Jump to content

Photo

A apărut Google Chrome 10

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Kawa

Kawa

The WEIRDO one !

• Moderator IT
  • 2,865 posts
  • Time Online: 61d 6m 37s

Posted 10 March 2011 - 07:25 PM

În urmă cu puțin timp am testat ultimul beta al browser-ului Chrome 10, echipat cu motor JavaScript foarte performant și un set extins de facilități.

Mulțumită unui ritm de dezvoltare alert, acum avem parte și de prima versiune stabilă a acestui browser, recomandată tuturor categoriilor de utilizatori.

Google Chrome 10 integrează un motor JavaScript cu 66% mai rapid în benchmark-uri decât cel regăsit în Chrome 9, menit să permită o afișare mai rapidă a paginilor web și redarea în condiții optime a până și celor mai complexe aplicații web.

Tot cu gândul la eficiență, Chrome 10 a primit și o versiune revizuită a meniului settings, deschis acum în interiorul unui tab și prevăzut cu funcție proprie de căutare, ce ne trimite automat în secțiunea potrivită din meniu pe măsură ce tastăm numele setării dorite. Diferitele secțiuni din meniul settings pot fi accesate și direct, tastând numele acestora în caseta de adrese.

http://www.youtube.com/v/jOxGL29-t_4&feature

Managerul de parole din Chrome 10 a primit o funcție de sincronizare pentru baza de date, ce ne permite să utilizăm colecția de parole pe orice alt calculator în care este instalat acest browser, iar pentru mai multă siguranță întreaga bază de date este protejată folosind un sistem de criptare și parolă unică de acces. Funcția de sincronizare poate fi extinsă astfel încât să cuprindă și colecția de bookmark-uri, setări personalizate, extensii și teme pentru interfața Google Chrome.

Google Chrome 10 dispune de motor JavaScript și Flash Player integrat, complet cu tehnologie sandbox pentru executarea într-un mediu protejat a componentelor potențial periculoase din website-uri.

http://www.youtube.com/v/29e0CtgXZSI&feature

Pentru a descarca Google Chrome 10 click pe link-ul de mai jos:

http://www.go4it.ro/download/internet/google-chrome-10-final-8046371/

Sursa: go4it

#2 Deli

Deli

Support eGaming

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,598 posts
  • Time Online: 34d 22h 33m 6s

Posted 11 March 2011 - 12:04 AM

foarte frumos :( si din descriere si din tutorial imi place chestia aceea :> poti muta ferestrele daca ai mai multe deschise cei de la google au lansat o editie foarte frumoasa bravo lor :-j

#3 adyjeff

adyjeff

Gamer Jr

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 536 posts
  • Time Online: 9h 10m 59s

Posted 11 March 2011 - 02:35 PM

imi place google chrome 10 am sa-l instalez si eu , in vedere ca acum folosesc google chrome 9 cred ca imi va placea

#4 CrayVoc

CrayVoc

CrayVoc MILITIANU

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 521 posts
  • Time Online: 4d 8h 32m 57s

Posted 11 March 2011 - 08:25 PM

e foarte misto l-am instalat:X merge perfect

#5 MrDaddY

MrDaddY

Active Member

• Members
  • PipPipPip
  • 269 posts
  • :

Posted 11 March 2011 - 08:26 PM

Imi place sistemul de update de la Google Chrome. Aveam GC 9, si si-a facut update, nustiu cand, fara sa vad eu, la versiunea 10. Foarte frumos :spam:

#6 Olandezu

Olandezu

dutchmaN[!]

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,144 posts
  • Time Online: 11d 19h 21m 18s

Posted 11 March 2011 - 10:44 PM

Am sa il incerc si eu cat de curand

#7 .sKaNNeR.

.sKaNNeR.

Gamer in charge

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 808 posts
  • :

Posted 12 March 2011 - 12:46 AM

Acum incerc sa il bag , daca sunt multumit , ramane , daca nu , asta este . Dupa cate ai spus tu acolo , par a fii multumit .