Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

Frate ce pot sa spun .. in romania nu mai e ce era..  Vad ca ati discutat despre Cedry2k. El a fost o imaginea foarte buna in hip-hop-ul romaniei. 

Alti rapperi care aduc o imagine frumoasa romaniei nu prea mai sunt majoritatea BUG Mafia Ombladon Spike Dragonu si putini altii

 

O formatie care imi place foarte mult de la mine din Oras a scos o noua melodie, si vreau sa spun ca s-au ridicat foarte mult .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3fSoHbbKDM8

 

@radu Foarte dubios cand am vazut acea melodie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, e de pe albumul "Goana dupa fericire", pot sa zic ca baga bine toti.. dar B-Real rupe. Si Parazitii au avut colaborari importante, una dintre ele e piesa "Something to say" cu Raekwon de la Wu Tang, mai e unu Bani Gheata care are piesa cu Young Noble de la The Outlawz(trupa in care era si Tupac) si probabil mai sunt, dar nu-mi trec prin minte acum! Imi place cand se fac colaborari de genu', parca ma simt mandru :).

 

 

 

Chiar ca te simti mandru cand vezi melodii de genul ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate ce pot sa spun .. in romania nu mai e ce era..  Vad ca ati discutat despre Cedry2k. El a fost o imaginea foarte buna in hip-hop-ul romaniei. 

Alti rapperi care aduc o imagine frumoasa romaniei nu prea mai sunt majoritatea BUG Mafia Ombladon Spike Dragonu si putini altii

 

O formatie care imi place foarte mult de la mine din Oras a scos o noua melodie, si vreau sa spun ca s-au ridicat foarte mult .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3fSoHbbKDM8

 

@radu Foarte dubios cand am vazut acea melodie..

Tin sa te contrazic destul de grav, hip-hop-ul in Romania sa dezvoltat enorm in ultimii ani, poate calitatea anumitor MC a scazut, dar ca un intreg hip-hop-ul romanesc e destul de sus, ai de unde alege, deja au inceput sa apara MC din toata tara, MC de calitate, se misca treaba altfel acuma. Adevarul e ca si eu apreciez ce se scotea inainte dar si acuma ai muzica de calitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tin sa te contrazic destul de grav, hip-hop-ul in Romania sa dezvoltat enorm in ultimii ani, poate calitatea anumitor MC a scazut, dar ca un intreg hip-hop-ul romanesc e destul de sus, ai de unde alege, deja au inceput sa apara MC din toata tara, MC de calitate, se misca treaba altfel acuma. Adevarul e ca si eu apreciez ce se scotea inainte dar si acuma ai muzica de calitate.

 

Avem muzica de calitate. Dar in schimb ca alti ani.In ziua de azi toti cocalari au inceput sa cante si sa se imbrace larg :-j 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mixtapeul "Aspecte" semnat ZyGhy  este disponibil la pretul de 10 lei!Mai sunt 8 bucati

188303_266962953436683_1962911328_n.jpg

coperta_fata.png

 

coperta_spate.png

 

fata_cd.png

Edited by ZyGhy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mixtapeul "Aspecte" semnat ZyGhy  este disponibil la pretul de 10 lei!Mai sunt 8 bucati

188303_266962953436683_1962911328_n.jpg

coperta_fata.png

 

coperta_spate.png

 

fata_cd.png

 

 

Am si eu o intrebare , avand in vedere pirateria care omoara vanzarile. Cate albume ai vandut pana in prezent ? In afara de rudele / prietenii care ti-au cumparat albumul .... 

 

 

 

Avem muzica de calitate. Dar in schimb ca alti ani.In ziua de azi toti cocalari au inceput sa cante si sa se imbrace larg :-j

 

Erau si inainte specimene deastea , stai linistit. Numai ca pe vremea aia nu toti ciumpalacii aveau acces la internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zyghy , lasa-te de rap .

Fa tu rap, atunci.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

zyghy , lasa-te de rap .

 

In ce masura ii spui baiatului sa faca acest lucru? Dupa parerea mea este foarte talentat si are tot viitorul inainte in acest domeniu.

Vad ca ai spus si tu ca faci "RAP", chiar vreau sa vad si eu de ce esti in stare, sa vedem daca mai avem inca un artist aici printre noi. :D

 

 

Ce parere aveti despre melodia asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zyghy , lasa-te de rap .

Nu cred ca esti in masura sa spui vorbele astea. In locul tau as tace, dabea legi bine doua cuvinte si ii spui lui sa se lase de rap?  Esti cam dubios copile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca esti in masura sa spui vorbele astea. In locul tau as tace, dabea legi bine doua cuvinte si ii spui lui sa se lase de rap?  Esti cam dubios copile !

scuze, nu vorbesc cu analfabeti ...

 

nu am ce sa va arat( si nici daca as fi avut, nu v-as fi aratat)... piesele momentan sunt in studio la productie, cand sunt gata, sper sa aflati care sunt eu...

 

am dreptul la ce parere vreau...si decat sa-l pup in cur cum faceti voi, prefer sa-i zic ce simt...nu va convine, dati skip

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze, nu vorbesc cu analfabeti ...

 

nu am ce sa va arat( si nici daca as fi avut, nu v-as fi aratat)... piesele momentan sunt in studio la productie, cand sunt gata, sper sa aflati care sunt eu...

 

am dreptul la ce parere vreau...si decat sa-l pup in cur cum faceti voi, prefer sa-i zic ce simt...nu va convine, dati skip

Baga niste versuri, nu ma supar.. chiar sunt curios. Si zi-ne sub ce nume canti, e eunusuntraper?

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze, nu vorbesc cu analfabeti ...

 

nu am ce sa va arat( si nici daca as fi avut, nu v-as fi aratat)... piesele momentan sunt in studio la productie, cand sunt gata, sper sa aflati care sunt eu...

 

am dreptul la ce parere vreau...si decat sa-l pup in cur cum faceti voi, prefer sa-i zic ce simt...nu va convine, dati skip

 

Amice aici e topic pentru discuti Nu pentru certuri ! 

 

 

 

Baga niste versuri, nu ma supar.. chiar sunt curios. Si zi-ne sub ce nume canti, e eunusuntraper?

 

Stai calm .. :-j Baga versuri de la alte melodii :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmdea. in ultima vreme vad numai certuri

Deci haideti cu discuti despre hip-hop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai vad discutii de genul, adica certuri, inchid topicul. 

Aici vreau discutii despre melodii / MC-ii, nu certuri.

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

zyghy , lasa-te de rap .

Oameni cu doua fete te insulta

Amenintari,mancatorie de c~r multa

Eo-s ca vitamina C ,asculta

Cine nu ma inghite clar sa ma suga

Masurat, cantarit vorbit de invidiosi

Esti om cu ei , ei turantori mincinosi

N-ai ce sa faci, asta este adevarul

Te roade ce fac eu,sau cum imi tund parul

Sau ce fac eu, n-ai de unde sa stii

Si n-ai de unde sa stii cum produc hartii

Nai stat dupa c~rul meu sa te informezi

Ai stat chiar sub el sa te parfumezi

Vii aici pe forum cu tupeu de golan

Mai bine aveai nick eunusuntrapper decat eunusuntfan

 

Disable 24h pentru limbaj. Urmatoarea abatere suspend 3 zile.

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oameni cu doua fete te insulta

Amenintari,mancatorie de c~r multa

Eo-s ca vitamina C ,asculta

Cine nu ma inghite clar sa ma suga

Masurat, cantarit vorbit de invidiosi

Esti om cu ei , ei turantori mincinosi

N-ai ce sa faci, asta este adevarul

Te roade ce fac eu,sau cum imi tund parul

Sau ce fac eu, n-ai de unde sa stii

Si n-ai de unde sa stii cum produc hartii

Nai stat dupa c~rul meu sa te informezi

Ai stat chiar sub el sa te parfumezi

Vii aici pe forum cu tupeu de golan

Mai bine aveai nick eunusuntrapper decat eunusuntfan

 

:)) Ar fi bine daca ar infiinta KeLLy un subforum de Battle MC in sectiunea Hip-Hop. Desi cred ca putini s-ar incumeta sa participe ...

 

Las mai jos o filmare de la lansarea albumului Unda Comuna - ¨Brut 143 Serie¨:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flou rege si misu foarfeca ma sparge mereu

Edited by ZyGhy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te iei de cineva prin niste versuri facute in 3429 minute mi se pare penibil. Mai penibil mi se pare sa ceri un subforum de battle cand ele se dau pe loc. ce sa zic, numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te iei de cineva prin niste versuri facute in 3429 minute mi se pare penibil. Mai penibil mi se pare sa ceri un subforum de battle cand ele se dau pe loc. ce sa zic, numai bine !

 

Da , asa e. Se dau pe loc ... Dar daca stai sa asculti battleurile de pe HHK (si aici ma refer la Zapacituu , Larry , Infinite Skillz , Inchu , Shaoran Lee , Stepz .. nu la pustii astia noi) o sa vezi ca sunt mult mai interesante decat ce a fost la ODD anii trecuti. Doar Aforic , J si Dragonu´ au stralucit , restu praf.

 

Mai penibil mi se pare sa ceri un subforum de battle cand ele se dau pe loc

 

Nu e deloc penibil amice , sunt destule site-uri/forumuri de acest gen .. atat in Romania cat si in afara. Si nu am cerut eu nici un subforum de acest gen , am zis doar ¨ar fi bine¨ , mai mult ca sigur as participa pentru divertisment.

 

 

KeLLy : Sa nu se ajunga la cearta, aveti grija amandoi.

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...