Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

Care vi pe 29 la Deliric? poate ne intalnim :>

 

in ce oras ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un interviu marca 220.ro , facut de Andrei Vulpescu (Naighba - Da Hood Justice) , cu Deliric1 si DOC , cateva detalii despre album , va veni un videoclip si un turneu prin tara.

 

Click here

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mai vine un interviu cu Deliric 1 si omu` DOC , de data asta marca Best Music , va las cu videoclipul : Click here

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru D-Post dar nu ma pot abtine sa nu pun aceasta arta:|. Deliric nu e om jur...e un zeu..un geniu..nu am cuvinte:| va las cu materialul

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru D-Post dar nu ma pot abtine sa nu pun aceasta arta:|. Deliric nu e om jur...e un zeu..un geniu..nu am cuvinte:| va las cu materialul

 

 

O da mai slow decat in concerte :

 

 

PS : deliric1.ro e on-line !

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

O da mai slow decat in concerte :

 

 

PS : deliric1.ro e on-line !

Hehe...deja am dat comanda la album + tricou:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe...deja am dat comanda la album + tricou:p

Am de gand sa fac aceelasi lucru,doar sa prind un payday.

 

 

Totusi daca mergi pe 29 nu avea rost,si acolo o sa-ti poti cumpara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am de gand sa fac aceelasi lucru,doar sa prind un payday.

 

 

Totusi daca mergi pe 29 nu avea rost,si acolo o sa-ti poti cumpara. :)

da da nu mai faceau discount.....e albumu 25 + tricou 50.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da nu mai faceau discount.....e albumu 25 + tricou 50.....

 

Inteleg.Partea proasta e ca aceste colete sunt trimise prin Posta Romana , intradevar , e mai ieftin , o treime din pretul de la curieri , dar ajung in 3-7 zile :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inteleg.Partea proasta e ca aceste colete sunt trimise prin Posta Romana , intradevar , e mai ieftin , o treime din pretul de la curieri , dar ajung in 3-7 zile :(

Ba sincer...sunt unii care downloadeaza muzica,...nu se duc la concerte si astea si se cred fani.Macar eu am mandira aia ca am albumul original si un tricou ....

Edited by Subsemnatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sincer...sunt unii care downloadeaza muzica,...nu se duc la concerte si astea si se cred fani.Macar eu am mandira aia ca am albumul original si un tricou ....

Nu inteleg ce mandrie ar fi .. Important e sa asculti melodia si sa'ti placa, nu e necesar sa dai bani aiurea pe'un tricou "original", d'ala la 1 euro cu o fotografie lipita pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg ce mandrie ar fi .. Important e sa asculti melodia si sa'ti placa, nu e necesar sa dai bani aiurea pe'un tricou "original", d'ala la 1 euro cu o fotografie lipita pe el.

eh...o sa-ti dai tu seama mai incolo:P ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sincer...sunt unii care downloadeaza muzica,...nu se duc la concerte si astea si se cred fani.Macar eu am mandira aia ca am albumul original si un tricou ....

 

Sincer,nu am luat nici un album de la Facem Records pana acum,desi vroiam sa iau Scapat De Sub Control (DOC),la concerte nu am dat pentru ca in Satu Mare nu se sustine muzica Underground si nu ar fi un public mare pentru concert,de aceea nici nu vin baietii.Sincer,merita sa iei albumul,oricare dintre ele : ITP / SDSC , CTC - Dificultati Tehnice e in continua urcare ca valoare,ce sa mai?E de colectie.Si asa vor ajunge si astea peste cativa ani.

 

Nu inteleg ce mandrie ar fi .. Important e sa asculti melodia si sa'ti placa, nu e necesar sa dai bani aiurea pe'un tricou "original", d'ala la 1 euro cu o fotografie lipita pe el.

 

Daca iti place un anume artist si daca vrei ca el sa mai faca muzica,ar fi frumos din partea ta sa le cumperi albumul,astfel ii sustii,artistii traiesc din concerte de unde nu castiga cine stie ce,gandeste-te ca trebuie sa se intretina,asa ca mai gandeste-te o data cand spui ca nu are rost sa le cumperi CD-ul.

 

 

Deliric 1 a dat drumul la o alta melodie : Deliric 1 - Fraiere ft High Jet

 

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sincer,nu am luat nici un album de la Facem Records pana acum,desi vroiam sa iau Scapat De Sub Control (DOC),la concerte nu am dat pentru ca in Satu Mare nu se sustine muzica Underground si nu ar fi un public mare pentru concert,de aceea nici nu vin baietii.Sincer,merita sa iei albumul,oricare dintre ele : ITP / SDSC , CTC - Dificultati Tehnice e in continua urcare ca valoare,ce sa mai?E de colectie.Si asa vor ajunge si astea peste cativa ani.

 

 

 

Daca iti place un anume artist si daca vrei ca el sa mai faca muzica,ar fi frumos din partea ta sa le cumperi albumul,astfel ii sustii,artistii traiesc din concerte de unde nu castiga cine stie ce,gandeste-te ca trebuie sa se intretina,asa ca mai gandeste-te o data cand spui ca nu are rost sa le cumperi CD-ul.

 

 

Deliric 1 a dat drumul la o alta melodie : Deliric 1 - Fraiere ft High Jet

 

 

 

E bestiala si bucata asta....hai cu albumu tati:X

Edited by Subsemnatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba sincer...sunt unii care downloadeaza muzica,...nu se duc la concerte si astea si se cred fani.Macar eu am mandira aia ca am albumul original si un tricou ....

 

daca ai cumparat si tu primul album si te duci la primul concert acum esti fan ? inainte nu erai ? doar nu merg 120 de km pana la Bucuresti pt concert, cand o sa vina in Buzau ma duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ai cumparat si tu primul album si te duci la primul concert acum esti fan ? inainte nu erai ? doar nu merg 120 de km pana la Bucuresti pt concert, cand o sa vina in Buzau ma duc.

ba.....eu nu zic frate de astia din provincie.....e normal doh...eu zic de astia din bucuresti care stau la 10 minute de club....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima auditie a albumului ITP.L-am cumparat de pe bestmusic.ro,dupa primele piese merita,e haoooooos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haarp Cord lanseaza albumul pe 5 Iunie. Dragonu 47 , Cedry2k , Tudor Sisu si Pacha Man -> 5 Iunie -> Silver Church.

2 melodii pentru PROMO.

Va las cu ele.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haarp Cord lanseaza albumul pe 5 Iunie. Dragonu 47 , Cedry2k , Tudor Sisu si Pacha Man -> 5 Iunie -> Silver Church.

2 melodii pentru PROMO.

Va las cu ele.

 

 

Le rupe in doua si Pacha Man ... bestial.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se cam misca underground-ul in ultimul timp,si vorbesc serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aforic-afis-nou.jpg

 

Asa cum am promis/ am repus in functiune Concertul. Va astept pe toti pe 9 Iunie, Joi, la Wings CLUB, Sa bagam niste rap de viitor pe viitor de la scriitori silitori pentru cititori si ascultatori, fumatori jucatori frati surori si turnatori.

Pace si lumina!

 

SURSA: Facemrecords.Ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci Cum baga ctc e mortal omu orcum cum ai zis hip-hop-ul la ora actoala se cam clatina putin cam bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...