Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

CreTTzeaN , cu texte gen: ¨Nu vorbii fara sa stii¨ e si normal sa ma atac. Ma opresc aici din a jigni ... Iti spun doar un lucru: Daca iti dau o caseta si un creion tu nu stii sa faci legatura dintre ele , nu stii ce sa faci cu acea caseta si acel creion. Pana la varsta de 17 ani nici n-am avut PC , cand eram mic stateam la panda cu degetul pe rec, ascultam radio si inregistram piesele mele favorite gen NAS - If I Rule The World , MOP - Cold as ice , Coolio - Gangsta Paradise etc Ma duceam in Piata Mare si ma uitam pe tarabe se vad ce casete de hip-hop noi au mai aparut ... Ma lua varu-miu in parcuri unde se facea battle , eram spectator , dadeam taguri prin toata Braila (Hexagoane , Laminorul) cu trupa mea favorita , mi-am rupt piciorul stang exersand miscari de breakedance.

Am vizitat vreo 6 tari , m-am intalnit cu Parazitii pe strada in Gran Via (Madrid) , am stat la 2 metrii de Method Man , l-am atins pe Redman cand a sarit in public , am dat mana cu DJ Muggs de la Cypress Hill , am autograf de la Snoop Dogg , am prins masca de gaze aruncata in public de Sick Jacken , m-am pozat cu diferiti artisti... E adevarat , n-am iesit din casa, trebuie sa mai ies 2.gif

Edited by JUPiT3R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma abat de la subiect.CUM POTI SPUNE CA CTC SUNT PESTE PARAZITII? Piesa mai reprezentativa ca " Mesaj pentru Europa " , n-am vazut in rap. La flow? Flow-ul e o iluzie. La mesaj? Niciodata. La ascultatori? Niciodata. La albume vandute? Niciodata... TI-am mai zis.. cant Parazitii scoteau albume si faceau ravagii in muzica romaneasca, CTC cauta gaura de iesire in public.Si sa-ti mai zic ceva...Parazitii a colaborat cu nume mari de afara ( Texta, Raekwon, Cilvaringz, Killa Kella, MC Tripp, Shabazz, ) ... CTC este net inferioara...

P.S : CTC este pe aceeasi unda cu Anonim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea mai recenta bucata a lui Raku:

@Jupiter: Tata e presedintele statelor unite, eu sunt nepotul lui Berlusconi,varamiu e un sheic din emiratele arabe-..ce dreacu ba sa fim seriosi.Nu cred ca daca faceai tu toate astea jucai SAMP ...fi serios=))

@DMAoffice: eu tot pe cei de la ctc ii consider mai tari.Pace tie ca nu jignesti ca cel de sus...

Β 

PS: Pacat cand 2 sau mai multi dintre putinii admiratori a culturii Hip-Hop din Romania se cearta intre ei cand noi defapt ar trebui sa fim uniti si sa exitindem cultura cat de mult putem...pacat.

Edited by CreTTzeaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca va arat eu acum cine e "copt la minte" si cine nu :

Β 

Alymoto - Warn up/spam jigniri etc../ nu faci aici +1

CreTTzean- Warn up/acelasi lucru ca si la Alymoto

Jupit3r - Warn up/ La fel ca cei 2

DMAoffice - ai grije ca nici tu nu esti departe de ei

Β 

@Daca mai vad astfel de aberatii si ca va contraziceti/jigniti aici pentru nimic o sa incep direct cu suspend, acum sunt destul de indulgent cu voi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe Vlad asta 1.gif E unul dintre MC-ii mei preferati din Romania. A aparut clip nou Sisu:

Β 

Edited by yONU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe Vlad asta 1.gif E unul dintre MC-ii mei preferati din Romania. A aparut clip nou Sisu:

Β 

Rupe bucata...Las si eu ceva care rupe:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au scos dementii teaser-ul pentru "Toate-s la fel".

Hai cu oficialul ...... :)

Β 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit, a fost lansat. Vizionare placuta.

Β 

http://www.youtube.com/watch?v=Lsf5BFlwvEU

Β 

http://www.youtube.com/watch?v=KDvL0TeUPJ4&list=UUzh%ADdwjSBVkGUJrcEp8C_gUA&index=1&f%ADeature=plcp

Edited by Radu_Toretto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si videoclip-ul e frumos :> !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto piesa celor de la Parazitii. A scos Hopsin clip nou:

Β 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ati vazut ca au sters video-ul Toate-s la fel de la Parazitii cica faceau astia glume ca din cauza recla######lor celor de la Okakaipi:]] Oricum Mark va scoate pana la sfarsitul anului albumul :X .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leasen This shit :

Β 

Β 

image-E5EC_50132D56.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok .. si totusi unde e melodia Hip-Hop !? Asta e comercial ... asculta vere 20 CM sau CTC .. lasa Okakapipi..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am bagat si eu asa melodia aia... ca sa fiu si eu la rand cu topicu , dar dupa mine bagam o melodie din ani 90 :))... da am zis lasa sa bag una din 2012 cum au bagat si cei de sus.... Da nush dak ma crezi.... eu 70% din melodiile parazitiilor le stiu aproape pe dinafara....20% sunt melodii care dak mi le canti putin imi aduc aminte de ele.... iar restu de 10% din melodiile parazitiilor nu le prea cunosc, sau sunt prea vechi si numi placeau... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cedry2k @ Universul Credintei TVR

Β 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto piesa celor de la Parazitii. A scos Hopsin clip nou:

Β 

Β 

Foarte tare Hopsin, piesa geniala, sa nu mai vorbim de video. GG for him :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...