Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

DOC e comercial.

Cel mai bun raspuns! 21.gif)  Si asta e normal , dc nu mai face muzica buna .

Edited by Erader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kelly totusi trebuia sa lasi acel topic pana se mai strangeau voturi , multi nu au stiut de acel topic , sau cel putin trebuia sa il faci , si iti spun eu ca participanti o sa fie pe parcurs destui , multi o sa le placa duma asta , si o sa se bage si ei.

 

Sry de 2x post 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vedem la hipohplive in curand!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vedem la hipohplive in curand!

Sper sa dea drumul cat mai repede piesei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOC e si normal sa fie comercial. Toti judecati gresit , vine o varsta cand realizezi ce-i important in viata. Da , familia ... Omu´ Erader doar isi promoveaza cunoscutii , deci nota 10. Cat despre batttle ce sa zic ... multi ati vorbit si n-ati facut nimic. Se vede ce uniti suntem :)) Va las cu omu meu din Braila , Burlacu Ionut zis BuYo pe care l-am cunoscut in gradina mare prin 2003 pe vremea cand faceam parkour. Am aparut si la antena 1 :)) Ce vremuri ... parkour Braila :(

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xqY6lvfjTcU

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOC e si normal sa fie comercial. Toti judecati gresit , vine o varsta cand realizezi ce-i important in viata. Da , familia ... Omu´ Erader doar isi promoveaza cunoscutii , deci nota 10. Cat despre batttle ce sa zic ... multi ati vorbit si n-ati facut nimic. Se vede ce uniti suntem 21.gif Va las cu omu meu din Braila , Burlacu Ionut zis BuYo pe care l-am cunoscut in gradina mare prin 2003 pe vremea cand faceam parkour. Am aparut si la antena 1 21.gif Ce vremuri ... parkour Braila 2.gif

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xqY6lvfjTcU

Tot respectul pentru omu Buyo ! Il stiu de mult timp ! Imi place cum o da , asta datorita si varstei pe care o are ! 

Cat despre sectiunea de battle , sincer man multi sareau "battle , battle" si acolo , nema ....

 

* Totusi eu sunt pro sa se faca o sectiune , nu strica pe forum , nu face lag pe forum o sectiune in plus ... 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti despre  „cearta” dintre Ombladon si DOC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat din partea lui Ombladon. Daca chiar avea ceva cu el trebuia sa scoata o piesa, nu sa o faca "pe ascuns" la un concert. Parerea mea e ca a "aprins scanteia" doar pentru atentie. DOC in 4 zile a facut o piesa de 4 minute, Ombladon nici acum nu i-a raspuns, asta daca o sa existe un raspuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca o sa ii raspunda, dar si asa DOC a explicat si pe piesa un motiv de ce a spus despre el asta Ombladon, dar sincer mie imi pare bine ca a mai aparut un conflict in rap-ul romanesc, chiar vroiam sa apara un "diss" din partea unuia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat din partea lui Ombladon. Daca chiar avea ceva cu el trebuia sa scoata o piesa, nu sa o faca "pe ascuns" la un concert. Parerea mea e ca a "aprins scanteia" doar pentru atentie. DOC in 4 zile a facut o piesa de 4 minute, Ombladon nici acum nu i-a raspuns, asta daca o sa existe un raspuns.

Ce spui tu aici? Ca ombladon nu i-a raspuns? Pai de ce Omblaon ii da 2 diss-uri lui Doc , sau cum ? A fost de`ajuns ce a zis el in 4 versuri la concert . Doc s-a legat de anii lui , vestimentatie si alte cac`aturi .

 

*ON:  Propun o sectiune de BATTLE !  Astept mai multe raspunsuri .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

*ON:  Propun o sectiune de BATTLE !  Astept mai multe raspunsuri .

N-ai cu cine, boss. Totusi, eu sunt PRO.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Erader. O mai zic odata si o repet, nu stiu ce te-a impresionat pe tine asa de tare in alea 10 secunde din care 7 injuraturi si 3 despre HaHaHa. 3 injuraturi si un vers leaga oricine in spatele blocului, insa o piesa de 4 minute nu prea.

 

Cat despre sectiune, posteaza mai detaliat la propuneri.

Edited by AlEx01

Share this post


Link to post
Share on other sites

mă faceţi să râd :)) ce ştiţi voi despre rap de fapt? câţi dintre voi se duc la concerte şi cumpără cd-ul? câţi dintre voi susţin mişcarea? :)) vorbiţi aiurea despre conflictul ăsta...dacă sunteţi rapperi cu coaie le spuneţi faţă-n faţă artiştilor ce aveţi de spus, până atunci rămâneţi doar şoareci de tastatură cu păreri pe internet...în realitate e diferită treaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

mă faceţi să râd :)) ce ştiţi voi despre rap de fapt? câţi dintre voi se duc la concerte şi cumpără cd-ul? câţi dintre voi susţin mişcarea? :)) vorbiţi aiurea despre conflictul ăsta...dacă sunteţi rapperi cu ###### le spuneţi faţă-n faţă artiştilor ce aveţi de spus, până atunci rămâneţi doar şoareci de tastatură cu păreri pe internet...în realitate e diferită treaba

 

Ai patit rau si tu mai Bello,mare rapper te-ai facut in ultimul timp. Vorbesti despre "soareci de tastatura cu pareri pe internet",dar tu ce esti cand iti dai cu parerea despre altii PE INTERNET DIN SPATELE TASTATURII? 

Rakku a intrebat simplu: "Ce parere aveti despre  „cearta” dintre Ombladon si DOC?". Oamenii si-au dat cu parerea si punct,nu tre` sa vi tu aici sa te dai mare stamba cu aceleasi comentarii de youtube,deja expirate,despre cumpararea albumelor si alte rahaturi. Am mai vazut eu d-astia care nimeresc la zilele orasului un concert de a lu Salam si apoi zic la tot orasul ca au fost seara trecuta la lautari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai patit rau si tu mai Bello,mare rapper te-ai facut in ultimul timp. Vorbesti despre "soareci de tastatura cu pareri pe internet",dar tu ce esti cand iti dai cu parerea despre altii PE INTERNET DIN SPATELE TASTATURII? 

Rakku a intrebat simplu: "Ce parere aveti despre  „cearta” dintre Ombladon si DOC?". Oamenii si-au dat cu parerea si punct,nu tre` sa vi tu aici sa te dai mare stamba cu aceleasi comentarii de youtube,deja expirate,despre cumpararea albumelor si alte rahaturi. Am mai vazut eu d-astia care nimeresc la zilele orasului un concert de a lu Salam si apoi zic la tot orasul ca au fost seara trecuta la lautari. 

 

Ai patit rau si tu mai Bello,mare rapper te-ai facut in ultimul timp. Vorbesti despre "soareci de tastatura cu pareri pe internet",dar tu ce esti cand iti dai cu parerea despre altii PE INTERNET DIN SPATELE TASTATURII? 

Rakku a intrebat simplu: "Ce parere aveti despre  „cearta” dintre Ombladon si DOC?". Oamenii si-au dat cu parerea si punct,nu tre` sa vi tu aici sa te dai mare stamba cu aceleasi comentarii de youtube,deja expirate,despre cumpararea albumelor si alte rahaturi. Am mai vazut eu d-astia care nimeresc la zilele orasului un concert de a lu Salam si apoi zic la tot orasul ca au fost seara trecuta la lautari. 

mare prost ai ajuns...

 

 

Warn up / Limbaj.

Edited by AlEx01

Share this post


Link to post
Share on other sites

mare prost ai ajuns...

Poate ai dreptate. Dar mai prejos e ala care incearca sa dea peste nas altora doar ca i se pare lui ca e "c00L_b0$$"

 

 

Warn up / Off Topic.

Edited by AlEx01

Share this post


Link to post
Share on other sites

mare prost ai ajuns...

 

 

 

 

Poate ai dreptate. Dar mai prejos e ala care incearca sa dea peste nas altora doar ca i se pare lui ca e "c00L_b0$$"

 

Aviz amatorilor, sa nu mai vad asemenea posturi. Ori discutati ca oamenii ori trecem la pedepse mai aspre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Erader. O mai zic odata si o repet, nu stiu ce te-a impresionat pe tine asa de tare in alea 10 secunde din care 7 injuraturi si 3 despre HaHaHa. 3 injuraturi si un vers leaga oricine in spatele blocului, insa o piesa de 4 minute nu prea.

 

Cat despre sectiune, posteaza mai detaliat la propuneri.

Pai sa inteleg ca tu faci diferenta intr-o melodie prin diferenta de minute? Daca eu fac o piesa si tine 30sec si spun tot ce se poate , si tu faci una de 10 minute , si incepi sa o dai cu lalaituri si tot felu de ca*aturi care nu isi au rostul , si pe deasupra te legi si e prietenul meu . Iti spun eu ca asta e penibil .

Ombladon in 4 versuri i-a dat ko lui Doc .

 

 

 

mă faceţi să râd :)) ce ştiţi voi despre rap de fapt? câţi dintre voi se duc la concerte şi cumpără cd-ul? câţi dintre voi susţin mişcarea? :)) vorbiţi aiurea despre conflictul ăsta...dacă sunteţi rapperi cu ###### le spuneţi faţă-n faţă artiştilor ce aveţi de spus, până atunci rămâneţi doar şoareci de tastatură cu păreri pe internet...în realitate e diferită treaba

Tu esti unu din aia care asculti o melodie si in 2 min uiti numele ei , si cica sustii miscare .   Stai linistit prietene , stiu mult mai bine decat tine cum se mananca rap'ul . Sustin miscarea underground'ului romanesc destul de bine , fata de tine care in spatele tastaturii spui ca "esti tare si smecher, mergi la concerte , cumperi albume, asculti si pisaturi de genul" cand tu defapt rupi pe youtube playlist'uri cu Salam . Cica "dacă sunteţi rapperi cu ###### le spuneţi faţă-n faţă artiştilor ce aveţi de spus" , tu te auzi ? Cati artisti ai vazut tu "in realitate" , cu cati artisti ai vorbit tu , de la cati artisti ai tu autografe , cu cati artisti ai ars'o tu in dume , ce artisti te-au sustinut pe tine ? Sa tot vorbesti ca*aturi despre altii .

 

*Imi pare rau pentru greselile gramaticale.

Edited by Erader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu la asta m-am referit. Am zis ca Ombladon "a dat" 10 secunde, adica 7 secunde injuraturi si 3 despre el si HaHaHa. DOC l-a facut cat se putea de frumos, nu a fost nevoie de mai mult de 10 secunde, restul piesei il poti considera un bonus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bă, erader :)) când promovam eu artiştii de rap pe site-urile la care eram redactor şi redactor şef...ţie nici nu-ţi ardea de compus texte :)) fii serios...am rupt berile în două la concertele la care am fost la majoritatea trupelor ce au venit de afară în RO şi mai ales la artiştii români care-mi plac :)) legat de beef-ul ăsta, doc s-a agăţat aiurea într-un scandal ce nu îi era dedicat...dar asta e, urmează să vedem ce se întâmplă...nu vreau să dau detalii pentru că ştiu mai multe lucruri şi-mi place să le vorbesc faţă-n faţă cu persoanele, nu pe internet...deci care vreţi să ieşim la nişte beri să mă caute pe facebook (Marian-Alexandru Dragomir)

 

p.s.: diss-ul lui doc e mai mult o prostie şi-ţi argumentez de ce dacă vrei.

Edited by Bello

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...