Jump to content
Sign in to follow this  
ANNOUNCEMENT

Discutii concursuri

Recommended Posts

Contra! cand e vorba de premii repede sariti cu pro-urile,dar cand e vorba sa faceti ceva fara sa primiti nimic strambati din nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='qpzOr' timestamp='1334449182' post='1113119']

Contra! cand e vorba de premii repede sariti cu pro-urile,dar cand e vorba sa faceti ceva fara sa primiti nimic strambati din nas 1.gif

[/b]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra! cand e vorba de premii repede sariti cu pro-urile,dar cand e vorba sa faceti ceva fara sa primiti nimic strambati din nas 1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra pentru cel cu tombola, nu va fi vorba decat de noroc, nu de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra pentru cel cu tombola, nu va fi vorba decat de noroc, nu de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contra pentru cel cu tombola, nu va fi vorba decat de noroc, nu de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRO, mi se pare foarte interesanta ideea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am vazut pe aici nu s-a mai trecut de ceva vreme, asa ca vin si eu cu o propunere noua cred eu ca este una foarte interesanta pe care sper sa o luati in serios.

 

Pentru ca tot suntem in luna decembrie , cea mai frumoasa perioada a unui an , probabil ca toti avem sau o sa avem in casa un Brad de Craciun care sa semnifice frumoasa sarbatoare de pe data de 25 decembrie(Craciunul - Nasterea Domnului).

Diferenta este ca nu toti avem asa zisul "talent" in impodobirea lui, unora ne place (cum este si cazul meu chiar daca am o varsta , toata viata o sa fac acest lucru indiferent de situatie) , si tot odata prin acest "placut" dedicam si mai mult timp sarbatoriilor si nu numai.

 

M-am gandit ca un concurs nou ar fi foarte bine venit in perioada acestei sarbatori si m-am mai gandit la urmatorul lucru :

  • cel mai frumos brad de craciun sa castige ;

Detalii:

 

Creati un videoclip de minim 30 secunde pe care il uploadati pe (www.youtube.com).

- in video trebuie sa apara bradul tau de craciun ,iar imediat langa sa se vada clar o plansa cu un desen foarte frumos cu ceva ce semnifica aceasta sarbatoare (pot fi clopotei , poate fi fantasticul personaj 'Mos Craciun' , colindatorii , etc ...) , in care sa fie scris 'nick-ul tau' + 'eGaming Christmas'.

- video-ul trebuie sa fie de o claritate cel putin medie ,altfel nu o sa aveti nici cea mai mica sansa de a castiga.(fara efecte pe video etc, lasati totul sa fie original).

- video-ul trebuie sa continua o melodie frumoasa(sau cel putin un refren depinde de lungimea videoclipului) ce semnifica aceasta sarbatoare(alta tema a melodiei nu va fi luata in considerare).

 

 

Cam asta ar fi , sper sa va placa ideea mea si sper sa o poata realiza cineva eventual intre data de 15.12 - 25.12 pentru ca sa aveti timp.

Ce pot sa zic, mie unul imi place si sper sa fiti si voi entuziasmati , daca se va lua o hotarare ca cineva din staff sa faca acest concurs sper ca premiile sa fie unele pe masura munci userilor.

 

 

@ Sper sa va placa la ce m-am gandit eu. Pro / Contra, pareri dezvoltate va rog poate cineva se va gandi si la acest lucru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draguta idee, eu sunt de acord, desi nu o sa particip cu juniorul meu din plastic. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draguta idee, eu sunt de acord, desi nu o sa particip cu juniorul meu din plastic. 21.gif

De ce nu ,pana la urma participam cu toti sa ne aratam ca suntem oameni si ca stim sa respectam aceste sarbatori si tot odata sa aratam ca le simtim din plin.Nu participam neaparat pentru premii.

 

@ Sper ca cineva sa il realizeze , imi doresc mult acest lucru.

Edited by quZt

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aproape 25 si nimeni nu a dat pe aici. :( eu sunt pro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi sincer şi eu aş fi fost PRO, ar trebui ceva concursuri să "înviorăm" puţin sărbătorile. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba, nu s-a ocupat nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei,as propune sa facem un concurs :-? :

Sa facem 3 poze intr-o zi normala de a noastra in care sa avem alaturi de noi logoul eGaming.Ar fii frumos ca toti participanti sa ia cate un MT iar castigatorul sa primeasca VIP 3luni fara beneficii,locul 2 vip 1 luna iar locul 3 vip 1 saptamana ;;)

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei,as propune sa facem un concurs :-? :

Sa facem 3 poze intr-o zi normala de a noastra in care sa avem alaturi de noi logoul eGaming.Ar fii frumos ca toti participanti sa ia cate un MT iar castigatorul sa primeasca VIP 3luni fara beneficii,locul 2 vip 1 luna iar locul 3 vip 1 saptamana ;;)

Ce ziceti?

 

 

In opinia mea, tot ce tine de eGaming si de campania de dezvoltare a comunitatii, orice lucru este benefic. In legatura cu acest concurs, nu cred ca este ceva foarte "WOW" incat sa se primeasca astfel de premii. O idee de concurs ar trebui sa fie structurata de pe acum, o idee ce sa se bazeze pe sarbatoarea mare ce va urma si anume "Pastele".

 

Sunt de acord in principiu cu ideea ta, doar premiile mi se par umpic cam deplasate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar mai fi o idee tot legata de logo-ul (numele) comunitatii. Sa se organizeze un concurs care sa aiba la baza ideea: Care ar fi cel mai traznit loc unde ai putea desena logo-ul sau scrie numele eGaming sau adresa forumului ETC. Si aici fiecare participant sa vina cu fel de fel de locuri din viata reala unde ar putea desena logo-ul sau scrie numele/forumul comunitatii (Bineinteles fara desene banale, sa fie ceva special, ceva unic). Este doar o idee , plecand de la aceasta idee se poate ajunge la un concurs interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar mai fi o idee tot legata de logo-ul (numele) comunitatii. Sa se organizeze un concurs care sa aiba la baza ideea: Care ar fi cel mai traznit loc unde ai putea desena logo-ul sau scrie numele eGaming sau adresa forumului ETC. Si aici fiecare participant sa vina cu fel de fel de locuri din viata reala unde ar putea desena logo-ul sau scrie numele/forumul comunitatii (Bineinteles fara desene banale, sa fie ceva special, ceva unic). Este doar o idee , plecand de la aceasta idee se poate ajunge la un concurs interesant.

 

 

Un desen facut in 'graffity' care sa cuprinda numele comunitatii + adresa pe un perete. (bloc, gard, s.a.m.d)

Sunt PRO la aceasta idee a ta imbunatatita cu ce am spus eu si sper ca cineva sa o poata realiza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu neaparat un grafifty deoarece nu foarte multi se pricep la asa ceva dar un desem artistic sau altceva ar fii ok zic eu..

Dar ca sa fim si in trend cu perioada in care suntem ar fii frumos sa ne legam si de vara ce va veni.

Sa facem de exemplu o poza la o pereche de ochelari iar langa sa fie o foita pe care sa scriem eGaming si Summer is coming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti ma ,se mai fac concursuri ?? Ceva , Desene, Graffity, etc.... Faceti si voi un ”NOW” Concurs... !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concurs - ”Grafiti Paint”

Nu mai pot da edit... ! Va spun aici :

 

Deci, mam gandit sa facem un nou concurs.. ”Graffity Paint”... 

 

Detali:

Voi, participanti, veti face un desen ”Graffity” In paint cu tema numelui ”EGAMING” si alte cheste legate de acesta... ;)

 

Reguli:

Aveti voie sa va scrieti numele pe lucrare.. cu textul normal.. DAR CUVANTUL ”EGAMING” VA TREBUI SCRIS DE MANA, cu acel creion din paint, sau cu ce aveti voi acolo...

Aveti voie sa faceti ce vrei cu numele Comunitati... (Nu va bateti joc).. + Ca vom vedea si noi care sunt calitatile voastre...:D

 

Eu zic ca, acest concurs este unul bun ... 

 

Premiile: 

Locul 1: 2xMT + Vip pe forum (Cat vrea moderatorul care face acest concurs)

Locul 2: 2xMT.

Locul 3. 1xMT.

 

Pareri ?? PRO/CONTRA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDADE!

 

Regulament Concurs:

-----------------------------------

Aveti voie sa faceti ”Desenul Graffity” si cu lini (Curbe), diferite forme, etc... 

 

PS: Haideti ma, ce naiba... nu se poate nimik ??? :(

 

*Scze de 3x Posturi !! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...