Sign in to follow this  
Sweet Johnson

eGaming-ul ce va urma

67 posts in this topic

Sincer mie mi se pare ca aceasta comunitate duce lipsa de 3lucruri esentiale pentru a se mentine,a reusi sa mai faca ceva:)

MATURITATE

AJUTOR [ din partea altora ]

SERIOZITATE

Dasta e comunitatea de 2 ani si ceva ca nu se mentine :spam:

Toti sunteti "un ajutor" ca ati face ca ati drege. Zici de server de wow, dar vad ca dupa ce ti-a raspuns XanTo nu ai mai zis nimic, acum nu mai vrei sa ajuti?

P.S: Dasta sunt jocurile sa fie jucate de toate lumea, dar in special si cea mai mare parte vor fi copiii ca asta este viata, cand esti mai mic te joci si cand avansezi in varsta apar problemele mai ales pentru cei mai putin dotat financiar ca doar "traim in Romania". Cat despre server de SaMp asa este acum este putin diferit de ce era inainte, dar acest lucru este peste tot pe toate serverele o sa gasiti o astfel de mentalitate deoarece factorul cel mai puternic pentru aceasta schimbare este popularea care a avut loc in cazul acestui joc (SaMp). Inainte intrai si ziceai "hai sa mai vorbesc si cu Popescu sa intre sa ne distram" ca erau putini ca numar si probabil dasta se gandea altfel. Acum asta este, SaMp-ul a avansat foarte mult din punct de vedere al scriptingului, mult mai stabil si trebuie luptat pentru ce avem. In concluzie sper ca pe viitor sa avem mai multe optiuni de jocuri (Gaming).

pai da , egaming a avut si de MU , te mai ocupai tu de el [ca ma invatai pe mine sa joc :spam: ] ..dar cu wow`u de cand a plecat bloodlord ( parca asa il chema ) eu unu nu l`am mai vazut pe-aici , nu s-a mai ocupat nimeni ..avem server de wow ca sa nu zicem ca nu avem :spam: ..cred ca mai multa implicare ( aici nu e vorba despre tine xanto ) ...probabil de a pune pe cineva care le are cu ce se mananca jocu asta..

dau exemplu cei de la b-....e ...au enspe mii de servere de cs, de wow, de samp , de toate , si au media zilnica mai mare ca a noastra ( asa am vazut acum cateva zile ) ...deci cred ca s-ar putea face si la noi...cei drept acolo pe b..e sunt foarte indiscplinati , copii ..nu`mi place..:))

N-ai dreptate. Bloodlord n-a plecat. Pur si simplu am separat sectiunea wow de restul forumului. Din anumite considerente pe care n-are rost sa le mentionez in cadrul acestui topic. Se ocupa de el. Nu prea esti informat si vorbesti in necunostiinta de cauza. Nu are rost sa ne comparam cu alte comunitati pentru ca nu avem resursele necesare sa tinem tz mii de servere (aici ma refer atat resurse materiale cat si personal).

Atata timp cat anumite persoane din staff vor fi prezenti aici cu referire in general la xanto,comunitatea va creste.

Vad ca toti in va plangeti de servarul de samp si nu stiu dc,este mai tot timpul aproape plin deci nu a patit nimic.In general se plang cei vechi pt ca au fost banati sau mai stiu eu din ce dracu de motiv,Liviuu si restu bateti campi grav,nu poti impune o anumita varsta pt acest joc el poate fi jucat de la orice varsta atata timp cat respecti regulamentul si nu superi pe nimeni. Vad ca uni se plang de wipe pe motiv ca se intorc codati,bug-abuseri pe servar,copii cei care au fost banati va garantez eu ca mai mult de 80 % au cont clona in prezent.

N-ai dreptate. Bloodlord n-a plecat. Pur si simplu am separat sectiunea wow de restul forumului. Din anumite considerente pe care n-are rost sa le mentionez in cadrul acestui topic. Se ocupa de el. Nu prea esti informat si vorbesti in necunostiinta de cauza. Nu are rost sa ne comparam cu alte comunitati pentru ca nu avem resursele necesare sa tinem tz mii de servere (aici ma refer atat resurse materiale cat si personal).

XanTo, parerea mea este ca daca WoW avea sectiune de Gaming pe forum ca si Sa:Mp-ul si CS-ul forumul era ceva mai popu.lat. De ce ? Pentru ca jucatorii de acolo intrau tot pe acest forum ... si din curiozitate sau interes mai aruncau o privire si pe la alte sectiuni ... :spam:. Parerea mea.

copii cei care au fost banati va garantez eu ca mai mult de 80 % au cont clona in prezent.

Da, aici sunt foarte de acord cu tine. Si sa iti spun si de ce. Asta e mentalitatea lor astora de 12 ani, ca doar ei baga coduri. Nu o sa vezi un "gamer" adevarat sa joace codat. Dupa ce iau ban ce zic "ah bagamias ***, mau prins, ia sa-mi fac eu un cont MamaLuiToretto si sa intru sa ma distrez". Atat gandesc unii la o varsta frageda chiar daca te strofoci sa ii arati "ba uite ce scrie in regulament, nu ai voie" ... :spam:

Edited by Radu_Toretto

Dragi membrii,cam toti de aici nu faceti decat sa ajungeti la concluzia ca: Ce a fost nu v-a mai fi,ba ca sharp orizont ba ca nu stiu ce. Bai oameni buni,asta e ca o minge care se invarte cand o impingi,ar fi culmea sa ai 15 ani la prima aparitie pe comunitate si sa stai inca vreo 3-4. Ganditi logic, ca dupa 1-2 ani normal ca omul isi schimba mentalitatea, ar zice: Bai hai ca deja o dau cu capu,am o varsta, maine-poimaine fac 18 ani,am alte treburi in viata,trebuie sa imi fac si eu un viitor nu sa stau sa ma distrug intr-o lume virtuala de unde pana la urma tragi concluzia ca intradevar mi-am pierdut ceva timp din viata pentru nici un castig. Deci ajungem la concluzia ca majoritatea playerilor vechi vor pleca,dar bineinteles ca in acelasi timp vor veni tinere talente. Deci nu va faceti iluzii cei vechi ca eGaming se duce in jos,pentru ca gresiti. Iar dintre membrii cei vechi raman doar cei care vor cate o functie in Staff si mi se pare si normal,isi castiga increderea si bineinteles ca in timp vor obtine ce vor,intradevar din cand in cand se mai fac greseli,sau probabil intentionari ,sa se dea cate o functie asa din aer la unii,dar ce sa facem, nimeni nu e perfect si nu veniti sa negati ca toate functiile au fost date cat de corect se poate ca nu aveti dreptate ,as putea da exemple foarte clare si stiu 100% ca am dreptate,dar nu o fac sa nu ii ofensez.Si bineinteles ca de aici iar apar certuri/probleme, iar mai pleaca 2,3. Oricum "This is life".

Acuma ce sa zic,normal ca daca eGaming intr-o luna/doua ar veni cu o infatisare total diferita ar avea multe de castigat,ma refer la un Design nou (eGaming v3.0),absolut tot si chiar daca s-ar da Wipe la serverul de SA:MP in acelasi timp,eu garantez ca nici 20% din cei vechi nu se vor lasa ,pentru ca pana la urma curiozitatea a omorat pisica.

Cei care vreti servere de WOW/ZM si altele,ia cumparati voi un HOST,puneti absolut totul din timp la punct,exact ca un plan de afaceri,trecetil pe numele eGaming si p/o/p.ulatil.Si nu cred eu ca XanTo nu il v-a Oficializa cat de bine trebuie pe comunitate,dar mi se pare si normal ca omul sa nu cumpere atatea hostari pentru ca unu stie sa dea din gura sa zica: Eu ma voi ocupa de tot,o sa aduc,o sa dreg si cand colo in 3,4 luni nu ai facut nimic,iar XanTo a pierdut iar.(Parerea mea,dar imi sustin parerea si stiu sigur ca e asa.)Daca nu ,astepti mult si bine ca lucrurile cu servere vor ramane asa,ca nu e chiar asa ieftin sa platesti pe luna un Host,domeniu etc...

Asa ca terminati cu ce a fost,cu Sharp cu ce stiu eu ce,ca asa doar ii plictisiti pe XanTo si aSisTeNt.Puneti oameni buni mana la treaba daca sunteti asa buni pe cum va credeti unii,dar normal, voi vreti totul pus pe tava si voi doar atata astepti, sa primiti admine si ce stiu eu ce fara sa faceti prea multe.Asa si fratemeu daca il invat 2-3 functii e bun de admin pe C.s.

Edited by l3moN

Prevad un viitor maret pentru eGaming. Mai putin la server-ul de SA:MP , unde sunt multi copii de 12-13 ani care-ti taie tot cheful de SA:MP. Vorba lui McR , poate cand media de varsta va depasi 18 ani va fi o idee mai bine ;)

Comunitatea eu zic ca in cel putin 1-2 ani va fi top1 in Romania :|

Tu crezi ca toti o sa joace samp toata viata :sleepy: ?

Cei care au 18 ani sunt preocupati cu alte treburi ....

Examene,facultate chiar munca.. etc.

Nu o sa mai aiba timp nici sa intre pe internet ..dar sa joace samp.

Odata cu totii toti o sa ne retragem,incet incet.

Chiar si eu,spre bucuria altora /:)

Si ca de fiecare data, intervin.Voi va plangeti, voi sunteti nemultumiti si bla bla bla, dar in schimb la 200 de playeri sau cati sunteti pe SA-MP (n-am idee), macar ju######te ii purtati un respect si o multumire lui XanTo pentru cea ce face? el nu are de ce sa spuna chestia asta (chiar nici eu n-am stiut,dar am aflat) hosting-ul nu cred ca pica' din cer,acum sa o luam serios, si nici nu cred ca pretul lunar la hostingul egaming (forum+servere) o fi cat o alocatie, deocamdata XanTo este stalpul comunitatii, eu zic sa il inconjuram si sa il sustinem fiecare cum putem poate cu o vorba buna, poate cu un "multumesc". Deoarece eGaming, dupa parerea mea NU o vad o comunitate foarte avansata (nu vrea sa se inteleaga gresit), chiar dupa 2 ani, este inca la inceput, mai trebuie pe putin 1-2 ani pentru ca forumul sa avanseze cu un nivel,doua mai sus iar la fel si serverele de gaming. Deocamdata, eu zic sa fim multumiti cu ce avem, si sa multmim atat administratorilor sa-mp cat si celor de la sectiunile Counter-Strike la care daca tragi linie si faci o socoteala fata de cum era acum cateva luni sectiunea,si cum este acuma... diferenta o vezi cu ochiul liber.

Tin sa spun, ca tin un respect fata de tot staff-ul egaming, atat administratori cat si celor ce mentin serverele egaming, nu pot spune decat ca, timpul le va rezolva pe toate, eu unul sunt aici ca sa ajut si poate cu totii pe parcurs vom putea duce eGaming undeva departe!

Multumesc celor ce au citit tot.

Edited by Sweet Johnson

Totul consta in alegerile care vor fi facute pe viitor , nu prea ai cum sa prezici ca egaming va fi primul sau ca va fi inchis . S-au facut si multe alegeri gresite in trecut (cum ar fi cea cu sharp , nu intru in discutii dar sa vazut ca nu trebuia "dat afara") , dar s-au facut si multe lucruri bune (serverul de sa:mp este de 10000 de ori mai frumos decat era acum 1 an ). Avand in vedere ca exista staff capabil eu zic(si sper) ca o sa ajunga destul de sus egaming-ul .

Cat despre chestia ca "multi s-au retras" , mi se pare normal sa se retraga , ajungi la un moment cand te plictisesti de aceleasi lucruri , vrei sa incerci ceva nou , si deasemenea , de pe la 18ani nu prea iti mai arde sa te joci sa:mp (sau chiar mai devreme) .

Dasta e comunitatea de 2 ani si ceva ca nu se mentine /:)

Toti sunteti "un ajutor" ca ati face ca ati drege. Zici de server de wow, dar vad ca dupa ce ti-a raspuns XanTo nu ai mai zis nimic, acum nu mai vrei sa ajuti?

P.S: Dasta sunt jocurile sa fie jucate de toate lumea, dar in special si cea mai mare parte vor fi copiii ca asta este viata, cand esti mai mic te joci si cand avansezi in varsta apar problemele mai ales pentru cei mai putin dotat financiar ca doar "traim in Romania". Cat despre server de SaMp asa este acum este putin diferit de ce era inainte, dar acest lucru este peste tot pe toate serverele o sa gasiti o astfel de mentalitate deoarece factorul cel mai puternic pentru aceasta schimbare este po######rea care a avut loc in cazul acestui joc (SaMp). Inainte intrai si ziceai "hai sa mai vorbesc si cu Popescu sa intre sa ne distram" ca erau putini ca numar si probabil dasta se gandea altfel. Acum asta este, SaMp-ul a avansat foarte mult din punct de vedere al scriptingului, mult mai stabil si trebuie luptat pentru ce avem. In concluzie sper ca pe viitor sa avem mai multe optiuni de jocuri (Gaming).

Nu,nu tac acum ca a zis xanto ca exista server de wow :sleepy:

Bine atunci..voi vedea ce si cum si iti zic eu ca de acum ma voi implica in acesta ;)

Dar iti zic un lucru..la fel cum a zis si Radu_ ..daca sectiunea "wow" era pe forum era mult mai usor :|..

Voi reveni sa discutam tot ce si cum brb :(

Exact, de aceasi parere sunt si eu! Mai bine ar fi sa revenim cu wow-ul pe forum aici, ar fi si mai activ forumul.. si multe altele.

Vor fi vremuri foarte grele pentru eGaming daca nu se va face o SCHIMBARE. Cand spun SCHIMBARE nu ma refer la schimbarea staff-ului sau ceva de genul acesta. Cand spun SCHIMBARE spun ca staff-ul ar trebui sa deschida ochii (de preferat xanto / asistent) si sa-i inlature pe toti cei care si-au batut si care isi bat joc in continuare de munca lor fara nici o problema. E grav unde s-a ajuns. Pe forum e plin de spammeri si de vanatori de +1, care se baga in seama in orice topic chiar daca nu au absolut nici o idee despre ce e topicul acela, pe server-ul de SAMP ... fomisti, DM excesiv ... ce sa mai zic... inainte nu era asa. Cand spun "inainte" spun "acum un an" .

Trebuie o schimbare .

Osiris , forumul a fost plin de Spammer si de vanatori de +1 din totdeauna.

DM excesiv era si inainte , amintesteti de vremurile pana sa se dea acel Wipe in Mai 2009 , Wanted levelul era nelimitat , DM-ul era excesiv , adevarul este ca acei "Cops" nu erau la fel de inapti (altfel nu am cum sa le zic) , decat cei de acum care se cert unul cu altul care este mai "fomist".

In principiu , acea "SCHIMBARE" de care vorbesti tu , nu trebuie sa vina din partea staff-ului(Aici ma refer la Xanto - aSisTeNt) , ci acea " SCHIMBARE " trebuie sa vina din partea noastra , a playerilor de rand , noi suntem cei care putem schimba , noi suntem cei care le facem si le dregem pe toate , deci in loc sa mai plangeti atat , ar trebuii sa va schimbati voi , membrii.

Aici nu ma refer la toti , deoarece sunt foarte multi cu bun simt , insa sunt si multi care isi bat joc cam de tot.

Anul 2011 v-a fi un nou inceput pentru eGaming...

dece ?

pentru ca majoritatea playerilor sunt noi... cei vechi au plecat... doar unii ( aceea fiind foarte putini ) au mai ramas.. 4 fun...

si totusi si aceia vor pleca...

Cei vechi au plecat , dar s-au si intors in cele din urma. De ce ? Va spun si de ce , pentru ca odata ce ai jucat un joc precum Sa:Mp , intr-un singur loc , timp de mai bine de 1-2 ani , este normal sa te fi "atasat" intr-un fel sau altul de acea comunitate , acel server.

Cei noi , care au venit si urmeaza sa vina , sa speram ca vor avea bunul simt de a citii macar Regulamentul serverului. Ca din cate observ acum , jumate din cei care isi creaza cont intr-o zi (oarecare) , nu au habar cu ce se mananca serverul si comunitatea , nu se prezinta interesati de asa ceva.

Inainte , parca era mai altfel , lumea mai citea un Regulament ceva , bine , adevarul este ca inainte , Sa:Mp-ul nu era asa po######r precum acum , si singura solutie prin a intelege jocul , era prin a citii Regulamentele si tot ce era necesar. Totusi , acest factor , numit po######ritate , nu ii scuza pe cei care isi bat joc ..

Peste cativa ani vor fii alti playeri ... vechi , noi , cont clona etc ... Daca s-ar da wipe vor venii playerii vechi si astia care sufera ca au pierdut bani/ore pt. a avea o casa / masina vor pleca ( parerea mea) . Eu m-am gandit , nu sunt asa sigur , sa-mi dea adminul ban la cerere 1 an si sa vad cum o sa fie cand imi v-a expira .

@ Anul trecut era foarte frumos ... playeri care se respectau , cand cereai ajutor imediat iti dadeau ... De cand m-am retras din ianuarie 2010 pana in mai 2010 s-a schimbat foarte mult servarul ...

Este normal ca un server sa se schimbe in 5 luni. In primul rand ca vin playeri noi , pleaca altii vechi , in staff , unii pleaca , alti primesc "sansa" de a face parte din staff si este foarte normal ca schimbarile sa aibe loc.

Si in momentul de fata playerii cu bun simt se respecta intre ei , si degeaba zici ca "playeri care se respectau" , intotdeauna a fost asa , inca de la inceputuri , mereu au fost nesimtiti pe Sa:Mp si respectul a fost identic , cum am spus mai sus , playerii cu bun simt se respecta/respectau intre ei.

In anu acesta 2010 :D cred ca se vor reapuca multi playeri care au luat ban-uri, sau lasat sau poate cine stie cine cred ca daca va dat un WIPE vor reveni multi sa speram ca se va da WIPE pe viitor :)):))

Sincer , vorbesti ca sa te aflii in treaba , tot ce visezi este WIPE , de ce Wipe ? Ca nu ai tu casa sau masina sau mai stiu eu ce ? Atata timp cat economia este buna , numarul de playeri are o medie de 200 online zilnic , staff-ul este stabil , de ce s-ar da Wipe ? Crezi tu , ca daca s-ar da Wipe vor revenii multi ? Sunt sigur ca , daca acest Wipe v-a venii , majoritatea din cei Banati Permanent acum , vor ramane Banati Permanent , de ce ? Pentru ca nu merita o a 2-a sansa , si persoanele precum XanTo / aSisTeNt stiu asta deja.

In fine , ideea este sa nu mai visezi cai verzi pe pereti , ca nu tot ce-i verde se mananca. (Asta daca intelegi aluzia)

In sa-mp nu o sa se schimbe nimic parerea mea,poate cand media de varsta o sa depaseasca 18 ani, in rest mi se pare ok, moderatorii forumului sunt competenti iar la cs treburile merg bine,playerii sunt mult mai civilizati ca pe sa-mp.

Ce server stii tu , avand o medie de 18 ani , cu 200-300 players ON ?

Aceste jocuri , sunt facute in special pentru copii , in special acestia le practica , un joc precum Sa:Mp sa zicem , ar trebuii sa aibe o varsta de macar 15-16 ani , cat de cat sa ii duca capul.

Uitate la persoanele precum sInK , are 13 ani , este Lider Police Department , are Helper , este un player respectat care chiar are idee cu ce se mananca jocul asta. A demonstrat in mai multe randuri ca il duce mai mult capul la cei 13 ani ai lui decat ii duce capul pe unii de 18 ani , dau si un exemplu de 18 ani care nu il duce capul (fara suparare) , Jaffar.

Deci chestia asta cu 18 ani si rahati , este o prostie , ba , daca te duce capul poti fi "barosan" si la 13-14 ani , daca esti prost , asta e , ghinion.

Dragi membrii,cam toti de aici nu faceti decat sa ajungeti la concluzia ca: Ce a fost nu v-a mai fi,ba ca sharp orizont ba ca nu stiu ce. Bai oameni buni,asta e ca o minge care se invarte cand o impingi,ar fi culmea sa ai 15 ani la prima aparitie pe comunitate si sa stai inca vreo 3-4. Ganditi logic, ca dupa 1-2 ani normal ca omul isi schimba mentalitatea, ar zice: Bai hai ca deja o dau cu capu,am o varsta, maine-poimaine fac 18 ani,am alte treburi in viata,trebuie sa imi fac si eu un viitor nu sa stau sa ma distrug intr-o lume virtuala de unde pana la urma tragi concluzia ca intradevar mi-am pierdut ceva timp din viata pentru nici un castig. Deci ajungem la concluzia ca majoritatea playerilor vechi vor pleca,dar bineinteles ca in acelasi timp vor veni tinere talente. Deci nu va faceti iluzii cei vechi ca eGaming se duce in jos,pentru ca gresiti. Iar dintre membrii cei vechi raman doar cei care vor cate o functie in Staff si mi se pare si normal,isi castiga increderea si bineinteles ca in timp vor obtine ce vor,intradevar din cand in cand se mai fac greseli,sau probabil intentionari ,sa se dea cate o functie asa din aer la unii,dar ce sa facem, nimeni nu e perfect si nu veniti sa negati ca toate functiile au fost date cat de corect se poate ca nu aveti dreptate ,as putea da exemple foarte clare si stiu 100% ca am dreptate,dar nu o fac sa nu ii ofensez.Si bineinteles ca de aici iar apar certuri/probleme, iar mai pleaca 2,3. Oricum "This is life".

Acuma ce sa zic,normal ca daca eGaming intr-o luna/doua ar veni cu o infatisare total diferita ar avea multe de castigat,ma refer la un Design nou (eGaming v3.0),absolut tot si chiar daca s-ar da Wipe la serverul de SA:MP in acelasi timp,eu garantez ca nici 20% din cei vechi nu se vor lasa ,pentru ca pana la urma curiozitatea a omorat pisica.

Cei care vreti servere de WOW/ZM si altele,ia cumparati voi un HOST,puneti absolut totul din timp la punct,exact ca un plan de afaceri,trecetil pe numele eGaming si p/o/p.ulatil.Si nu cred eu ca XanTo nu il v-a Oficializa cat de bine trebuie pe comunitate,dar mi se pare si normal ca omul sa nu cumpere atatea hostari pentru ca unu stie sa dea din gura sa zica: Eu ma voi ocupa de tot,o sa aduc,o sa dreg si cand colo in 3,4 luni nu ai facut nimic,iar XanTo a pierdut iar.(Parerea mea,dar imi sustin parerea si stiu sigur ca e asa.)Daca nu ,astepti mult si bine ca lucrurile cu servere vor ramane asa,ca nu e chiar asa ieftin sa platesti pe luna un Host,domeniu etc...

Asa ca terminati cu ce a fost,cu Sharp cu ce stiu eu ce,ca asa doar ii plictisiti pe XanTo si aSisTeNt.Puneti oameni buni mana la treaba daca sunteti asa buni pe cum va credeti unii,dar normal, voi vreti totul pus pe tava si voi doar atata astepti, sa primiti admine si ce stiu eu ce fara sa faceti prea multe.Asa si fratemeu daca il invat 2-3 functii e bun de admin pe C.s.

Tu ai foarte mare dreptate prin postul tau.

Desii , tin sa iti si reprosez ceva ,in legatura cu perioada Sharp Orizont , nu stiu eu acum foarte sigur , nu-s asa de bine documentat , dar din cate stiu ,tu nu erai pe vremea Sharp Orizont ca sa iti dai o parere despre ea. Deci , ca sa zic asa , la acest capitol nu ar fi trebuit sa te bagi.

Totul consta in alegerile care vor fi facute pe viitor , nu prea ai cum sa prezici ca egaming va fi primul sau ca va fi inchis . S-au facut si multe alegeri gresite in trecut (cum ar fi cea cu sharp , nu intru in discutii dar sa vazut ca nu trebuia "dat afara") , dar s-au facut si multe lucruri bune (serverul de sa:mp este de 10000 de ori mai frumos decat era acum 1 an ). Avand in vedere ca exista staff capabil eu zic(si sper) ca o sa ajunga destul de sus egaming-ul .

Cat despre chestia ca "multi s-au retras" , mi se pare normal sa se retraga , ajungi la un moment cand te plictisesti de aceleasi lucruri , vrei sa incerci ceva nou , si deasemenea , de pe la 18ani nu prea iti mai arde sa te joci sa:mp (sau chiar mai devreme) .

Ai foarte mare dreptate.

Eu m-am cam saturat de aceasta vorba "medie de 18 ani" , la varsta aia , altii mai au si altele de facut , nu sa stea sa joace Sa:Mp ca un disperat ca sa ajunga mare barosan intr-o "viata virtuala" , cand in viata reala , realizeaza ca este un "ratat" , si ca nu are nici un viitor daca nu se trezeste la realitate.

Deci , in principiu , eGaming v-a avea parte de un viitor bun , asta pentru ca , persoane precum aSisTeNt , au o anumita ambitie si un devotament pentru ceva care se ocupa. Poate , ca ar fi trebuite luate niste masuri mai drastice in mai multe situatii , ca sa zic asa , aceasta este , dupa parerea mea , slabiciunea lui aSisTeNt , si anume ca nu este drastic in felul in care ar trebui(in multe situatii).

Sa:Mp-ul il vad pe un drum , in special in materie de scripting , XanTo face o treaba excelenta , nu cred ca se pot lauda comunitatile "rivale" cu un server precum cel al eGaming-ului , asta deoarece nu toate comunitatile au un "XanTo" al lor. Daca playerii ar fi cu un pic mai mult bun simt , si realizeaza ca acesta este un joc , si ca nu se merita sa iti faci dusmani pentru ceva virtual , atunci nu vad de ce eGaming Sa:Mp nu v-a avea un viitor foarte bun si cu multe realizari.

Cat despre comunitate , Forum-ul mi se pare unul "unic" , eu unul nu ma satur de aceasta Tema se de felul in care arata in momentul de fata. Bine , poate unora le da o senzatie dasta de "vechitura" deoarece este de ceva timp aceasta Tema (v2.0) , insa nu cred ca Tema decide viitorul , ci persoanele care se ocupa de aspectele principale ale forumului , in special Moderatorii. Eu nu inteleg de ce , la o sectiune precum "Grafica" spre exemplu , trebuiesc 10 moderatori , spre exemplu , acum sunt 7 , si observ ca iar se cauta Moderatori Grafica , pei pana la urma , jumate dintre ei nici nu depun efort acolo , sa zicem , la cereri , in general raspund membrii , ce mai ar fi asa , de lucru , ar fi la Scoala de Grafica ( sau cum se numeste ) si la Gifts , totusi , la Gifts , nu cred ca este nevoie de xxx Moderatori pentru a zice "Closed". Bine sper ca nu ma insel , nu sunt in prea mare cunostinta de cauza , insa cam asta mi-a dat mie de gandit dupa ce am observat din perioada in care fac parte din aceasta comunitate.

Moderatorii Sectiunilor , mi se par niste persoane mature , isi vad de treaba lor , deci totul este ok la acest aspect.

Eu , sincer , prevad un viitor destul de bun comunitatii , deoarece a rezistat mai bine de 2 ani , si inca este foarte po######ta , lumea inca vine , bineinteles , altii mai si pleaca , dar tot raul spre bine. Dupa parerea mea , doar daca s-ar implica un pic mai mult , persoanele de "sus" , daca ar deschide ochii mai clar la anumite lucruri care se intampla in aceasta comunitate , totul v-a fi bine si Comunitatea v-a rezista cat mai mult.

Sincer , ma doare in pix daca ati stat sau nu sa cititi ceea ce am scris , eu mi-am dat pur si simplu cu parerea.

da , nu am fost atent..nu s-a mentionat nicaieri ca s-au despartit forumurile

dar am intrat de curiozitate acolo ..

"In total there is 1 user online :: 0 registered, 0 hidden and 1 guest (based on users active over the past 5 minutes)

Most users ever online was 5 on Fri May 21, 2010 5:53 pm" ..guestu cred ca sunt eu

mie mi se pare aiurea sa fie lasat asa ...n`am jucat wow nu ma pasioneaza, dar din cate stiu sunt multi maniaci dupa acest joc, de ce nu se incearca po######rea lui ? eu stiu probabil cu niste premii semnificative ( nu cred ca trebuie sa dai tu bani xanto sau altcineva , se gasesc oamenii care sa puna cat pot intr-un cont si sa se stranga [zic eu ] ) si sa se populeze jocu , si asa mai vin oameni , si mai vin oameni , probabil ti se va parea aiurea, dar nu cred :-< ...

Nu o sa fie asa Fun,ca si acuma 1-2 ani..

Acuma pun pariu ca o sa ziceti:Ca ce sti tu despre eG?Mam jucat si eu acuma 1 an si ceva si mia placut,bine inteles sa terminat cu ban permanent..in fine lasam asta..

Cred ca o sa fie un viitor plin de playeri pentru case/masini/bizuri/leader/admine/helpere etc...

Sunt playeri care deja la lvl 13-14 ii vezi cu masina,Pai va dati seama ca aia la lvl 20 ai pretenia de helper...

Si ar trebui sa facem jocul 4fun,Ca doar exista viata reala,Jocul este pentru relaxare..Pana la urma daca te gandesti nu o sa te joci 10 ani..

Topicurile astea sunt cam in josu paginii si asta nu ar este o idee prea buna in fine sa trecem la subiect.Ce se intampla in acest an vine alta generatie de playeri asta e chestea in bine sau in rau daca se va schimba totul nu cred ca ar exista un raspuns definitiv deoarece playeri se schimba.Insa istoria se repeta intotdeauna.O schimbare in bine este deoarece xanto munceste foarte mult impreuna cu asistent powner si admini si destui membrii.Acuma depinde ce intelegeti prin schimbare,ce vreti voi defapt,un server modern care sa fie la zi cu toate Updateiturile sau un server in care sa sa joace cum se juca o data pe vremuri,adica nu existau limtari la factiuni nimeni nu punea pret pe nimic decat pe distractie maxima.

*Legat de sa:mp

De la an la an apar serii noi de jucatori. E normal ca celor vechi care inainteaza in varsta si isi schimba cate putin mentalitatea sa nu le mai placa deoarece noii veniti le strica intr-un fel jocul.

De cand exista comunitatea asta aveti un singur server de sa:mp, nu ar trebui sa va extindeti putin in zona asta?

A mai fost o tentativa de deschidere a unui server RP, dar fara succes. Ati putea incerca totusi sa deschideti un server cu un gamemode atractiv, ceva nou si daca se poate si englezesc, dedicat tuturor playerilor de sa:mp din lume.

De cand jucam eu am observat ca cercul adminilor este inchis, se rezuma doar la "prieteni"; adminii nu prea dau importanta playerilor simpli. Ar trebui sa fiti mai dezghetati.

Cu celelalte servere nu am avut tangente, nu stiu cum merge.

Am jucat sa:mp timp de vreo 5 ani si intr-adevar cand esti mic iti place, ca oricare..

In ziua de azi copiii -inca de la varste incredibil de mici- se joaca la PC foarte mult si asta dauneaza enorm.

Sfat pentru cei mici din aceasta comunitate: Lasati jocurile si faceti ceva mai interesant, descoperiti viata, lumea din jurul vostru!

Sa aveti succese!

• Like 2

Andu,ti-am acordat un +1 la postul anterior.

Mare dreptate ai, vad o schimbare majora in postul tau, eu am calcat in lumea sa-mp.ului in anul 2008 pe la inceputul anului,am inceput sa joc din ce in ce mai mult,ii trmiteam lui Sharp 4euro (credit) pentru un V.I.P pe forum :)) alteori ii trimiteam 4-5 euro (credit) pentru un "rahat" (scuzati limbajul) de skin (in-game).. si multe altele, sa nu mai spun ca daca primeam Admin cred ca ma lasam si de scoala,si de prieteni si de tot, jucand non-stop. Acum, m-am maturizat si nu doar eu multi altii din cate vad,si pur si simplu si de as primii admin nu as mai juca sa-mp, pentru ca pur si simplu nu ma atrage. Iar acum fiecare o sa ajunga ca noi,de la 13 ani sa inceapa sa joace si pe la 17-18 sa-si dea seama ca e o pierdere de timp, si poti gasi ceva mult mai atragator in viata de zi cu zi. Nu zic ca n-as juca,poate ca o ora as putea sa joc asa de curiozitate,dar nici macar colegi de joc nu as mai avea in ziua de azi,cu noile generatii.

Jocurile online incep sa fie cat mai demodate,sa numai zic de SA:MP.

• Like 1

eGaming SA:MP din ziua de azi este un mare .. :) +1 cine e deacord

Se poate scrie si cu forma de R in loc de C.

Edited by Sweet Johnson
  • Like 2

Andu,ti-am acordat un +1 la postul anterior.

Mare dreptate ai, vad o schimbare majora in postul tau, eu am calcat in lumea sa-mp.ului in anul 2008 pe la inceputul anului,am inceput sa joc din ce in ce mai mult,ii trmiteam lui Sharp 4euro (credit) pentru un V.I.P pe forum :)) alteori ii trimiteam 4-5 euro (credit) pentru un "rahat" (scuzati limbajul) de skin (in-game).. si multe altele, sa nu mai spun ca daca primeam Admin cred ca ma lasam si de scoala,si de prieteni si de tot, jucand non-stop. Acum, m-am maturizat si nu doar eu multi altii din cate vad,si pur si simplu si de as primii admin nu as mai juca sa-mp, pentru ca pur si simplu nu ma atrage. Iar acum fiecare o sa ajunga ca noi,de la 13 ani sa inceapa sa joace si pe la 17-18 sa-si dea seama ca e o pierdere de timp, si poti gasi ceva mult mai atragator in viata de zi cu zi. Nu zic ca n-as juca,poate ca o ora as putea sa joc asa de curiozitate,dar nici macar colegi de joc nu as mai avea in ziua de azi,cu noile generatii.

Jocurile online incep sa fie cat mai demodate,sa numai zic de SA:MP.

Stii ce am mai observat eu? Ca jocurile din zilele astea, daca le joci un timp mai indelungat, pur si simplu iti distrug ochii. Au grafica puternica, setarile alea, etc, in fine nu prea ma pricep eu. M-am jucat un joc cu o grafica excelenta, culori aprinse. Daca ma jucam 1 ora imi lacrimau ochii si mi se inroseau, e clar cat de daunatoare sunt. In viitor copiii vor purta ochelari de la varste foarte mici.

Sunt OFF-TOPIC, scuzati.

Acum 1 an si ceva am deschis un topic http://forum.egaming.ro/topic/52099-ce-impact-are-samp-ul-asupra-tinerilor/ Citeste-l si tu. Daca vede cineva dintre moderatori postul acesta il rog daca se poate sa re-deschida acel topic, sa isi spuna si altii parerile si sa poate vota in acel chestionar.

• Like 1

Parerea mea, ca peste vreo 2 ani, eG va fi tot timpul 500/500, pentru ca sigur se vor mari numarul de sloturi. :) Va creste si asa cum este acum.

Peste 2 ani , eGaming va fi pe GTA 4 .

La cati copii avem pe comunitate si aici ma refer in special la serverul de samp , ar merge bine un server de Metin 2 , poate mai scapam si noi de niste kinderi de pe samp si ramanem noi estia 16-18-20+ .. ar devenii un server serios si ar atrage mai multi playeri seriosi .

Edited by BuhuhuDrace

Zici ca server Metin 2 ar atrage alti player noi ? tu nu crezi ca aia se vor apuca si ei de Sa:mp , gandeste-te .

Acum serios, daca eGaming va ramane in formula asta si ma refer la admini, helperi chiar si playeri. Peste 2 ani nu vei mai avea loc sa intrii pe server. 1.gif Vom fi cea mai buna comunitate de SA-MP din Romania, nu ca acum nu am fi printre primele . eGaming 4ever ! 1.gif

Cine este de acord +1 1.gif .

Edited by Gam3R

Eu cred ca va ramane tot o comunitate serioasa si organizata ca si acum,dar cu foarte multi playeri pe plus.

Cred ca eGaming-ul s-a dus la vale rau deoarece multi membrii seriosi si vechi au ajuns sa ia ban din motive stupide