Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

BA E CAM LINISTE P-AICI ASA CA VIN EU CU O BOMBA , NU?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A APARUT SI VARIANTA FINALA

FUGI BAAAAAAAAAAA

Edited by CreTTzeaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

  1. As dori si eu daca se poate sa deschid un topic . astept aprobarea

Share this post


Link to post
Share on other sites
  1. As dori si eu daca se poate sa deschid un topic . astept aprobarea

Depinde cu ce este.

Daca respecta regulamentul sectiunii, nu este nici o problema.

Cel putin parerea mea. Vorbeste cu moderatorul de pe sectiune (Alynn).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor, stiti cand scoate Ombladon albumul solo ? La tV nu ma uit iar pe net nu gasesc nimic. De mult se anunta un album solo Ombladon , abia astept.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cand o sa scoata Ombladon albumul, dar sigur va fi rupere din partea 20CM anul acesta, pentru ca : MarkOne1, Ombladon,Bitza si Parazitii vor scoate album fiecare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor, stiti cand scoate Ombladon albumul solo ? La tV nu ma uit iar pe net nu gasesc nimic. De mult se anunta un album solo Ombladon , abia astept.

Sa stii ca si eu urmaresc subiectul asta de ceva vreme dar nu am gasit nimic. Nici pe site-ul oficial, nici pe blogurile de profil. Asteptam ce avem de facut ...

 

nu stiu cand o sa scoata Ombladon albumul, dar sigur va fi rupere din partea 20CM anul acesta, pentru ca : MarkOne1, Ombladon,Bitza si Parazitii vor scoate album fiecare.

Sa dea Dumnezeu sa apara atatea albume ... :X

Deja la Ursus Revolution, in incheierea concertului Parazitii, a rulat o noua melodie nelansata intitulata "Toate-s la fel" : http://www.youtube.com/results?search_query=parazitii+-+toate-s+la+fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba ce spuneti :-?? Cer o parere a ascultatorilor de hip-hop :-?? Cine spuneti ca sunt mai in "forma" in perioada asta CTC sau 20 CM records ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba ce spuneti 106.gif Cer o parere a ascultatorilor de hip-hop 106.gif Cine spuneti ca sunt mai in "forma" in perioada asta CTC sau 20 CM records ?

 

Dintre CTC(FacemRecords si 20CMR) parerea mea ca FacemRecords a fost si va fi peste ei.Multe melodi ale lor m-au atins mai mult ca cele ale alora de la 20CMR.Nu spun ca nu-mi plac cei de la 20CMR dar parca FacemRecords sunt peste.Asta fiind o comparatie intre cei doi.Ca sunt altii si peste FacemRecords dupa parerea mea...Ma rog nu vreau sa intru in detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti sa-i compari pe cei de la Facem Records cu cei de la 20CM. Sa fim seriosi , sunt stiluri diferite ... Eu prefer mai mult 20CM , unii de la Facem s-au cam ¨stricat¨. Albumul Doc - Lucrare de control e o porcarie! E diferenta mult prea mare intre CTC - ¨Dificultati tehnice¨ si DOC - ¨Lucrare de control¨ . Astept sa vad ce va scoate VD - albumul solo , sigur o sa fie ceva tare :) Deliric cica va scoate si el un al doilea album solo , Nwanda nu mai stiu nimic de el , Aforic scoate piese doar de 1 minut jumate , Cedry2k se lasa , o sa fie doar in brigada Haarp Cord.

Edited by JUPiT3R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti sa-i compari pe cei de la Facem Records cu cei de la 20CM. Sa fim seriosi , sunt stiluri diferite ... Eu prefer mai mult 20CM , unii de la Facem s-au cam ¨stricat¨. Albumul Doc - Lucrare de control e o porcarie! E diferenta mult prea mare intre CTC - ¨Dificultati tehnice¨ si DOC - ¨Lucrare de control¨ . Astept sa vad ce va scoate VD - albumul solo , sigur o sa fie ceva tare 1.gif Deliric cica va scoate si el un al doilea album solo , Nwanda nu mai stiu nimic de el , Aforic scoate piese doar de 1 minut jumate , Cedry2k se lasa , o sa fie doar in brigada Haarp Cord.

Eu zic ca nu s-a stricat nimeni.Baietii inca mai rup...asculta DOC-Costuri poate asa o sa intelegi cum sta treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CreTTzeaN , nu am spus ca s-au dat pe comercial , pur si simplu nu-mi place mie. Ultimul album DOC are vreo 2 sau 3 piese ce merita ascultate. ¨Lucrare de control¨ l-am descarcat de pe net , am salvat 3 piese in PC si restu´ am sters. ¨Scapat de sub control¨ il am in original (vezi avatarul) Ma doare undeva ca rupe , si Lady Gaga rupe , are sala plina la concert :))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

CreTTzeaN , nu am spus ca s-au dat pe comercial , pur si simplu nu-mi place mie. Ultimul album DOC are vreo 2 sau 3 piese ce merita ascultate. ¨Lucrare de control¨ l-am descarcat de pe net , am salvat 3 piese in PC si restu´ am sters. ¨Scapat de sub control¨ il am in original (vezi avatarul) Ma doare undeva ca rupe , si Lady Gaga rupe , are sala plina la concert 21.gif

A , e ok daca nu-ti place tie...parerile nu se discuta si iti respect parerea.Dar dupa parerea mea ...DOC stie ce zice pe toate piesele.Toate sunt tari.Si ma refeream ca rupe prin piesele/versurile pe care le face nu prin numarul de fani la concert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poti sa-i compari pe cei de la Facem Records cu cei de la 20CM. Sa fim seriosi , sunt stiluri diferite ... Eu prefer mai mult 20CM , unii de la Facem s-au cam ¨stricat¨. Albumul Doc - Lucrare de control e o porcarie! E diferenta mult prea mare intre CTC - ¨Dificultati tehnice¨ si DOC - ¨Lucrare de control¨ . Astept sa vad ce va scoate VD - albumul solo , sigur o sa fie ceva tare 1.gif Deliric cica va scoate si el un al doilea album solo , Nwanda nu mai stiu nimic de el , Aforic scoate piese doar de 1 minut jumate , Cedry2k se lasa , o sa fie doar in brigada Haarp Cord.

Total de acord cu Jupit3r. DOC a cam plesnit-o cu ultimul album ...

Iar ultima piesa "Fugi" (postata pe pagina anterioara) ... sa fim seriosi. Daca ala mai e Rap eu sunt rac. 78.gif

20 CM rulls ever.

Edited by Radu_Toretto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total de acord cu Jupit3r. DOC a cam plesnit-o cu ultimul album ...

Iar ultima piesa "Fugi" (postata pe pagina anterioara) ... sa fim seriosi. Daca ala mai e Rap eu sunt rac. 78.gif

20 CM rulls ever.

Parerea mea este ca nu s-au stricat ... nu poate sa o tina la fel ani de zile ...tre' sa o mai schimbe si el...a si zis pe o piesa "Sa ma auda balanu, sa vina la show cu banu

Sa pot sa scot album nou la anu

Dar nu, tu ma vrei la fel

Sa zici mai tarziu, m-am plictisit de el"

Omu se adapteaza...si se adapteaza foarte bine...dupa parerea mea DOC inca e taticul lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poti compara FACEM RECORDS cu 20CM RECORDS? Este imposibil sa faci afirmatia asta. 20CM Records este cu mult superioara din pricina oricarui punct de vedere. Si-n plus...in 20CM RECORDS gasesti aceeasi muzica ca la inceput si aceleasi principii de baza ( nu se apuca sa cante despre shaorma, despre vecini, nu se lauda ca sunt cei mai buni ( cum o fac deliric si doc ) ... nu se lauda cu ce se imbraca ) ... si peste toate... este imposibil sa compari orice chestie legata de hip-hop din Romania cu Parazitii.

 

# Cretzean.. doc e taticul nimanui...

Edited by DMAoffice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poti compara FACEM RECORDS cu 20CM RECORDS? Este imposibil sa faci afirmatia asta. 20CM Records este cu mult superioara din pricina oricarui punct de vedere. Si-n plus...in 20CM RECORDS gasesti aceeasi muzica ca la inceput si aceleasi principii de baza ( nu se apuca sa cante despre shaorma, despre vecini, nu se lauda ca sunt cei mai buni ( cum o fac deliric si doc ) ... nu se lauda cu ce se imbraca ) ... si peste toate... este imposibil sa compari orice chestie legata de hip-hop din Romania cu Parazitii.

 

# Cretzean.. doc e taticul nimanui...

Frate...cand CTC aveau studioul lor , parazitii se ruga de ROTON sa traga si ei 2-3 piese...numai vorbi daca nu sti.Si se apuca sa cante despre Shaorma,vecini si alte alea ca sa mai faca si ei putina caterinca pe piese...sa-ti faca gura sa-si mai ridice putin colturile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum poti sa zici ca nu stiu ? stai tu linistit ...cand Parazitii vindea zeci de mii de albume CTC nici nu avea material scos. Hai sa facem o comparatie. CTC in 2002 a vandut 5.000 de unitati cu albumul... Parazitii cu Irefutabil a vandut 140.000 , mai are rost sa continui ? Si stai linistit ca nu se ruga nimeni de Roton, dupa cum stii... Parazitii nu prea scot single-uri ... asa ca nu mai vorbi aiurea. Nu are rost sa compari CTC cu Parazitii... Parazitii s-au facut cunoscuti din '94 .. CTC au devenit mai cunoscuti cand s-a stricat rapul

 

# si eu ascult CTC si pe fiecare dintre ei, dar sunt net inferiori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liric vorbind , VD e cel mai ¨greu¨ de la CTC , DOC si Deliric = apa de ploaie. CreTTzeaN , tu ai ascultat cu atentie ce spune Cheloo in piesele lui ? Deci ala e nebun frate ... Faza e ca nu trebuie sa ne umflam aici in pene ca X sau Y e mai bun , mai tare , etc ... Fiecare cu ce-i place , gusturile nu se discut. Cand Parazitii erau in topuri cu piesa Bagabontii 99 , DOC abia dadea si el pe o piesa Racla ;) Si pun pariu CreTTzeaN ca tu nici nu ai ascultat ¨Dificultati tehnice¨ in acea perioada , cand a aparut albumul, tu ai inceput sa aculti DOC & Deliric de cand sunt si ei la moda printre tineri. Fuck it ...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liric vorbind , VD e cel mai ¨greu¨ de la CTC , DOC si Deliric = apa de ploaie. CreTTzeaN , tu ai ascultat cu atentie ce spune Cheloo in piesele lui ? Deci ala e nebun frate ... Faza e ca nu trebuie sa ne umflam aici in pene ca X sau Y e mai bun , mai tare , etc ... Fiecare cu ce-i place , gusturile nu se discut. Cand Parazitii erau in topuri cu piesa Bagabontii 99 , DOC abia dadea si el pe o piesa Racla 3.gif Si pun pariu CreTTzeaN ca tu nici nu ai ascultat ¨Dificultati tehnice¨ in acea perioada , cand a aparut albumul, tu ai inceput sa aculti DOC & Deliric de cand sunt si ei la moda printre tineri. Fuck it ...

Nu frate eu ascult CTC de cand a scos melodia cu YOLO "Orice" , atunci am auzit de ei prima data..dupa care le-am luat toata discografia.Si hai sa-ti zic ceva-... parazitii cand transmite un mesaj se bazeaza mai mult pe p..a frate-...CTC e peste Parazitii si la mesaj, si la flow si la ce vrei tu.Crede-ma ca ascult rap de pe la 10-11 ani cand nu intelegeam mesajul , doar ascultam pentru ca imi placea si atat.Pe la 14 ani am inceput sa inteleg cum sta treaba.Nu vorbi fara sa stii ...vorba lu Uzzi.

Edited by CreTTzeaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era de fapt CTC feat. Nwanda si Yolo - Orice 3.gif Imi zici mie ca vorbesc fara sa stiu ? Vai de tine, tu descarci muzica de pe net in format mp3 , la concerte pun pariu ca nu te duci , n-ai facut o rima in viata ta, n-ai participat la nici un battle si iti permiti aici sa zici ca tu esti expert in a diagnostica muzica rap? Esti critic muzical sau ce ? 21.gif Ultimul post aici , vad ca unii sufera de narcisism , ei le stiu pe toate. Ei dau verdicte dupa capu lor sec ...

Edited by JUPiT3R

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pe la 14 ani am inceput sa inteleg cum sta treaba.Nu vorbi fara sa stii ...vorba lu Uzzi.

Erai copt rau la 14 ani, asta e adevaru. Acu cati ani ai?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era de fapt CTC feat. Nwanda si Yolo - Orice 3.gif Imi zici mie ca vorbesc fara sa stiu ? Vai de tine, tu descarci muzica de pe net in format mp3 , la concerte pun pariu ca nu te duci , n-ai facut o rima in viata ta, n-ai participat la nici un battle si iti permiti aici sa zici ca tu esti expert in a diagnostica muzica rap? Esti critic muzical sau ce ? 21.gif Ultimul post aici , vad ca unii sufera de narcisim , ei le stiu pe toate.

Da de ce te ataci:)) te simti ofensat.Mai iesi din casa ce sa zic...mai vezi si tu lumea:-/ si da prietene le stiu pe toate cand vine vorba de rap.Sunt mai informat de cat crezi tu..Rupi youtube-u in 2 si suferi pe aici ca asculti rap...Pokemonule.Am albume/tricouri/prezente la concerte mai mult de cat ai tu fire de par in cap.Hai pa-pa ca nu-s lift sa ma cobor la nivelu' tau.Nu te mai bag in seama.PA

 

@Aly : 17 ani merg pe 18-...era cazu sa ma faci copt?

Edited by CreTTzeaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cretule, vezi ca "asta" de mai sus pe care-l faci tu Pokemon are 20 si ceva de ani. Are albume cumparate, merge la concerte. Probabil cand asculta el rap greu tu erai pe Chipicao. Nu lua asta ca pe o jignire.

Nu te-am facut copt la 14 ani dar cu

Mai iesi din casa ce sa zic
demonstrezi ca nu esti copt nici acum. Astea-s clisee obosite si reluate de multi forumisti. Iti dau un sfat prietenesc: nu mai vorbi aiurea de unu altu daca nu stii nimic despre el. E posibil sa spui multe aberatii.

PS: Nu lua postu ca pe ceva personal. Ti-am pus pana si morala.

Edited by alymoto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cretule, vezi ca "asta" de mai sus pe care-l faci tu Pokemon are 20 si ceva de ani. Are albume cumparate, merge la concerte. Probabil cand asculta el rap greu tu erai pe Chipicao. Nu lua asta ca pe o jignire.

Nu te-am facut copt la 14 ani dar cu demonstrezi ca nu esti copt nici acum. Astea-s clisee obosite si reluate de multi de multi forumisti. Iti dau un sfat prietenesc: nu mai vorbi aiurea de unu altu daca nu stii nimic despre el. E posibil sa spui multe aberatii.

El vorbeste aiurea de unu altu cand nu stie nimic despre acel cineva.Crede-ma ca nu ma cunosti-...Pace tie-..n-am nimic cu tine...dar jignesti aiurea..puteai sa-mi spui si frumos cum stau lucrurile nu sa ma faci copt.Si daca are 20 de ani ce-..e mai mare cu 2 ani jumate ca mine:-j hai 3 maxim mare diferenta.

Edited by CreTTzeaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...