Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Closed] Mafia 2 vine pe 24 august. Cerinte de sistem !!!

Recommended Posts

Cerinţe de sistem oficiale pentru Mafia 2

 

mafia2.jpg

 

Mafia 2 are nevoie de sisteme bunicele doar pentru a rula, şi de sisteme ultimul răcnet pentru a rula cu detaliile la maxim. Noul joc de acţiune dezvoltat de 2KGames va fi lansat pe 24 august 2010 pe PC, XBOX 360 şi PS3.

 

Cerinte Minime de Sistem :

Operating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7

Processor: Pentium D 3Ghz or AMD Athlon 64 X2 3600+ (Dual core) or higher

* RAM: 1.5 GB

* Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro or better

* Hard Disc Space: 8 GB

* Sound Card: 100% DirectX 9.0c compatible sound card

* Peripherals: Keyboard and mouse or Windows compatible gamepad

Cerinte Recomandate :

Operating System: Microsoft Windows XP (SP2 or later) / Windows Vista / Windows 7

Processor: 2.4 GHz Quad Core processor

RAM: 2 GB

Video Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 or better

Hard Disc: 10 GB

Sound Card: 100% DirectX 9.0c compliant card

Peripherals: Keyboard and mouse or Windows compatible gamepad

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bun, e foarte bun, daca cei de la rockstar nu vor sa faca acum gta v , macar mafia II sa jucam :)) . Am vazut multe filmulete cu el pe youtube. Are o grafica de "cristal"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat mafia 1 de cand aveam 5 ani. L-am mai jucat acum 1 an. A fost super are. Cu toate ca era vechi dar tot ca in prima zi. Si acum mafia 2 il astept de mult. Sper sa fie ca 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

doamne de cand astept sa apara mafia 2 cel mai frumos joc :| , mafia 1 a fost foarte frumos desi nu avea o grafica foarte buna dar 2 are o grafica de invidiat :|;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shalalala , pana atunci imi iau si xbox 360 . VIATA FRATE !

 

Super grafica , super gameplay . respect 2kgames

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indeplinesc cerintele cu ++ , asteptam sa apara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept jocu` asta de un an si ceva. Inca o luna, si il pot juca pe Xbox in sfarsit :| . Idem George, are o grafica de cristal ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun bun, chiar asteptam Mafia 2, sa mai raresc SA:MP... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar, tre sa-mi strang bani pt placa video...

Share this post


Link to post
Share on other sites
E clar, tre sa-mi strang bani pt placa video...

 

 

Cam asa si eu , sper macar sa pot sa-l incerc la cea mai mica rezolutie , oricum GTA IV nu imi merge dar acesta e mai slabut din puctul de vedere al cerintelor ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a starnit interesul, o sa il incerc cand apare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine e cel mai asteptat joc al anului impreuna cu Fifa 11. Nu ma prea intereseaza daca o sa-mi mearga pe PC pentru ca am Xbox360. Din cate am vazut cred ca-mi va merge pe minim...Oricum abea astept sa apara. Eu cred ca nu va dezamagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pentru mine e cel mai asteptat joc al anului impreuna cu Fifa 11. Nu ma prea intereseaza daca o sa-mi mearga pe PC pentru ca am Xbox360. Din cate am vazut cred ca-mi va merge pe minim...Oricum abea astept sa apara. Eu cred ca nu va dezamagi.

Sunt un fan inrait la acest gen de joc. Cum a fost si Mafia I , GodFather I - II. Il astept cu nerabdare si pe acesta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok..Astazi am luat demo si am zis sa filmez :)) sper sa va placa.

 

- Part 1

 

- Part 2

 

Sorry for no sound in cut scenes. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am terminat Mafia I si asteptam II iule dar trebe sa adun si eu ca vd_sm bani pt componente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca putin si apare mafia 2 =)) de cand astept jocul asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca putin si apare :-/ Un joc superb , si Mafia 1 a fost frumos si interesant dar acesta are grafica mai buna , speram sa nu ne dezamageasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum il procurati ?

Magazin sau warrez ? :read:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit o sa apara Mafia 2 dupa atatea amanari in sfarsit apare.Abea astp sa il joc. :read:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ;) .Jocul a aparut spre fericirea unora insa sa nu va asteptati la prea multe.In ciuda cerintelor de sistem (mai ales a celor pentru procesoare ;) ) jocul merge bine pe o rezolutie de 1024x768 (detalii Medium - High).Ca joc in sine, nu e cu mult diferit de Godfather 2 sau GTA 4.Are cateva chestii noi, interesante, captivante (recunosc) insa are si minusuri multe care la un moment dat iti taie pofta de jucat.Un minus destul de mare (parerea mea) sunt masinile, care se misca prea greoi pentru orasul acela.Tot mergand si mergand te plictisesti sa ajung la destinatie.Conduci minute bune.

 

Notatia ar fi cam asa dupa mine:

 

Grafica: 9.0

Sunet: 8.0 - 8.5

Gameplay: 8.0 - 8.5

Multiplayer: -

Story: 8.5 - 9.0 (nota este data cam din "burta" deoarece nu am apucat sa termin jocul)

Impresie: 8.0

Overall: 8.5

 

Se pare ca cei de la IGN au oferit acestui joc nota 7.Nu as putea zice ca este chiar de 7 insa nici de 9 - 10 nu e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai ce am luat jocul astazi..Nici un bug,story-line bine pus la punct,gameplay-ul foarte captivant insa sunt de acord cu system "Un minus destul de mare (parerea mea) sunt masinile, care se misca prea greoi pentru orasul acela".

Si in legatura cu cei de la IGN.. Wtf ma 7 ?! Dupa mine merita nota 9.5 inafara de faptul ca,conduci masinile timp de 2 ani pana la destinatie totul e ok.

 

Grafica : 10

Gameplay : 9

Sunet: 8-8.5

Story: 10

Concluzie: 9.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc super tare am facut multe flimulete debea astept sa apara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact cum ziceam, nu merita note prea mari deoarece pe parcursul jocului gasesti multe lipsuri.Storyline-ul se strica exact la final (sincer, e sec finalul :(( ).Ce nu mi-a placut deloc este ca, in ciuda faptului ca celelalte jocuri Open World (GTA 4, San Andreas etc.) ne ofera posibilitatea de a continua jocul chiar daca am terminat toate misiunile, Mafia 2 nu ofera aceasta posibilitate.Totusi, jocul merita jucat pentru acele lucruri noi pe care alte jocuri nu le au.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer am fost dezamagit cand am inceput sa il joc ... nu este cum imi imaginam .. mafia 1 a fost mult mai frumos parerea mea .. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...