Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

Aici puteti vorbii despre acest gen,artisti etc in limita bunului simt.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti despre noul album semnat Parazitii si anume "Tot ce e bun tre` sa dispara".Eu am impresia ca vor sa isi pastreze stilul dar sa si faca bani si asta le da peste cap toate melodiile.Preferata mea este "Arde" o puteti asculta pe profilul meu sau cautati-o pe internet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe paginile de pe internet se spune ca The Game ar fii murit impuscat luna trecuta pe 21 Iunie oare o fii adevarat?:mclosed1: eu am cautat dar degeaba am gasit pe unele link-uri dar inca nu imi vine sa cred,astept o parere dea voastra si poate niste dovezi cum sar fii dat la TV sau ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pe paginile de pe internet se spune ca The Game ar fii murit impuscat luna trecuta pe 21 Iunie oare o fii adevarat?:D eu am cautat dar degeaba am gasit pe unele link-uri dar inca nu imi vine sa cred,astept o parere dea voastra si poate niste dovezi cum sar fii dat la TV sau ceva.

Imposibil.

Daca era adevarat asa ceva duduiau posturile de televiziune cat si internetul.

La fel se auzea si despre Eminem acum vreo luna in umra ca ar fi murit intr-un accident de masina, si a fost doar o prostie.

Eu unul nu cred.

In curand The Game trebuie sa lanseze noul alubm, R.E.D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La asta ma gadeam si eu dar The Game nu prea apare in lumea mondena si nu e asa de cunoscut parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pe paginile de pe internet se spune ca The Game ar fii murit impuscat luna trecuta pe 21 Iunie oare o fii adevarat?:D eu am cautat dar degeaba am gasit pe unele link-uri dar inca nu imi vine sa cred,astept o parere dea voastra si poate niste dovezi cum sar fii dat la TV sau ceva.

Poate vrea sa atraga mai multi fani , de exemplu eu nu am auzit de el pana acuma , dar cum am vazut "stirea" m-am si dus pe youtube sa caut ceva muzica despre el , ca mine sunt multi altii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate vroia sa isi faca reclama , refuz sa cred ca a murit , probabil la fel ca si 2Pac si Michael Jackson ( care , pararea mea , inca traiesc ) inca traieste intr-un buncher subteran sau poate printr-un oras pierdut din Mexic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate vedetele fac lucruri de genu` asta ca sa atraga mai multi fani, cum a facut si Lady GaGa spre exemplu, cu stirea ca ea ar fi hermafrodita :P .

 

Nu cred ca a murit :| .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu inca cred ca 2Pac nu a murit probabil sio fii cumparat o insula sau ceva de genu si traieste acolo am vazut multe dovezi pe youtube ca traieste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Game nu este mort

Nu este asa cunoscut deoarece el face parte din East Side Bloodz

Majoritatea pe care ii cunoasteti gen ICE Cube , Snoop Dogg si altii sunt din West Side si ei cam domina in Mass-Media

 

Despre 2Pac nu stiu ce sa spun

Orice e posibil. Dar nu cred ca si-a permis el o insula...

Totusi am ramas uimit dupa ce am vazut video-ul asta...

Si am facut si eu testul si chiar asta se aude

 

"Yes i'm alive and me missing you" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca nu ai cum sa traiesti atat timp fara sa stie nimeni de tine ( si pana la urma care e rostul in a te ascunde de lume ? ). Toti sunt morti 2pac , Eazy-e , Michael Jackson si ce cantareti au mai murit. The Game e chiar cunoscut,poate voi nu ati auzit de el dar e cunoscut si daca murea sigur dadea la stiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parerea mea e ca nu ai cum sa traiesti atat timp fara sa stie nimeni de tine ( si pana la urma care e rostul in a te ascunde de lume ? ). Toti sunt morti 2pac , Eazy-e , Michael Jackson si ce cantareti au mai murit. The Game e chiar cunoscut,poate voi nu ati auzit de el dar e cunoscut si daca murea sigur dadea la stiri.

Bine McR, sa zicem ca e mort, ma refer la 2Pac ...

Dar ce este cu acele mesaje cand pui pe revers ? (link-ul lui Tiger)

Pentru ce atatea povesti pe net ... si controverse a mortii lui ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
La autopsie ii lipsea un tatuaj

Daca te referi la asta :

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:4MLo-fg...PAC.jpg&t=1

te asigur eu ca este un fals.

Are un videoclip (nu mai retin care) in care sta asa pe o masa. De acolo a fost luata imaginea si ediata. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti de "Grupul de Rezistenta " ? Andrei Vulpescu (a.k.a Nai`gh`ba - ex Da Hood ) , Brugner si Dox au facut un proiect bun .. Va las si niste link-uri

 

 

 

 

 

 

Le puteti urmari proiectul aici

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos. Se pare ca o noua generatie de Hip-Hop se ridica.

Este bine ca macar avem ce asculta in continuare ... :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma frate , cred ca ati auzit de R.A.N.-S , tot cam aceeasi sunt .. Oricum Pace Nai`Gh`Ba a.k.a. Andrei Vulpescu ... omul acesta e genial pe langa ca e Jurnalist e si MC ( la el pe facebook isi zice si "Profesorul de arte intunecate :)) ) , are idei bune , intrati pe facebook si cautati Grupul de Rezistenta , au si profil , oricum mai multe poze / detalii sunt si pe profilul lui Nai`gh`ba care e Vulpescu Andrei-Bogdan.

 

GDR - Pe scena

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica e toata lumea inebunita dupa ce va scoate DOC , acum ne-a dat mostra maxima pana la lansarea oficiala de la Silver Churh ( Bucuresti 10.10.2010 ) . DOC a scos de vreo 2 zile piesa "Genti de bani" in care il auzim si pe VD si la fel de mult si pe Deliric 1.Am vazut ca membrii CTC ofera o lirica schimbata .. cel putin in Genti de bani , dar si in celelalte promo-uri.

 

 

 

Nu stiu care e parerea voastra dar parerea mea e dovedita in fapte , cred ca ascult melodia asta in continuu de 1h jumate , deja cred ca o stiu pe derost dar ma simt la fel ca si cum as fi ascultat-o pt prima data.E geniala .. stilul Armada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doc a lansat albumul duminica seara , ascultati cateva melodii ( aici tracklist ) si daca va place , comandati albumul , merita =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi face placere sa vad ca batranii Hip Hop-ului romanesc inca mai activeaza.

E un sentiment de incurajare ... :))=))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehe , eu cred ca as fi mai fericit daca ar mai activa gen : Deceneu , Vexx .. Inca e bine ca Facem Records se misca ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se aude ca Cedry2k lanseaza un nou album ! Numele albumului este "Cuvinte ce vindeca" iar el va fi lansat la Silver Church ( Bucuresti ) pe data de 5.12.2010. Eu , unul , deabea astept sa vad ce iese iar o mostra din viitoarea creatie o gasiti aici .

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca ceva de pe noul album al lui Cedry2k

 

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am vazut si-a facut Sisu, Dragonu47, Pacha Man si Cedry2k formatie:) se numeste Haarp Cord....si a cam rupt din cate am vazut eu:)

 

Uitati un video ... mi se pare ce-a mai tare melodie a lor : http://www.youtube.com/watch?v=zeLd5lMXQOY

 

Astept pareri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...