Jump to content

Photo

[Cerere]- video converter

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 juicyfigy

juicyfigy

Member

• Members
  • PipPip
  • 189 posts
  • :

Posted 08 June 2011 - 06:15 AM

Buna ziua.Am nevoie de un program care sa-mi converteasca video-urile facute cu fraps.Am incercat cu windows movie maker, dar calitatea fisierelor convertite e putin spus execrabila.Am mai incercat si Any Video Converter, dar la fel, claritatea era foarte foarte urata.Singurul format in care am reusit sa fac claritatea cat de cat mai buna, a fost DVD (sau ceva de genu), dar la rezolutie mica 480.Urmatorul program, a fost Xilisoft, care are sprijin pt convertire in HD, 720, respectiv 1080, insa cand ii dau convertire, se opreste pe undeva la 50% din proces, si imi zice "failed".
Cunoaste cineva solutia la Xilisoft, sau imi puteti recomanda alt program ?
Mentionez ca programul vreau sa-l folosesc pt gameplay-uri, si am nevoie de rezolutie HD, pt ca se vede aiurea pe youtube altfel.
video-ul despre care vorbeam

#2 Kawa

Kawa

The WEIRDO one !

• Moderator IT
  • 2,865 posts
  • Time Online: 61d 6h 26m 15s

Posted 08 June 2011 - 07:09 AM

Xilisoft il foloseste si un coleg de-al meu si este foarte bun insa el nu a intampinat niciodata aceasta problema, incearca sa iei alta versiune sau ii bagi key.

Edited by Kawasaki, 08 June 2011 - 07:10 AM.

#3 SySt3m

SySt3m

Support eGaming

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,238 posts
  • Time Online: 1d 7h 44m 38s

Posted 08 June 2011 - 11:00 AM

Cauta windows movie maker pentru windows7 , mi se pare ca se numeste windows live movie maker . Iei filmul cu fraps , ti-l grupeaza , si il salvezi cu extensia .wlmp , calitate HD la dimensiuni foarte mici.

#4 juicyfigy

juicyfigy

Member

• Members
  • PipPip
  • 189 posts
  • :

Posted 08 June 2011 - 01:46 PM

Kawasaki : asta e problema care o intampin la Xilisoft : http://imageshack.us...9/unledtxs.png/
System : folosesc windows xp, iar windows live movie maker am incercat sa-l downloadez insa este doar pentru vista si w7