Jump to content

Photo

Google Chrome 10 beta pune performanța pe primul loc

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Kawa

Kawa

The WEIRDO one !

• Moderator IT
  • 2,865 posts
  • Time Online: 61d 3h 32m 59s

Posted 18 February 2011 - 06:48 PM

Google Chrome 10 nu este chiar atât de departe de lansare pe cât ne-am imagina și iată că la scurt timp după ce am avut parte de versiunea finală pentru Google Chrome 9, a venit timpul să facem cunoștință cu Google Chrome 10, oferit deocamdată spre testare în versiune beta.

Primul beta se laudă cu un motor JavaScript foarte performant, mai rapid cu 66% în benchmark-uri, decât actuala versiune oficială folosită de Chrome 9.

Posted Image
(Performanțele motorului JavaScript din Google Chrome 10, raportată la versiunile mai vechi ale aplicației)

Lista inovațiilor cuprinde și o implementare preliminară pentru funcția de decodare asistată de GPU a conținutului video, facilitate menită să reducă nivelul de încărcare al procesorului, permițând totodată redarea de conținut cu rezoluție înaltă și pe configurații echipate cu procesor mai modest.

Managerul de parole din Google Chrome a primit o nouă funcție de sincronizare, care permite accesul la colecția de parole și de pe alte calculatoare, împreună cu colecția de bookmark-uri, extensii, teme pentru interfață și preferințele de utilizator. Pentru siguranță deplină, funcția de sincronizare protejează colecția de parole prin aplicarea unui algoritm de criptare și parolă unică de acces.

Îmbunătățiri au fost aduse și la nivelul interfeței din Chrome 10, mai exact meniul Settings, deschis acum in interiorul unui tab. Pentru situațiile în care întâmpinăm greutăți în găsirea unei opțiuni de configurare, meniul settings ne pune la dispoziție și o funcție integrată de căutare. Majoritatea sub-paginilor din meniul settings pot fi accesate direct, tastând numele acestora in caseta de adrese.

http://www.youtube.com/v/jOxGL29-t_4&feature

Descarcă Google Chrome 10 Beta de aici

Sursa: go4it

Edited by Kawasaki, 18 February 2011 - 06:48 PM.

#2 cayenne17

cayenne17

Support eGaming

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,192 posts
  • Time Online: 1d 13h 14m 16s

Posted 18 February 2011 - 06:51 PM

Sincer chiar nu stiu ce sa zic acuma , eu foloseam Mozila , acum am Internet Explorer beta , ultima versiune si sunt foarte multumit... din cate am auzit acesta le bate pe toate , acum ramane de vazut ce e si cu Google Chrome.

#3 bLis18

bLis18

Support eGaming

• Members
  • 2,269 posts
  • Time Online: 1d 13h 50m 34s

Posted 18 February 2011 - 07:35 PM

Eu acum folosesc google chorme imi merge mai rapid fata de alte browsere B-)
Vil Recomand :)

#4 fcatalin

fcatalin

Gamer in charge

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts
  • Time Online: 3h 50m 38s

Posted 19 February 2011 - 12:50 AM

si eu il folosesc imi merge foarte sunt multumit de el nu am ce sa zic e foarte bun il recomand folositil cu incredere B-)

#5 lucas86

lucas86

Support eGaming

• Members
  • 1,314 posts
  • Time Online: 3d 6h 13m 22s

Posted 28 February 2011 - 11:00 PM

Le-am testat pe toate acum cateva zile si pot sa va spun ca nu sunt cine stie ce diferente...>:)...nu stiu de ce exagereaza uni.