Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

Mie unul imi place de Zyghy Bravo lui tot respectul pentru el ! Sper sa avem o colaborare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi se implinesc 16 ani de la moartea lui Notorious BIG.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut dupa multa munca , am scos si eu prima piesa, astept toate criticile , stiu nu a iesit foarte bine dar....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Felicitari ! Chiar imi place vocea ta, imi plac versurile, imi place flow-ul tau ! 

Sfatul meu : Gaseste pe cineva sa se ocupe de mastering, la refren, e logic trebuie sa se combine versul cu beat-ul, ceea ce la tine parca va certati, care se aude mai tare. Trebuie sa te ajute cineva in asa fel incat sa se combine, gen : pe santier mananci pac din paine, pac din salam/carnat, ehh daca faci 1 sandwish e mult mai usor de mancat.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari o dai bine , dar munceste la flow si la masteralizat mai mult :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nou de la Ateliere de creatie - Program de lucru ( Omu Gnom, Celalalt, Fratele Costel, Heas, DJ Pilu ). Eu zic ca pana acum ( ma refer la anul 2013 ) nu a fost un album peste asta' si nici pana la final nu va fi.

Concluzie: tre' sa-l asculti .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nou de la Ateliere de creatie - Program de lucru ( Omu Gnom, Celalalt, Fratele Costel, Heas, DJ Pilu ). Eu zic ca pana acum ( ma refer la anul 2013 ) nu a fost un album peste asta' si nici pana la final nu va fi.

Concluzie: tre' sa-l asculti .

 

Si presimt ca nu o sa fie un album mai bun anul asta, are tot ce trebuie si toti o dau bine.. ma bucur ca Heas a renuntat la stilul lui "strigat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aceeasi parere cu tine. Pe melodia "Zambetul Clovnului" cand a inceput refrenul, mi se parea ca suna ciudat. Eu unul nu l-as fi simtit asa, parere personala ca doar e democratie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stres a scos al 2-lea album solo



Tracklist:

01. Intro feat. Dj Undoo (produs de SEZ & Ofens)
02. Asta Sunt Făcut Să Fiu (produs de Dj Al*Bu)
03. Conștiința După Bare (produs de SEZ)
04. Spre Răsărit feat. Dragonu', Cerbu' & Zhao (produs de SEZ)
05. Diavlog (produs de Ofens)
06. Autodistrugere feat. Omuldinoglindă, Euforic & Carbon (produs de SEZ)
07. Cum (produs de SEZ)
08. Construcții Colosale feat. Cedry2k (produs de Cerbu')
09. Inevitabil (produs de Ofens)
10. Imaginează-ți feat. AFO & K-Gula (produs de Cerbu')
11. Strigăt Pentru Libertate (produs de SEZ)
12. Muză feat. KEPA (produs de Jupiter)
13. O Să Vezi feat. DOC & Deliric (produs de Preston)
14. Esența feat. Dj Grigo (produs de Ofens)
15. Vremuri feat. ALAN & KEPA (produs de SEZ)
16. Spre Apus (produs de SEZ)
17. Apocaliptic (produs de SEZ)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Uy5MGnF-qnY&feature=player_embedded

 

 

L-am ascultat asa pe sarite, l-am luat mai mult pentru colaborari..dar nici alea nu-mi plac, doar ce baga Carbon si piesa aia cu AFO si K-Gula. Nu-mi place faza asta cu rap-ul religios, toti se dau buni crestini fiindca asculta Dragonu', da' asta e.

 

 

Postez pentru Ghici_Cine .

Ghici_Cine primesti un avertisment, data viitoare fii mai atent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KeLLy ar fi frumos sa faci un topic in sectiunea Hip-Hop despre Battle , ar fi frumos , sa se inscrie 2 sa dea 3 runde , apoi se inscriu alti 2, si tot asa..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

KeLLy ar fi frumos sa faci un topic in sectiunea Hip-Hop despre Battle , ar fi frumos , sa se inscrie 2 sa dea 3 runde , apoi se inscriu alti 2, si tot asa..

Ar fi fain, dar nu stiu cati de aici s-ar baga la un battle; plus ca pe langa faptul ca sunt putini "netcee" (buni) aici, e nevoie si de un juriu de 3 oameni care sa analizeze fiecare vers si sa le puncteze (zic de faza cu juriu pentru ca daca va fi doar cu "Votez pe X" sau "Votez pe Y" e clar ca se va vota pe prietenii). Oricum, eu sunt PRO pentru o sectiune de Battle.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi fain, dar nu stiu cati de aici s-ar baga la un battle; plus ca pe langa faptul ca sunt putini "netcee" (buni) aici, e nevoie si de un juriu de 3 oameni care sa analizeze fiecare vers si sa le puncteze (zic de faza cu juriu pentru ca daca va fi doar cu "Votez pe X" sau "Votez pe Y" e clar ca se va vota pe prietenii). Oricum, eu sunt PRO pentru o sectiune de Battle.

Nu cred ca s'ar da chiar pe " pile "  e frumos un vot ,, cum apare sus acolo si votezi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

KeLLy ar fi frumos sa faci un topic in sectiunea Hip-Hop despre Battle , ar fi frumos , sa se inscrie 2 sa dea 3 runde , apoi se inscriu alti 2, si tot asa..

 

Se va discuta in staff si o sa supunem la vot, sa vedem daca avem minim 10 doritori.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se va discuta in staff si o sa supunem la vot, sa vedem daca avem minim 10 doritori.

Sper sa se accepte , e destul de buna parerea !

Share this post


Link to post
Share on other sites

De curand cu vro 5luni iam gasit pe Getto-Dacii cred ca uni dintre voi stiti deja de eii

   Imi pare rau ca s-au lasat chiar la inceput puteau sa ajunga undeva sus.

Sper ca stiti de ei si va plac ei au fost dupa parerea mea cei mai buni din 90* din Romania!

          

                                                                         

                           http://www.youtube.com/watch?v=A9TmJq4XH9Y

                                                              

Edited by EazyEdd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu` sincer.CE TALENT? 24.gif)))))))))) canta zob

Canta la alta masa :-j  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acu` sincer.CE TALENT? 24.gif)))))))))) canta zob

 

 

Canta la alta masa 78.gif

 

Aveti grija sa nu se ajunga la discutii mai iesite din comun si sa va aruncati perle unu altuia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti grija sa nu se ajunga la discutii mai iesite din comun si sa va aruncati perle unu altuia.

 

Stai linisit frate , suntem prieteni , pe langa si veri , doar isi spune "parerea" , aceasta fiind una proasta cred :-? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere avetti despre noul stil adoptat de Doc si despre noile albume CTC, Deliric?

 

----------

Pentru cei interesati, recomand ceva util interzis.

Edited by KeLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu mai sunt asa impresionat de CTC , erau mai buni inainte , o dadeau mai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere avetti despre noul stil adoptat de Doc si despre noile albume CTC, Deliric?

 

----------

Pentru cei interesati, recomand ceva util interzis.

 

 

DOC e comercial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...