Jump to content
Sign in to follow this  
Tornnado

Discutii Hip-Hop

Recommended Posts

 

Parerea mea? O porcarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era in engleza nu mai ziceai asta.Fi serios tu nu observi ce bine o dau oameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era in engleza nu mai ziceai asta.Fi serios tu nu observi ce bine o dau oameni.

esti pe langa hiphop clar, intoarce-te la genurile tale de house si dance :)) piesa e net slaba si-n plus suna a dubstep,nicidecum a hiphop.

 

# fii serios , ce bine o dau oamenii ... astea sunt variantele corecte .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Parerea mea? O porcarie.

 

Plm , piesa merita ascultata de maxim 2 ori 21.gif Singuru vers care-mi place e: ¨Iti stau in gat ca glontul lui Nastase¨ Restu e gargara ... Al doilea il imita pe Busta Rhymes la gesturi. Eu il prefer pe Deliric ala clasic de pe piesele ¨Negru¨ , ¨Sange de porc¨ , ¨Ambrozie¨ , ¨Demoncratie¨ ... Spera doar sa nu se strice si VD , e singurul care tine spiritul CTC viu.

 

Un filmulet despre graffiti:

 

Edited by JUPiT3R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e actiunea de noapte.Te duci si bagi un bomb sau un panel cu toate ca este ilegal.Exista mai multe tipuri de grafferi.Unii se bazeaza pe vandalism , altii pe arta.

Sunt altii care zic " Ce face asta?Mazgaleste peretii aiurea,apoi ii prinde garda si le da o amenda de se satura"...nu e de loc asa,nu sunt simple mazgaleli,dar ei asa gandesc.Pentru a face graffiti trebe in primul rand sa pui mult suflet , sa ai curaj si bani :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Parerea mea? O porcarie.

 

Idem. Mi-am schimbat total parerea, realitatea. :|

 

Jupiter, acelasi vers si mie. x_X

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tare ma melodia...a mai evoluat rapul...nu inteleg ce nu va place...mie mi se pare foarte tare melodia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tare ma melodia...a mai evoluat rapul...nu inteleg ce nu va place...mie mi se pare foarte tare melodia.

nu e rap, este dubstep

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tare ma melodia...a mai evoluat rapul...nu inteleg ce nu va place...mie mi se pare foarte tare melodia.

 

=))

 

A evoluat rapul ? :)) Unde ma? Nu vezi ca instrumentalul e luat de aici:

 

 

Cand artistii astia de mai sus o sa-si faca singuri negativele la piese , cand nu or sa mai cante despre femei si despre cat de tari sunt ei in a da dume , atunci o sa evolueze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Parerea mea? O porcarie.

 

Ce e melodia asta, cine sunt interpretii? Ce melodie de 2 bani. Rapp-ul a evoluat in jos dupa parerea mea....

PS: Ce versuri urate are melodia, sa nu mai spun de negativ care nu se potriveste deloc cu ce spun ei acolo. Ma rog, per total nu au nici un mesaj in acele versuri...

Edited by Turpsing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima si preferata mea melodie hip-hop

 

 

Ma crezi ca si mie imi placea la nebunie Eminem ? Dar akm imi vine sa vars cand il ascult :)).... nush dc... l-am ascultat atat de mult ca mi sa luat.... miam dat seama ca hip hopul adevarat e cel din ani 90 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma crezi ca si mie imi placea la nebunie Eminem ? Dar akm imi vine sa vars cand il ascult 21.gif.... nush dc... l-am ascultat atat de mult ca mi sa luat.... miam dat seama ca hip hopul adevarat e cel din ani 90 3.gif

 

Si eu sunt de aceasi parere !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce parere aveti de baiatul asta ?

 

Imi plac versurile si vocea; tempo-ul e prea lent parca, da' poate asta-i stilul lui.

Edited by Ghici_Cine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti dau un sfat pe care daca il urmezi nu o sa regreti.

Asculta tot albumul de pe care este extrasa piesa "Derobotizare", adica albumul "Cuvinte ce vindeca".

Mie mi s-a parut cel mai bun album Cedry2k. Peace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A avut DOC si piese mai rele.

Hai sa-ti zic cum e cu piesa asta ca DOC nu vroia sa o scoata...a fost o piesa caterinca intre ei sau daca vroia sa o scoata o mai lucra nu o scotea asa.

Acum il citez pe DOC: "Piesa asta am facut-o cu Vlad de la Agresiv acum vreo 2 ani si niste vreme. Nu aveam de gand sa o scoatem, mai ales datorita lipsei sample clearance-ului (daca nu ma insel e samplat din Eva Kiss) si fiindca ne-am luat cu altele, sincer. Eu am pierdut un stick de memorie acum vreo 1 an la un concert la Silver Church, stick care avea bucata asta pe el (e nemixata, n-are master etc) si banuiam ca cineva o sa o puna pe net la un moment dat. Aia e, uite-o:"

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ghici ce? A aparut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte nasoala piesa aia a lu DOC 21.gif

 

Ais si Cumicu au scos clip nou de pe albumu ¨Audioteca¨

 

http://www.youtube.com/watch?v=ulfuFF0Y5cA&feature=player_embedded

 

Pareri ?

 

Acest Ais are mari sanse sa ajunga ceva bun. A plecat de la critici grave asupra jegurilor care se autointituleaza rapperi si a ajuns la featuring cu Cumicu. Bravo lui si sa se tina de treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ghici ce? A aparut.

 

Asa da, asta imi mai aduce aminte de ceva mai vechi, +1 praff. La Hip-Hop, ar trebui sa avem doar melodii de genu'. :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte nasoala piesa aia a lu DOC 21.gif

 

Ais si Cumicu au scos clip nou de pe albumu ¨Audioteca¨

 

http://www.youtube.com/watch?v=ulfuFF0Y5cA&feature=player_embedded

 

Pareri ?

 

Canta frumos MC asta, ma mir ca-mi place ... chiar dak eu urasc toti MC din romania , EX : DOC , Nane , etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...