Sign in to follow this  
RedDisciple

Fan Club - Steaua Bucuresti

20 posts in this topic

01%20(1).jpg

02%20(1).jpg

03%20(1).jpg

04.jpg

05.jpg
06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

:)). Le sta bine , mai ales la Papp =]].

Ce parere aveti despre stilul de antrenorat al lui Radoi ? Credeti ca se va impune ca antrenor la Steaua , va avea rezultate?

am castigat azi cu 1-0 c un prim 11 tanar, am avut si noroc, insa mai important este meciul de miercuri cu partizan. sper sa se intoarca baietii cu o vicrorie ce asigura calificarea in play-off, este adevarat si un egal aduce acelasi succes in urmatoarea runda spre grupele UCL sau UEL

am castigat azi cu 1-0 c un prim 11 tanar, am avut si noroc, insa mai important este meciul de miercuri cu partizan. sper sa se intoarca baietii cu o vicrorie ce asigura calificarea in play-off, este adevarat si un egal aduce acelasi succes in urmatoarea runda spre grupele UCL sau UEL

Un egal de genu' 2-2 , sau 1-1 sa fie prelungiri.

Am incredere ca ne putem califica, cu un 1-0 simplu.

Miercuri va fi un meci foarte greu . Chiar daca acolo va fi "iadul de pe pamant" , eu cred ca ne putem califica , avem jucatori cu potential . Ne-ar mai trebui un portar , deoarece Cojocaru este cam "crud" , nu are destula experienta pentru meciurile internationale , pentru campionatul Romaniei este printre cei mai buni portari , dar avem nevoie de unul cu experienta !

Cum am spus , Cojocaru nu are experienta ... s-a vazut in acest meci cu Partizan !

Cum am spus , Cojocaru nu are experienta ... s-a vazut in acest meci cu Partizan !

zi-mi la ce faza a gresit cojocaru de a luat gol

Golul ala luat din deviere, nu a impins in picioare + ca nu am zis ca a gresit la goluri , am zis ca nu are experienta.Acum serios , chiar s-a vazut ... Nu zic ca nu este talentat , are o talie nemaipomenita , dar iti da emotii cam la fiecare atingere.

Edited by Robastro

Golul ala luat din deviere, nu a impins in picioare + ca nu am zis ca a gresit la goluri , am zis ca nu are experienta.Acum serios , chiar s-a vazut ... Nu zic ca nu este talentat , are o talie nemaipomenita , dar iti da emotii cam la fiecare atingere.

el a sarit unde se ducea mingea, daca a fost deviata, n-ai de unde sa stii unde sare. Cred ca nu are nici o vina la nici un gol, ba chiar a fost incercat de multe ori si s-a descurcat, sa nu uitam ca e inca tanar

el a sarit unde se ducea mingea, daca a fost deviata, n-ai de unde sa stii unde sare. Cred ca nu are nici o vina la nici un gol, ba chiar a fost incercat de multe ori si s-a descurcat, sa nu uitam ca e inca tanar

Vrei sa ataci UCL cu un portar tanar? :-j sa fim seriosi , nu este Casillas. Este prea "crud" nu are experienta , pana acum nu prea a aparat (cand au fost Tatarusanu , Arla).Nu stie sa iasa nici pe centrari in careul de 6m ... Am spus , in campionat este un portar foarte bun , dar pentru meciurile internationale iti trebuie experienta , nu doar calitati !

Cojocaru nici in proportie de 20% n-a 'contribuit' la pierderea calificarii in UCL, sa fim seriosi.

Edited by Cryme

Cojocaru nici in proportie de 20% n-a 'contribuit' la pierderea calificarii in UCL, sa fim seriosi.

Acum hai sa ii dam toti in cap lui Papp . Asta este se intampla , nu ai cum sa joci perfect , si chiar daca joci perfet , nu ai cum sa joci la infinit . Eu am spus ca nu are experienta Cojocaru , nu ca el ne-a pierdut meciul oamenilor !!! OMG :O

Ce parere aveti despre Steaua-Rosemborg ?

mai sunt 2 ore pana la marele derby. cred ca vom termina aceat meci cu o victorie la 2 goluri diferenta. un meci in care cu siguranta se vor marca goluri.

mai sunt 2 ore pana la marele derby. cred ca vom termina aceat meci cu o victorie la 2 goluri diferenta. un meci in care cu siguranta se vor marca goluri.

Am pus 50lei pe Dinamo sau egal .. daca iese biletul vin la Braila sa-ti fac cinste :))

Am pus 50lei pe Dinamo sau egal .. daca iese biletul vin la Braila sa-ti fac cinste :))

Te astept si eu la Pitesti :))

Programul oficial inainte de Steaua-Rosenborg!

Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta public programul activitatilor oficiale dinaintea partidei cu Rosenborg BK, din play-off-ul UEFA Europa League:

Miercuri, 19 august
- 14:30 - aterizarea delegatiei Rosenborg BK - Aeroportul International "Henri Coanda"
- 18:00 - conferinta de presa FC Steaua Bucuresti - Centrul National de Fotbal Mogosoaia
- 18:30 - antrenament oficial FC Steaua Bucuresti - Centrul National de Fotbal Mogosoaia - deschis presei in primele 15 minute
- 18:30 - conferinta de presa Rosenborg BK - National Arena
- 19:00 - antrenament oficial Rosenborg BK - National Arena - deschis presei si publicului

In alta ordine de idei, jurnalistii prezenti la conferinta de presa a Stelei isi vor putea ridica acreditarile pentru joc dupa incheierea acesteia. Cei care nu vor putea ajunge la conferinta, in schimb, au posibilitatea sa le ridice de la receptia Hotelului Parliament incepand de miercuri seara, dupa ora 22:00.

Am castigat in seara asta cu 1-0 impotriva celor de la Viitorul , un gol foarte frumos marcat de Stanciu :D. In rest in a 2-a repriza mai mult ne-am aparat , am tinut de rezultat :-@.

Urmeaza o pauza de 2 saptamani pentru ca va juca Nationala , dupa care ne deplasam la Timisoara pentru meciul cu ACS  :> !

Bine ai venit, Laurentiu Reghecampf!

Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca Laurentiu Reghecampf este noul antrenor al echipei noastre.

Tehnicianul care, in primul mandat la Steaua, a cucerit doua titluri de campion si Super Cupa Romaniei, a semnat un contract valabil pe doua sezoane si jumatate si va fi insotit de colaboratorii pe care i-a avut si inainte: Thomas Neubert, Anton Petrea, Cristinel Termure si Florin Tene.

Antrenorul Stelei va sustine o conferinta de presa vineri, incepand cu ora 13:00, la Centrul National de Fotbal Mogosoaia si va permite accesul mass media in primele 15 minute ale antrenamentului care va incepe la ora 11:00.

Clubul nostru le ureaza Bun Venit lui "Reghe" si colegilor sai si le doreste sa aiba parte de cel putin la fel de multe succese precum in mandatul precedent!

"Spun doar atat pentru moment: Sunt fericit si ma simt bine! Principala noastra preocupare este acum sa muncim foarte bine si sa vorbim mai putin. Forza Steaua!"

Fan club inchis momentan, daca exista doritori pentru a posta aici astept un PM.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.