Sign in to follow this  
Deli

Fan Club - Barcelona

298 posts in this topic

Anul acesta e clar al nostru , nu am avut adversari ;). Daca continuam asa si la anul , ar fi super , cu 2-3 achizitii , precum prelungirea de contract a lui Daniel Alves , aducerea lui Pogba in locul lui Xavi si mai un transfer surpriza care sa incante :-? ar fi ceva frumos. 

Suarez la Barcelona , straluceste pur si simplu , se lupta pt fiecare minge , este tot timpul la locul potrivit :D.

Iniesta , fenomenal !

Messi chiar daca nu a stralucit , dar primele doua goluri din piciorul lui au plecat , primul gol al lui Rakitic , de la diagonala lui a plecat , al doilea de la driblinguri + sutul foarte bun :)

Anul acesta am luat toate trofeele pe plan intern , am luat UCL , speram sa vina si SuperCupa , care cred cu siguranta ca o vom castiga in fata Sevilliei ;).

Un meci foarte disputat  , frumos din toate perspectivele lui , o prima repriza dominata 85 % de noi , o a doua repriza cu putine emotii pana la inscrierea golului 2 de catre Suarez , dupa iar cateva ocazii a celor de la Juventus , dar mi-a placut intrarea in joc a lui Pedro , foarte foarte bine a intrat , chiar si pt cele 2 minute jucate ;).

Iar dupa asemenea joc trebuia sa vina si aceasta -> 

8Bn3PoL.jpg

Edited by alert

Barcelona a ratat mult in prima repriza, in a doua repriza Juventus a marcat si a egalat.Acolo Barcelona a cam cazut, Juventus avand cateva situatii importante de a marca [daca marcau acolo cred ca meciul era gata pentru ca Barcelona era cazuta] dar cum e o echipa foarte mare si-a revenit foarte repede si a mai marcat de doua ori.Tripleta Messi-Suarez-Neymar ce sa zic .. nu am cuvinte, ce fel au combinat la o faza cand Messi a sutat peste .. este ceva minunat 

LMA Leo Messi <3 stiu ca ieri a fost ziua lui dar mna..

In seara asta ora  UK 19:30 / RO 21:30 

Barcelona - Levante

Forta Barcelona !!!

In seara asta ora  UK 19:30 / RO 21:30 

Barcelona - Levante

Forta Barcelona !!!

Pentru cei din Romania :)) , este transmis pe DigiSport 2 :D

Forta Barca !!

Un pronostic ceva ?! :D

4-0

Ai fost pe aproape :)).

S-a terminat 4-1.

Goluri : Bartra , Neymar si 2 Messi + 1 penalty ratat tot de Messi.

O prima repriza mai "grea" , dar am intrat in a doua repriza mai hotarati si s-a si vazut imediat dupa 5 minute de la reluare :O.

Un meci excelent facut de Barcelona ! Prima repriza a fost mai grea, tinand cont ca a fost 0 la 0

Astazi este meciul cu Celta Vigo , un pronostic ceva :D ?

Astazi este meciul cu Celta Vigo , un pronostic ceva :D ?

Greu meci. Nu vad o diferenta mai mare de 2 goluri.

Sah mat 4-1 .. mi sa parut ca Barcelona a lasat.o mult mai usor cu Celta Vigo ! Maine de ar juca iar nu ii mai bate !

Enrique faci golanii a ?

pf nu am apucat meciu de ieri dar ma bucur tare mult ca au castigat !! Visca Barcelona !

pf nu am apucat meciu de ieri dar ma bucur tare mult ca au castigat !! Visca Barcelona !

Au luat bataie 4-1 de la Celta Vigo , nu au castigat :)).

Meci foarte slab facut de Barca , nu prea a iesit nimic.

Au luat bataie 4-1 de la Celta Vigo , nu au castigat :)).

Meci foarte slab facut de Barca , nu prea a iesit nimic.

Ce pula mea ba ? Aia sunt tampiti ? 4-1 ? :|

Ce ###### mea ba ? Aia sunt tampiti ? 4-1 ? :|

Nu stiu ce sunt , dar au jucat foarte slab :)).

A prezis bine inainte de meci Henrique ca o sa ia bataie Barca la scor :)) , credeam ca a zis-o ironic , dar uite ca , chiar s-a intamplat :)).

Suntem pe locul 2 , ne-a depasit Realul.

Vesti proaste pentru barcelona ... messi accidentat pentru 7-8 saptamani a patit ceva la ligamentele genunchiului stang ...

Vesti proaste pentru barcelona ... messi accidentat pentru 7-8 saptamani a patit ceva la ligamentele genunchiului stang ...

Asa e , circa 2 luni va absenta , rateaza si El Clasico-ul...

Am revenit pe Locul 1 , prin victoria foarte grea cu Las Palmas , 2-1 , dubla Suarez :D.

Barcelona a mancat bataie si a pierdut primul loc, e foarte bine ca Real a facut egal si nu s.a distantat foarte mult !

Intrebarea este : Cum se descurca Barcelona pana in ianuarie ? Pe ce loc va fi atunci in campionat ?

Sper sa aduca jucatori taticule, ca e gaura in axul central, gaura la mijloc, in atac omu si postu, a picat unu e pa ..

Fara Messi Barcelona e cam gata:))

Nu e gata deloc Barcelona fara Messi, iti zic eu !

Ce parere aveti despre ultimul meci al Barcei ? Cu Celta Vigo .. totusi 1-1 pauza si 6-1 final ..

Suarez 4 reusite,Una Messi si una Rakitic .. multe faze spectacol, penalti batut de nota 10 :))

Dani Alves a semnat cu Juventus, Bartra a semnat si el cu Borussia Dortmund..mie cel mai rau imi pare de Dani Alves, era un jucator excelent..dar asta-i viata

Edited by VsieFlorin

Fan club inchis momentan, daca exista doritori pentru a posta aici imi puteti trimite un PM.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.