Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

bă, erader :)) când promovam eu artiştii de rap pe site-urile la care eram redactor şi redactor şef...ţie nici nu-ţi ardea de compus texte :)) fii serios...am rupt berile în două la concertele la care am fost la majoritatea trupelor ce au venit de afară în RO şi mai ales la artiştii români care-mi plac :)) legat de beef-ul ăsta, doc s-a agăţat aiurea într-un scandal ce nu îi era dedicat...dar asta e, urmează să vedem ce se întâmplă...nu vreau să dau detalii pentru că ştiu mai multe lucruri şi-mi place să le vorbesc faţă-n faţă cu persoanele, nu pe internet...deci care vreţi să ieşim la nişte beri să mă caute pe facebook (Marian-Alexandru Dragomir)

 

p.s.: diss-ul lui doc e mai mult o prostie şi-ţi argumentez de ce dacă vrei.

Ba da , beef'ul care l-a dat ombladon a fost dedicat lui doc.  Dar macar stii de ce ?  Raspunsul asta multi nu-l stiu , si din cauza asta majoritatea spuneti ca Ombladon "e de cacat" ca a inceput primul , nu , nu a inceput primul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce prăjit eşti :)) ombladon e emcee-ul meu preferat din RO :)) cum să mă iau de el?

 

pe mine nu mă încântă activitatea muzicală a lui doc...mi se pare că rap-ul lui este dedicat copiiilor de până în 15 ani...suferă prea mult de grandomanie...nu îi şade bine, dar asta e...când e prost, e prost...şi cu diss-ul ăsta şi-a bătut mai mult joc de el, decât de Ion

Edited by Bello

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce prăjit eşti :)) ombladon e emcee-ul meu preferat din RO :)) cum să mă iau de el?

 

pe mine nu mă încântă activitatea muzicală a lui doc...mi se pare că rap-ul lui este dedicat copiiilor de până în 15 ani...suferă prea mult de grandomanie...nu îi şade bine, dar asta e...când e prost, e prost...şi cu diss-ul ăsta şi-a bătut mai mult joc de el, decât de Ion

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=108462652608876&set=a.108462649275543.10279.100003354257818&type=1&theater

 

Asta esti ? :))) =))

 

 

ON: Legat de intrebare.

 

Citez: " La tine-i duma retardă, misogină, cocalară

Şi ţi-a mers că ştim prea bine că aşa-i juma' de ţară

Şi-aşa ai pus benzină-n CLS-u' din parcare "

 

Edited by SLiiim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia astept albumul intreg , "oficial"

 

Acum ce mai spuneti de Ombladon ? Ce zice Doc ?  https://www.youtube.com/watch?v=HYfur60wSZU

Edited by Erader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti DOCtor? Controleaza-ma la p**a :))

 

Nu are ce sa mai zica DOC, sa stea cu baietii de la HaHaHa, era ok omu' inainte dar s-a prostit urat pentru bani.

 

Prin melodia asta: 

pot spune ca s-a dus pe aratura grav.. nu-s eu mare hater dar cam asta e adevarul..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti DOCtor? Controleaza-ma la p**a :))

 

Nu are ce sa mai zica DOC, sa stea cu baietii de la HaHaHa, era ok omu' inainte dar s-a prostit urat pentru bani.

 

Prin melodia asta: 

pot spune ca s-a dus pe aratura grav.. nu-s eu mare hater dar cam asta e adevarul..

Nu e treaba ca s-a prostit . El daca ramanea un 'underground` facea o treaba foarte buna , ba' chiar era printre cei mai buni , asa'l vedeam eu . Acum el si-a ales banii , e normal , si tie daca-ti da cineva 1000..0$ iti sclipesc ochii si fugi sa faci orice posibil sa-i primesti , asa si el . El nu mai face "ce simte" el face muzica care ii se cere de la cei din Hahaha , astai trist. 

 

@Rakku  Nici eu nu cred ca Doc mai are ce sa spuna , dar nu ma mira faptul sa scoata ceva cu Phane, din cate stiu si Phane a cam dus beef'ul asta mai departe :-?? Acum asteptam sa vedem ce si cum 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cand apare pana la urma albumul lu' Kendrick & J. Cole? Din cate am inteles pe 29 trebuia sa apara. Bine, ei mai au vreo 8-9 ore din 29 februarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cand apare pana la urma albumul lu' Kendrick & J. Cole? Din cate am inteles pe 29 trebuia sa apara. Bine, ei mai au vreo 8-9 ore din 29 februarie.

J Cole a zis Februarie. O sa apara luna asta, probabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa scoata tiganii astia mai repede nebunia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar as vrea sa aflu niste pareri despre albumul lu` Deliric x Silent Strike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sa-ti bagi poooola, ce luna. Album Jianu, Omu Gnom, Samurai, Nimeni Altu si mai tre` sa scoata si Nino. Well, rip vreo 200 de lei, n-ai cum coaie sa nu cumperi albumele astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...