Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[FPS] Counter-Strike

Recommended Posts

Counter-Strike

- FPS -

 

counter_strike_portable.jpg

 

Counter-Strike este un mod al cunoscutului joc video Half-Life ce face parte din clasa jocurilor First-Person Shooter (FPS) tactic, abreviat "CS", realizat de Minh Le şi Jess Cliffe. Acest mod a fost dezvoltat într-o serie de variante de la lansarea originală, ce conţine în prezent Counter-Strike Condition Zero, Counter-Strike Source şi Counter-Strike pentru platforma XBox. Ultima versiune a acestui joc, Counter-Strike Source este bazată pe motorul Source dezvoltat pentru Half-Life 2 de către Valve Corporation.

 

Din luna mai a anului 2006 până în prezent Counter-Strike este cel mai jucat FPS din lume. În anul 2002 erau peste 30.000 de servere po######te pe Internet pentru Counter-Strike. În 2004 statisticile GameSpy arătau că peste 85.000 de utilizatori jucau simultan Counter-Strike, iar în 2006, Steam arată cu regularitate că 200.000 de utilizatori joacă Counter-Strike.

 

Deşi Counter-Strike este menit a fi mai realistic decât FPS-urile futuristice ca şi Quake III Arena şi Unreal Tournament, el păstrează rapiditatea şi simplitatea acţiunii pierzând calitatea detaliilor. Pentru a ucide un jucător nu sunt necesare decat câteva lovituri, iar loviturile nu au impact asupra abilităţii de a fugi şi a sări, permiţând unui jucător să fie rănit dar să se comporte la fel ca unul care nu este rănit.

 

watch?v=1VOrWi_wHig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa mine, presupun ca CS-ul este cel mai jucat joc online din Romania. Urmat de jocurile MMORPG gen WoW,Mu,Metin2,L2,etc dar si de Sa-Mp (RPG)

Nu are el o oarecare grafica insa grafica acea pe care o are si jocul in sine te atrage enorm de mult :))

PS: the best shooter game!! NO1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joc de la varsta de 6-7 ani insa jucam de la sala din oras pentru ca atunci nu aveam internet dar din pacate acum este desfiintata.

 

Pot spune ca " iubesc " acest joc chiar daca nu arata a cine stie ce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc de nota 10 !

 

Il joc de foarte mult timp. Imi aduc aminte cand chiuleam intr-a 6-a ca sa joc CS :-?? .

 

Pacat ca nu toata lumea isi permite un calculator bun pentru a rula Counter-Strike Source (nu este si cazul meu). Acest joc e de 10.000 ori mai bun decat predecesorul lui, din toate punctele de vedere (gameplay, grafica, multiplayer). Parerea mea e ca in scurt timp CSS va deveni incet incet cel mai jucat joc din lume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Counter-Strike cred ca este cel mai jucat shooter

Parerea mea, counter-strike Source este cel mai realist

Share this post


Link to post
Share on other sites

CS-ul este ce mai mult jucat joc Online,stiu niste oameni care au 40-50 de ani si joaca acest joc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul acesta este cel mai jucat joc din Romania , si eu joc de 8 ani cs detin si steam dar acum am lasato balta cu cs-ul ! nu prea mai ma pasioneaza =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spune Osiris, in scurt timp vom emigra catre CSS :-j

 

Foarte bun jocul , il joc de la 7 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nota 10 !

este un joc frumos !

Cerinte simple !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jocul este super . Jucam si eu acum cv timp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu,si pe mine ma pasiona acest Counter-Strike,inainte sa aud de SA:MP,dar dupa ce m-am apucat de sa;mp nu m-a mai interesta asa mult acel joc.Eu nu prea ii gasesc logica..:-?? Doar impusti si atata tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am jucat CS de cand eram mic..de pe la 5-6 ani, si mi-a placut foarte mult si imi place si acum. Dupa parerea mea, este cel mai jucat FPS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un jok de nota 11 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi amintesc cand ma duceam la inernet cafe , aveam vre'o 8 ani si jucam Cs cu prietenii :-s

 

Ce vremuri , ce vremuri.

 

Si acum mai joc Cs , dar m-ai rar , mi-am pierdut experienta :| ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai este CS-ul ce-a fost Odata , acuma pe toate serverele sunt Codati care-ti ia tot cheful de CS .

A fost un joc Frumos si cred ca si acuma ar mai fi daca n-ar mai fi codati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Counter Strike a fost primul meu joc online, era deosebit pe vremea aia :)), mergeam cu prietenii la Internet, si jucam in LAN, mama cata distractie pe noi :)).

In prezent joc doar cand ma plictisesc, dar totusi ramane un joc "old school".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Counter Strike este printre primele jocuri pe care le-am jucat si care il mai joc si momentan :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Counter Strike este printre primele jocuri pe care le-am jucat si care il mai joc si momentan :X

Ca mare dreptate ai. In acelasi timp counter-strike este unu din cele mai po######re jocuri de pe PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Counter Strike este primul meu joc pe pc, si este foarte ok .... dar putin a invechit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand a aparut C.S si auzeam pe la scoala ca se joaca ma apucasem si eu, si incepusem cu deathrun. Pot spune ca devenisem foarte DEPENDENT. Cum ajungeam acasa de la scoala top la cs, daca imi aduceam aminte sa mananc era bine. :| Dar ma rog eram mai mic.. Si totusi este un joc foarte foarte jucam in lume nu numai in Romania. Sunt sute de campionate, competitii, PGL, si de toate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul contact cu CS-ul a fost in 2004. Atunci nu aveam internet si jucam doar cu botii pe cs_assault, de_aztec si as_orilig, dupa care n-am mai jucat deloc. M-am reapucat iar prin 2007 cand am intrat intr-un internet din cartier, iar un baiat de acolo trebuia sa plece urgent si m-a lasat pe mine sa joc in locul lui :). Am mai jucat 2 ani CS, in care mi-am cumparat steam, am facut n servere, dupa care m-am plictisit. De atunci am mai jucat ocazional pe la scoala la ora de TIC cu colegii.

Jocul asta provoaca cel mai usor dependenta si e destul de greu sa il lasi deoparte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...