Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

blade, ce ai ascultat tu, nu apartine nici lui deliric si nici lui doc ,ci se numeste SDST - Scrisoare de pe front...

 

p.s : nu exista cel mai bun rapar. Daca ar exista, ar trebui sa fie unul care e complet superior altora...

Mersi frate. Imi era dor sa o ascult nu stiu de ce dar ma atras. SDST nu sunt si ei ceva pe aici adica ascultati sau cunoscuti gen doc si restu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt selectiv : ascult ce artist imi place...de exemplu, ultimele 2 albume a lui cedry2k, m-au dezamagit, ceea ce m-a facut sa nu-l mai ascult, decat pe piesele vechi... ascult doar ce iese nou, in rest, in mare parte ascult doar parazitii,nimeni altu,raku,ctc,cedry2k,grupul de rezistent, carbon, alan&kepa, bug, la familia...si mai sunt 2-3, dar, imi scapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi frate. Imi era dor sa o ascult nu stiu de ce dar ma atras. SDST nu sunt si ei ceva pe aici adica ascultati sau cunoscuti gen doc si restu ?

Nu mi-e clar ce vrei sa zici tu la ultima propozitie dar SDST=Aforic si Underman, au un singur album scos acum vreo 5 ani "Mecanismul de Modificare a Mintii Umane".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi-e clar ce vrei sa zici tu la ultima propozitie dar SDST=Aforic si Underman, au un singur album scos acum vreo 5 ani "Mecanismul de Modificare a Mintii Umane".

Asa frate le-am downloadat albumu de mult si am ascultat tot dar asta mi-a placut foarte mult. Nu ma pricep foarte bine la noii ma rog vechii rapperi din romania dar incerc sa ii mai studiez. De album eram sigur ca stiu ceva dar de melodie uitasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa frate le-am downloadat albumu de mult si am ascultat tot dar asta mi-a placut foarte mult. Nu ma pricep foarte bine la noii ma rog vechii rapperi din romania dar incerc sa ii mai studiez. De album eram sigur ca stiu ceva dar de melodie uitasem.

Te invata fratele tau lucrurile astea, am "mancat" majoritatea rap-ului romanesc, iti zic eu ce sa incerci si ce nu, ca sunt multi MC de doi lei ce se bucura de fani de 14 ani tari in tastatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care credeti voi ca este cel mai bun artist din muzica aceasta, ma refer doar la stilul Hip-Hop?

Sau sa formulez altfel, care este preferatul vostru in acest stil de muzica?

 

@ Pentru mine, artistul NimeniAltu' este o voce deosebita, iar singurul motiv pentru care eu sunt fascinat de piesele sale este acela ca toate te ating intr-un punct in care alti solisti nici macar nu se apropie.

 

Nu stiu care este ¨cel mai bun artist hip-hop¨ , nu sunt critic muzical. Exact cum zice si Radu_Toretto , fiecare are stilul lui propriu , nu poti sa-i compari. Ca MC , cel mai mult imi place cum o da Vlad Dobrescu. Am ascultat cele doua albume CTC si aproape toate piesele in care VD apare ca invitat ( colaborari cu Raku , Bitza , Ad Litteram , Chucho , Zale , Dragonu´ , Kazi Ploae , Pirats Klan etc). Flow-ul , tehnica si rimele lui ma lasa masca. Abia astept sa apara un album solo Vlad Dobrescu :)

 

Asa frate le-am downloadat albumu de mult si am ascultat tot dar asta mi-a placut foarte mult. Nu ma pricep foarte bine la noii ma rog vechii rapperi din romania dar incerc sa ii mai studiez. De album eram sigur ca stiu ceva dar de melodie uitasem.

 

Ca tot veni vorba de SDST , las mai jos o melodie la fel de profunda ca si ¨Scrisoare de pe front¨. E vorba de KST - Honor et patria , poate multi nu o stiti. Auditie placuta!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziceai ca te lasi de muzica trista:)) Stiu, daca fugi de realitate si asculti numai "bumtzi bumtzi", nu rezolvi nimic. Dar melodia de mai sus nu-mi place. Cedry2k, chiar daca spune adevaruri grele, o face intr-un fel aparte.

https://www.youtube.com/watch?v=C2SMgCw0al0

Edited by alymoto

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sunt multi MC de doi lei ce se bucura de fani de 14 ani tari in tastatura.

 

Fani sunt aceia care au albumele in original :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te invata fratele tau lucrurile astea, am "mancat" majoritatea rap-ului romanesc, iti zic eu ce sa incerci si ce nu, ca sunt multi MC de doi lei ce se bucura de fani de 14 ani tari in tastatura.

Atunci fratele meu trimite si mie prin PM ceva melodii ce imi sugerezi. Doresc sa stiu si eu cateceva despre hip-hopul din Romania care este ascultat acuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru tine , nu pentru mine ... asa ca nu mai ma contrazice, o faci in zadar, ramai la hip-hop-ul tau

Nu stii tu ce sa asculti. Rapul romanesc nu e doar BUG Mafia si Parazitii(ca fapt divers, Guess Who nu-i raper.. deci sa nu crezi ca sunt fan Okapi).

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai frumos fetito , nu-mi vorbesti tu mie de rap... citeste mai sus ce ascult, te-ai bagat aiurea-n seama, du-te si da cu doamne doamne la cedry2k

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai frumos fetito , nu-mi vorbesti tu mie de rap... citeste mai sus ce ascult, te-ai bagat aiurea-n seama, du-te si da cu doamne doamne la cedry2k

Fetito, pun pariu ca nici nu stii cine a scos primul album de rap in Romania. Plus ca eu tot ce ascult am in original, adica CD-uri! Si eu nu ti-am spus nimic cu rautate, nu stiu ce-i cu atitudinea ta.

Nu-mi place noul stil al lui Cedry2k, il prefer pe cel de pe Alchimia veninului(ma intreb daca stii ca ala-i primul album Cedry2k).. parerea mea e ca n-ar trebui sa amestece viata personala cu rapul.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

fa-ti poza la toate cd-urile si pune-le aici, dar, te adaugi si pe tine-n poza... asa toti ziceti ca aveti...ti-am mai zis sa stai frumos cu rapul, s-ar putea sa te pierzi in el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu esti un fel de troll din cate vad in statusurile tale. N-are rost sa ma complic cu tine.. o sa revin mai tarziu cu poza cu CD-urile si o foaie cu o dedicatie pentru tine! O dai in penibil oricum.. dupa ce o sa pun poza o sa gasesti alt motiv pentru a-mi arata cat esti tu de "superior"

 

Vad ca esti fan SDST(adica Aforic, Underman si deejaygruv).. ia spune-mi de la ce vine SDST si cine era in Al 5-lea element?

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 1 an se face numai rap trist in romania. Nu vorbesc de Nimeni Altu' care ne-a obisnuit de pe NPL sa fie suparat pe viata, vorbesc de ce se aude acum Cedry2k, Dragonu, etc.

Am ascultat si eu la vremea respectiva cand a aparut Amenintarea maimutei ori Imperiul lianelor, nu inseamna ca nu mi-a placut dar mi se pare absolut penibil sa canti atatia ani despre droguri, sa scoti 2 albume in care 90 % din ele sa se refere la chestiile astea si apoi sa te apuci sa canti de mantuire.. Nu sunt hater, sunt realist.

Avem oameni buni ce fac rap dar pe care posibil sa nu ii stiti: Omu Gnom ( a fost in Raparta ), Kazi Ploae scoate un EP cu silent strike, Unu' Doi ( Cumicu, Ais the chef ) au scos Audioteca - chiar mi-a placut albumul, Lecart, Phane, etc.

Si avem 438993844839 de producatori buni care chiar fac treaba.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa nick ti-ai da seama ca nu sunt fanul nimanui

 

 

dragonu si chimie mi se par niste rapari cam cu obrazul...canta o viata-ntreaga despre droguri , si dupa se plang in piese ca ce-au fost, ce-au ajuns...inainte mancau heroina cu furculita, iar acum " doamne,iata-ma,iarta-ma, sunt vocea ta"

 

 

p.s : nu-mi plac piesele inregistrate de al 5-lea element, deci , nu vorbesc despre ei de bine

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa discuti si fara sa ataci.. probabil activezi si pe Hades, sau poate ma insel. Ce parere ai despre Samurai si Junk?

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie nu-mi plac chestiile astea .... prefer rapul vechi.... in ultimii 3 ani, cel mai mult , mi-a placut silent strike feat deliric - ambrozie... ala da rap

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Banuiesc ca o stii.

Mie imi pare rau ca Vexx(acum Norzeatic) si-a schimbat stilul.. o dadea smecher inainte. Acum parca sta in fata microfonului si citeste de pe foaie.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine e din Oradea nu are voie sa rateze. :O

735016_533422950014990_1749672847_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e de pe albumul "Goana dupa fericire", pot sa zic ca baga bine toti.. dar B-Real rupe. Si Parazitii au avut colaborari importante, una dintre ele e piesa "Something to say" cu Raekwon de la Wu Tang, mai e unu Bani Gheata care are piesa cu Young Noble de la The Outlawz(trupa in care era si Tupac) si probabil mai sunt, dar nu-mi trec prin minte acum! Imi place cand se fac colaborari de genu', parca ma simt mandru :).

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...