Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[MMORPG] Metin2

Recommended Posts

Sorry nu stiu ce am vrut sa fac in primu post dar tot vorbeam de lunara m-am chinuit sa o fac +9 dar este debea +8 sunt mape diferite in care poti intra de la un anumit level poti catiga la loterie 150 milioane nu va ganditi ca 150 milioane e mare avere eu am 50 de lingouri a cate 500 milions:) Alte detali PM!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am jucat prima data Metin pe GX. La inceput a fost ok. Am avut un warrior corp level 87 si un Sura magie neagra lvl 80.

Au stricat serverul. Au pus in item-shop aproape orice chestie, numai sa faca bani. Mi-am bagat ceva si am plecat.

 

Dupa o pauza de vreo 6 luni am jucat pe Mondial. Acolo e mai mult Fun. Ratele mari, e de distractie.

 

Prin Mai anul acesta m-am apucat iarasi. De data aceasta pe TIM. Acum am un Shaman dragon lvl 88, un Sura arme magice lvl 80 (urmeaza sa il dezvolt) si un warrior mental level 70 care e farmer (nu il mai cresc).

 

Daca o mai fi sa joc in continuare cand am timp joc pe TIM. Imi place serverul in ansamblu, este foarte ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer am jucat si eu metin dar nu aveam habar despre joc , jucam 4fun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am jucat prima data Metin pe GX. La inceput a fost ok. Am avut un warrior corp level 87 si un Sura magie neagra lvl 80.

Au stricat serverul. Au pus in item-shop aproape orice chestie, numai sa faca bani. Mi-am bagat ceva si am plecat.

 

Dupa o pauza de vreo 6 luni am jucat pe Mondial. Acolo e mai mult Fun. Ratele mari, e de distractie.

 

Prin Mai anul acesta m-am apucat iarasi. De data aceasta pe TIM. Acum am un Shaman dragon lvl 88, un Sura arme magice lvl 80 (urmeaza sa il dezvolt) si un warrior mental level 70 care e farmer (nu il mai cresc).

 

Daca o mai fi sa joc in continuare cand am timp joc pe TIM. Imi place serverul in ansamblu, este foarte ok.

Am jucat si pe tin parca 83 sau 84 ninja dar aveam epice tot +9 pe mine skiluri P!:) buff toate cele !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slab slab foarte slab :) . Am jucat metin incepand cu varsta de 12-13 ani :) doar pe servere oficiale unde mai am conturile: pe UK warrior mental, body level 61 , mental 51 , ninja blade 48 , si 2 hutnere cu cal armat :). Apoi pe US warrior 73 pe corp , cu corpul la P si sa numai enumar serverele private pe care am jucat:) . Dupa un timp a devenit totul prea spontan sa faci level level si iar level. Chiar vroiam zilele astea sa imi reiau activitatea pe UK daca as fii avut cu cine:). Mai am ceva iteme si 8 milioane pe un farmer si vroiam sa imi cresc Body-ul de 61 . Daca este cineva interesat de un oficial UK si stie ceva ceva putem merge la ceva hunturi sa nu ma plictisesc singur . Daca stiti un private greu adica sa nu cresti/upgradezi repede si usor va astept cu un PM ca is curios de unul. Avand in vedere ce ati scris mai sus , am jucat prima zii cand sa deschis Metin2 RO deci , in prima zii a avut 5000+ inregistrati , nu ai cum sa spui ca are grafica de tot cacatul atat timp cat are un gameplay frumos , parerea mea :) . Daca e sa va apucati de acest joc Have Fun va doresc :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te contrazic Tidan METIN2.RO daca ma crezi sunt mai multi copiii de 12-13ani pe samp de cat pe metin jucam acuma 2ani metin2ro si stateam in conferinta pe skype eram doar cu adulti adica peste 20ani jucam + un joc de nervi + daca nu bagi bani in el te /pee pe el

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca stii ce sa faci nu tre sa bagi bani in joc :). Si tu nu trebuie sa ai o treaba cu aia de 12-13 ani :P . Daca iti faci prieteni maturi si stai cu ei e alta treaba ... si unde jucam eu UK si US nu numai romani joaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tidan daca joci pe ro si vrei sa cresti caracteru daca vrei level mai mare de 55 neaparat iti trb bani , stiu cum e am jucat am crescut pana la 67

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh nu prea am jucat pe RO doar 2-3 zile da nah .. acuma astept sa vad pe cineva care ar vrea sa joace pe UK sau US :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

una e cand joci pe private ii mult mai usor :D da pe ro de la 55 nu mai cresti este foarte greu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slab slab foarte slab :) . Am jucat metin incepand cu varsta de 12-13 ani :) doar pe servere oficiale unde mai am conturile: pe UK warrior mental, body level 61 , mental 51 , ninja blade 48 , si 2 hutnere cu cal armat :). Apoi pe US warrior 73 pe corp , cu corpul la P si sa numai enumar serverele private pe care am jucat:) . Dupa un timp a devenit totul prea spontan sa faci level level si iar level. Chiar vroiam zilele astea sa imi reiau activitatea pe UK daca as fii avut cu cine:). Mai am ceva iteme si 8 milioane pe un farmer si vroiam sa imi cresc Body-ul de 61 . Daca este cineva interesat de un oficial UK si stie ceva ceva putem merge la ceva hunturi sa nu ma plictisesc singur . Daca stiti un private greu adica sa nu cresti/upgradezi repede si usor va astept cu un PM ca is curios de unul. Avand in vedere ce ati scris mai sus , am jucat prima zii cand sa deschis Metin2 RO deci , in prima zii a avut 5000+ inregistrati , nu ai cum sa spui ca are grafica de tot cacatul atat timp cat are un gameplay frumos , parerea mea :) . Daca e sa va apucati de acest joc Have Fun va doresc :).

Daca ai 20 de ani + MINTI FRATE metin2 e din 2005 :) si uk si us! DECI MINTI ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
=)) Am specificat undeva ca am 20 de ani lol?:)) , nu ma invata tu despre metin din cat ii si chestii ca nu ai nicio treaba , cand jucam pe UK te uitai la fata de la miezu noptii , fugi deaici .

Share this post


Link to post
Share on other sites

=)) Am specificat undeva ca am 20 de ani lol?:)) , nu ma invata tu despre metin din cat ii si chestii ca nu ai nicio treaba , cand jucam pe UK te uitai la fata de la miezu noptii , fugi deaici .

 

Tidane iti garantez ce stiu de 10 ori mai mult ca tine in metin =)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba gata ! Aici nu e la "Poze cu tine" unde se injura aia de mama focului.

Discutati despre joc (Metin2) nu de cat de bun e X in comparatie cu Y si lectii de joc si etc.

Have Fun ... ca pun biciul pe voi. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa zic, am jucat pe RO, Virgo, pana la level 36, dar am inceput sa ma plictisesc. De ce? Pe langa prietenii cu care joc, care sunt de 16 - 18 ani + si pe care ii consider destul de maturi, e plin de copii foarte foarte mici. Am aflat de niste baieti de 5 ani care jucau Metin cu mamele lor langa ei sau chiar mamele lor jucau in locul lor. Cu astfel de persoane, e cam greu sa te bucuri de joc. Va recomand servere FARA ROMANI daca vreti sa va distrati si sa nu mai fiti omorati fara motiv de care mai de care. Am jucat acum cateva zile pe un server privat (United). E american, totul era frumos pana au aparut romanii. Ma rog, prindeti voi ideea. Ca grafica nu pot sa spun ca e o grafica urata, mai ales ca jocul a aparut in 2004. Gameplay-ul mi se pare mult mai bun decat la Cabal / 4Story etc. Storyline-ul e cam simplut, 2 regate si 4 personaje, in comparatie cu alte MMORPG-uri gen Lineage, WoW are prea putin dar oricum, e un joc destul de bun. De la level ~50 in sus, fara bani bagati in joc nu prea are sens sa jucati. Am un prieten care are level 61 si se chinuie foarte tare ca sa avanseze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un joc foarte banal, si totusi are o gramada de jucatori(5-99 ani). Am auzit ca se baga o gramada de bani in acest joc stupid :|. In loc sa pierd banii pe un joc, mai bine ii folosesc in alt scop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Sincer sa spun si stiu bine ce zic cei de la GameForce primesc cam 10000 pe o zi proasta.... pe una buna pana la 50000. Deci da-ti seama cati bani scot de la noi romani ... + ca pe ei ii doare in cur de noi si la propriu si la figurat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Sincer sa spun si stiu bine ce zic cei de la GameForce primesc cam 10000 pe o zi proasta.... pe una buna pana la 50000. Deci da-ti seama cati bani scot de la noi romani ... + ca pe ei ii doare in cur de noi si la propriu si la figurat!

Nu este vina lor ca parintii le permit copiilor sa doneze bani. Caci de fapt pustii pana in 14-15 ani doneaza. Nu cred ca se duce unul de 20 de ani sa doneze 50 euro pentru nustiu ce accesorii.

Tu sau eu sa fim in locul celor de la GameForce la fel am face. Atata timp cat banii vin ... Doamne ajuta !

Cam asa vad eu treburile ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu Glumesti nu? Pamela dupa taurus are 50 de ani!:)Deci wHat The Fuck ..? SUnt oameni de 19 ani + cu care stateam in conferinte si baga peste 1000 euro saptamanal pentru inele bonusuri si freze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la fel.

Tot auzeam pe altii vorbind de acest joc.

Prima data ma gandeam ca e un browsergame si ma gandeam "ce naiba pot vedea astia la porcaria asta de joc ?".

Apoi vara trecuta, m-am decis sa vad care e treaba. Am aflat ca de fapt e MMO si nu browser game. Am inceput pe un server privat si am ajuns la level 95 cu un Razboinic. Apoi am schimbat, am jucat cu Sura si la mai tarziu cu Saman, cel din urma folosind-ul pentru buff.

Ce pot sa spun, mi-a placut extraordinar de mult ... si de multe ori ma gandesc ce credeam inainte despre acest joc si ce a fost de fapt cand l-am descoperit cu adevarat.

De accea nu suport pe multi cand zic "bleh, metin2 ce mai joc ...". Pai joaca frate, vezi cum e si spoi vorbeste.

Cred ca in vacanta de vara o sa ma apuc iarasi sa joc ... :))

 

Da Radu postul tau imi aduce aminte de un joc care l-a inceput nici mie nu mi-a placut din auzite dar din jucate a devenit o obisnuinta Perfect World se numea si ceea ce mi-a placut a fost ca l-am jucat in vacanta de iarna si erau oameni de zapada pe server si de fiecare data cand vine iarna ma apuca un dor:X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie , numai ca la mine a fost cu sampul , la inceput nu ma atragea cu nimic sa ma plimb cu o masina si gata.Dar intr-o zi am zis sa il incerc caci poate o sa imi placa si asa a fost . Dar ca sa nu o dau un off topic : Si mie imi place metin2 ro doar la inceput ca dupaia incepe sa ma plictiseasca dupaia iar ma apuca chefu si tot asa :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este vina lor ca parintii le permit copiilor sa doneze bani. Caci de fapt pustii pana in 14-15 ani doneaza. Nu cred ca se duce unul de 20 de ani sa doneze 50 euro pentru nustiu ce accesorii.

Tu sau eu sa fim in locul celor de la GameForce la fel am face. Atata timp cat banii vin ... Doamne ajuta !

Cam asa vad eu treburile ... :D

Exact...Radu are dreptate,voi de ce credeti ca toate corporatile astea gen EA,Rock Star sau cei de la Soony(ma refer la ps-uri/psp-uri) rezista?Pentru ca sunt sute,chiar mii de oameni care le baga bani in fund...Cat despre metin...si eu m-am jucat,foarte putin,dar m-am jucat....si,chiar mi-a placut dar nu sa bag bani in el...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu Glumesti nu? Pamela dupa taurus are 50 de ani!:)Deci wHat The Fuck ..? SUnt oameni de 19 ani + cu care stateam in conferinte si baga peste 1000 euro saptamanal pentru inele bonusuri si freze...

Oamenii care fac acest lucru inseamna ca sunt redusi mintal. Cum doamne iarta-ma la 50 de ani sa dai 1000E pe saptamana pe un joc de rahat, in loc sa iti iei naiba haine, telefoane, aparatura,etc. Si chiar daca esti bogat si te tine portofelul sa bagi banii astia, de ce ai faceo, pt ceva care in viata reala nu te ajuta cu absolut nimic :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat si eu 1 luna in care am crescut un razboinic de level 24 si un sura de level 21, dar m-am plictisit repede si n-am mai jucat. Dupa ce fierarul mi-a stricat 3 sabii si mi-am mai luat o teapa de 50.000 l-am dezinstalat imediat si m-am apucat de DotA :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

La inceput chiar mi-a placut acest joc si am continuat sa joc o buna vreme....Dar am observat ca acest joc creeaza dependenta si ma bucut ca am reusit sa "scap" de el... Sunt si jocuri mai bune decat acesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...