanul Pacific.

Cea mai mare dorinta a lui a fost ca, dupa ce moare sa fie Inmormantat si la inmormantarea lui sa cante toti Rapperii din America.

De ce Death Row (casa de discuri la care inregistra) nu ia indeplinit dorinta ? De ce l-au incinerat ?

Si cum ce poate intr-un caz de crima, victima sa fie incinerata fara a i se face autopsie si fara a studia moartea cei de la criminalistica ? :)

Asa zisele raspunsuri la intrebarea asta nu o sa le cred niciodata. Este imposibil asa ceva. :damnmw:

 

LE : DonK1zer, se presupune ca o parte din cenusa lui a fost aruncata in Pacific, iar cealalta parte a fost fumata de catre cei de la The Outlaw (ultima trupa in care a fost membru 2Pac), asta in semn de respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tupac traieste prin fanii lui, prin fanii rap-ului indiferent daca este mort sau nu mort si nu in ultimul rand traieste prin toate creatile pe care le-a facut sau la care a luat parte, gen muzica, filme, documentare, etc.

Din cate am auzit eu, Amaru a fost omorat de catre un membru Crips, avand in vedere ca se spune ca a facut parte din gangul Bloods. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca exista,deoarece la toti cantaretii astia faimosi,gen Eazy E ; Big Pun si multi altii care au fost ,si s-au dus .. au aparu video cu iei pe toate site-urile,cu inmormantarea sa,la fel si ca Michael Jackson , a aparut live cand l-au adus in cavou,parerea mea este ca Tupac revin in 2014 cand va avea aceasi varsta ca Snoop Dogg,undeva la 40 de ani .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A spus multe cuvinte si multe melodi spunand "I rather die like a man than live like a coward" si asta iar face pe multi sa creada ca este mort. Nu stiu sigur ce sa mai cred eu sunt de parere ca inca mai traieste , dar nu se stie niciodata , si asa zic si eu poate in 2014 poate se intoarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vom traii si vom vedea,eu raman ca va revenii,daca va avea un concert ma duc :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat ca a murit, imi plac niste melodi deale lui sunt ft tari. RIP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi,sunt 14 ani...cineva tot l'ar fi vazut...

Mai bine lasam totul asa,ca si in cazul lui MJ,n'are rost sa mai "dezgropam mortii"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nesteaxd dar nu v-a revenii , e mort de 14 ani .. posibilitatea de a fii viu este de maxim 2-3% ..

 

Insa unele melodii de-ale lui sunt superbe . R.I.P

Share this post


Link to post
Share on other sites

2pac - No Comment .Only God can Judge him!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fie ca este mort sau viu trebuie amintit ca a fost cel mai mare Hip-Hop'er din lume, lucru recunoscut si de Snoop Dogg.

2Pac - Changes - este una din multele melodii care imi place si o ascult cu drag.

R.I.P. 2Pac !

Share this post


Link to post
Share on other sites

2pac nu e mort.Exista pentru fiecare o cifra a destinului,in fiecare zi,cum ti-a fost,asa ti-e scris.Daca vreti va pot dovedi ca nu e mort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovedeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

In speranta asta stau multi oameni , ca tupac este inca in viata. Fl00p adu dovada ca avem dreptate. Ca el inca treieste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O mica analiza a datei sale de nastere: 16 iunie 1971,cu ajutorul unor calcule,aflam urmatoarele:

Cifra destinului 4 - Constructorul

Directia de urmat: Va trebui sa isi construiasca o viata pe temelii solide.

Oportunitati: Isi va folosi autodisciplina intr-un mod constructiv.

Cuvinte-cheie: practic, realist, traditionalist, muncitor, loial, cinstit, dogmatic, monoton, ingust la minte.

Personalitati guvernate de cifra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul nu cred ca este mort dar totusi cum au spus si cei de mai sus sunt 14 ani de cand a murit tot l-ar fi vazut cineva nu te poti ascunde atat de bine incat sa nu fii vazut 14 ani de zile..!

Nu sunt un fan foarte mare dar ascult unele melodii cu placere! Chiar daca este mort sau nu el va traii mereu prin creatiile sale si tot ce a facut la fel ca si MJ!!

 

R.I.P 2Pac!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...