Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

deci Cum baga ctc e mortal omu orcum cum ai zis hip-hop-ul la ora actoala se cam clatina putin cam bine

 

CTC e "trupa" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A disparut. Ce are oare ? :-?

Cum se numea melodia ?

daca ii dai play de aici merge

 

Nume: Raku feat Dragonu - Reale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ascult Hip Hop de 2-3 ani si inca nu m-am plictisit :P

 

Parazitzii si Spike la PUTEREEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ascult Hip Hop de 2-3 ani si inca nu m-am plictisit :P

 

Parazitzii si Spike la PUTEREEEEEEE

:)) Daca tu zici...Mai ai de descoperit credema.Esti dabea la inceput:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asculta asta,dar nu cred ca ai auzit de el,daca zici ca asculti doar parazitii si spyke :-j

E un mc brasovean,care rupe tot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asculta asta,dar nu cred ca ai auzit de el,daca zici ca asculti doar parazitii si spyke :-j

E un mc brasovean,care rupe tot :)

 

Nu prea ascult eu Hip-Hop dar asta e o melodie frumoasa mijto

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=oM7BXI4szwc&feature=related



Ia ziceti frate, merita respect Specii ?
@ Respect de la mne pt ei

"Tragem ce-avem, fraierii îi ardem
E alt gen de la farmacia de pe colţ
Ce transformă bagabonţi în roboţi morţi cu colţi
Hoţi, mai toţi perverşi, perverşi vexaţi,
Pe veci legaţi de mame, taţi, surori şi fraţi
Nu-nţeleg viaţa, sunt doar un puşti.
În familia mea şi cumnată-mea trage la muşchi
Ketamină de la ruşi, cu coca linguriţa
Hai salut! Mânca-v-aş, care are o foiţă?" Edited by GangSta94

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cam pustiu pe aici de cand Matreq nu mai frecventeaza:))....

 

Pana una alta un interviu si gata..:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ko6DU7kxTbA

 

Foarte adevarat,pana una alta,asteptam videoclipu nou de la omu' Deliric 1 ascultand "Lucrare de control".

 

Am auzit ca si Nwanda o sa scoata album,si dupa cate cred eu,o sa omoare totu' cu albumul ala pentru ca dupa cum ne-a mai aratat,are niste versuri blana.

 

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si teaseru 2 de la clip:> cu Costel in prim plan :)) :

 

 

=))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e hip-hop ce fac ei. O sa ajunga sa se ia de mana cu Okakapipi si cu Puya. Dupa atat timp, tot PARAZITII raman regii Hip-Hop-ului si nimeni nu are cum sa ma contrazica; si daca o sa o faceti ganditi-va cand Parazitii sustinea concerte si compuneau melodii care duceau hip-hop-ul la rang de arta, Doc, Deliric si altii isi gandeau numele de scena... si ceea ce canta ei, din punctul meu de vedere este o porcarie DISCO, nici decat hip-hop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e hip-hop ce fac ei. O sa ajunga sa se ia de mana cu Okakapipi si cu Puya. Dupa atat timp, tot PARAZITII raman regii Hip-Hop-ului si nimeni nu are cum sa ma contrazica; si daca o sa o faceti ganditi-va cand Parazitii sustinea concerte si compuneau melodii care duceau hip-hop-ul la rang de arta, Doc, Deliric si altii isi gandeau numele de scena... si ceea ce canta ei, din punctul meu de vedere este o porcarie DISCO, nici decat hip-hop...

Nu esti documentat deloc...eu in locul tau m-as DOCumenta si mi-as cere scuze.Ti-o spun prietenste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta nu e hip-hop ce fac ei. O sa ajunga sa se ia de mana cu Okakapipi si cu Puya. Dupa atat timp, tot PARAZITII raman regii Hip-Hop-ului si nimeni nu are cum sa ma contrazica; si daca o sa o faceti ganditi-va cand Parazitii sustinea concerte si compuneau melodii care duceau hip-hop-ul la rang de arta, Doc, Deliric si altii isi gandeau numele de scena... si ceea ce canta ei, din punctul meu de vedere este o porcarie DISCO, nici decat hip-hop...

 

Parazitii au inceput prin 92-93...Deliric prin 95,Doc 97...FacemRecords a fost fondat in 99 avand la activ si in ziua de azi aceeasi membrii numerosi pe cand Parazitii au fondat 20CM Records prin 2005,pana atunci se plimbau cu cersitu pe la ROTON Music sa le scoala piesele,de aia au avut si pe TV cateva.Stai linistit ca oricum pana inainte de 2000 Hip-Hop-u in Romania era primitiv,cauta si tu niste melodii,toate erau copiate dupa Cypress Hill,RUN DMC si Wu Tang Clan.

 

Daca tot am mai intat si eu pe forum,va las cu o piesa.Nu cred ca indrazneste cineva sa comenteze,ii prea de tot...

 

Edited by Matresq

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare bucata asta a lui Deliric! O am in mp3. Pacat ca prea putini se incumeta sa posteze pe aici :(

@Salky: ma faci sa rad cu acel comentariu. Vrei sa zici ca DOC nu face hip-hop ? =)) Atunci bucata asta de jos ce e ?

http://www.youtube.com/watch?v=cUCmW8YbVtI

Edited by yONU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iauzi ce-au scos Cedrea si Levy :

 

 

Superba melodia din punctul meu de vedere.

Mi-a adus aminte de Zale si Cheloo - Din Front :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa "Transmisii in Distors" , Nimeni Altu' a venit cu o bomba...:

 

 

Auditie placuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cedry2k si Carbon(a nu se confunda cu Cabron) si-au luat bataie de la jandarmi la Univesitate in Bucuresti.Puteti sa ii vedeti in videoclipul de mai jos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca acela este Carbon. Poate vreo asemanare, o mica ######ncidenta. Si Cedry2k unde e ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i frate nici un Cedry2k sau Carbon in videoclip :)) Eu nu stiu la ce postati toate porcariile :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, nu prea ascult rap romanesc, si nici nu prea-mi place. Imi e de-ajuns sa vad la TV incontinuu porcaria aia de melodie lalala song, care cica e rap.

 

Rap-ul american e cu 10 clase peste cel din orice tara, si cu 20 peste cel din Romania.

 

 

RIP Nate Dogg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...