Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cataaaa

eG TV - Primul video facut pe "Sharp-Orizont"

Recommended Posts

Titlu oficial:War on sharp orizont sa:mp.

Data lansării:26 sep.2008

Gen:Actiune.

Durată:5.45

Scurtă prezentare:Vechi,da bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlu oficial:War on sharp orizont sa:mp.

Data lansării:26 sep.2008

Gen:Actiune.

Durată:5.45

Scurtă prezentare:Vechi,da bun.

Ce vremuri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri..

Da ... atunci erau cele mai frumoase vremuri, adica pe vremea cand Ryder rupea afk + ca era lider blood'z :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ... atunci erau cele mai frumoase vremuri, adica pe vremea cand Ryder rupea afk + ca era lider blood'z :-j

Macar nu e ca acuma cu toti flustratii si toti copii pe server care fac post din orice :ceuameni::-j ..

Edit: Nice video :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri frate...as da orice pentru a reveni Sharp...

Cand venea paydayul luam crashuri ma enervam , dadeam reporturi in prostie...

Fostul nick : skpzorel.

ReMEMBER Sharp!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri..

 

 

Da ... atunci erau cele mai frumoase vremuri, adica pe vremea cand Ryder rupea afk + ca era lider blood'z :-j

 

Aha, toti va dati cu parerea despre vremurile alea dar nu aveti habar

 

 

Macar nu e ca acuma cu toti flustratii si toti copii pe server care fac post din orice :ceuameni::-j ..

Edit: Nice video :X

 

Tu ce esti ma piticanie?, ai 13 ani si cica le zici astora "copii"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, toti va dati cu parerea despre vremurile alea dar nu aveti habar

 

 

 

 

Tu ce esti ma piticanie?, ai 13 ani si cica le zici astora "copii"

CE clonat mai esti si u in stare sa zici ca n-avem noi habar de vremurile alea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri frate...as da orice pentru a reveni Sharp...

Cand venea paydayul luam crashuri ma enervam , dadeam reporturi in prostie...

Fostul nick : skpzorel.

ReMEMBER Sharp!

 

Mai stii cand luam sultanu si mergeam eu tu geo,kjady :X?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri frate...as da orice pentru a reveni Sharp...

Cand venea paydayul luam crashuri ma enervam , dadeam reporturi in prostie...

Fostul nick : skpzorel.

ReMEMBER Sharp!

 

 

Auzi , dar cine esti? Ca eu joc cu nickul asta de la ultimul wipe:|.De pe vremea cand era Sharp owner. Doar ca m-am lasat de mult de Sa:Mp,dar inca am contul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai mult mi-a placut cand era YonutzSeverin lider LCN in perioada martie - mai 2009, cand ii ceream bani din ora in ora, cand ii cerseam lu' Ryder si lu' George Mihai bani, pana la urma mi-a dat George vreo 40 milioane dar era inainte de wipe. Cea mai tare faza a fost cand trebuia sa ne de-a inapoi level-ul Sharp si ne-a bagat pe toti in jail(va dati seama 150 caractere in jail :))), pana la urma a dat wipe total. Frumos a fost si cand eram eu lider NR, cand ii ceream bani lu' Overlord sa le dau salariile la membrii cate 100k de caciula, aveam trecuti pe forum vreo 10-15 membrii dar eu in total aveam 5-8 membrii si imi ieseau cam 500-1 milion pe saptamana, dar prostul de mine a facut bug abuse si a luat permanent. Facusem lvl 9 ... Fostul nick zNx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai mult mi-a placut cand era YonutzSeverin lider LCN in perioada martie - mai 2009, cand ii ceream bani din ora in ora, cand ii cerseam lu' Ryder si lu' George Mihai bani, pana la urma mi-a dat George vreo 40 milioane dar era inainte de wipe. Cea mai tare faza a fost cand trebuia sa ne de-a inapoi level-ul Sharp si ne-a bagat pe toti in jail(va dati seama 150 caractere in jail :))), pana la urma a dat wipe total. Frumos a fost si cand eram eu lider NR, cand ii ceream bani lu' Overlord sa le dau salariile la membrii cate 100k de caciula, aveam trecuti pe forum vreo 10-15 membrii dar eu in total aveam 5-8 membrii si imi ieseau cam 500-1 milion pe saptamana, dar prostul de mine a facut bug abuse si a luat permanent. Facusem lvl 9 ... Fostul nick zNx :)

+1 .

Au fost vremuri bune ,frumoase ,LCN era ceva ,Yakuza era ceva ,totul era schimbat ,oameni seriosi care-si vedeau de treaba lor ,totul era pus la punct ,dar desigur ca stiam toti ca va veni si clipa in care tot acel perfect se va dezechilibra ,si a venit.

Au fost vremuri bune ,frumoase ,dar s-au dus.

Uitati-va la join date la mine , nu comentati aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoase vremuri. Am prins Decembrie '08 pana astazi. NU erau copii cu "post", nu erau fomisti, nu erau case / bizuri / masini etc. Era pace si liniste. Imi aduc aminte ca pe la mijlocul lui 08, cand nu se numea nici macar Sharp Orizont, ne bucuram ca aveam 50 playeri :)). Ah .. frumoase amintiri. Posteaza-l si pe ala facut de Sharp, de pe Trilulilu, ala imi face pielea de gaina cand il vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 .

Au fost vremuri bune ,frumoase ,LCN era ceva ,Yakuza era ceva ,totul era schimbat ,oameni seriosi care-si vedeau de treaba lor ,totul era pus la punct ,dar desigur ca stiam toti ca va veni si clipa in care tot acel perfect se va dezechilibra ,si a venit.

Au fost vremuri bune ,frumoase ,dar s-au dus.

Uitati-va la join date la mine , nu comentati aiurea.

 

:respect:

 

Adevarat, au fost si sunt nu pentru mult timp trei generatii: Cea veche unde totul era aproape perfect, cea veche si cu valul nou de jucatori, de aici totul a inceput sa se duca in jos si nu mai vorbim despre cei noi veniti unde este catastrofal. Totul a inceput sa ia o intorsura diferita undeva pe la inceputului lui 2010. Curand toti jucatorii vechi o sa plece si cand o sa se intample asta o sa fie un haos total.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:respect:

 

Adevarat, au fost si sunt nu pentru mult timp trei generatii: Cea veche unde totul era aproape perfect, cea veche si cu valul nou de jucatori, de aici totul a inceput sa se duca in jos si nu mai vorbim despre cei noi veniti unde este catastrofal. Totul a inceput sa ia o intorsura diferita undeva pe la inceputului lui 2010. Curand toti jucatorii vechi o sa plece si cand o sa se intample asta o sa fie un haos total.

Chiar daca nu fac parte din generatia voastra 2008/2009 tot iti dau dreptate,eu am inceput sa joc din 2010 si era total diferit fata de cum este acum .Plus unu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totul a inceput sa o ia in jos cand a venit dupa wipe valul Linkmania. A urcat la nr de jucatori dar a scazut la IQ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

respect.gif Generatia 08'09 :)

Era veche sa dus. Era noua a venit deja dusa :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri frate , alea da , nu cum e acuma , imi amintesc cand era sharp cu s0beit prima data cand jucam sau nu stiu ce cod si eram cu el in masina si zbura :))

 

+1 pentru ca ai bagat filmuletul

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 si de la mine

 

Aveti dreptate ce vremuri, eu imi amintesc cel mai bine cand eram cu dmxcuza in bloods si faceam legea, sincer eu m-am lasat o peridoada lunga de samp, am jucat in 08` si am revenit in 09` spre 10 si totul era diferit... Mi-as dori macar de ziua eg`ului sa intre toti cei vechi :)

 

Bine ca ai pus filmul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, toti va dati cu parerea despre vremurile alea dar nu aveti habar

 

 

 

 

Tu ce esti ma piticanie?, ai 13 ani si cica le zici astora "copii"

 

Din cate inteleg te cam simti :)...cauta alt topic pt +1 fratioare :-j.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)) cand eram LCN si aveam boala pe cipolin pe unde il prindeam imi bateam joc de el si il injuram, cand intram jail ii ziceam lu' Music(era lawyer cu skill 5) si ma scotea imediat din jail. Era frumos atunci fata de acum, toti frustratii care umbla sa iti faca cat mai mult rau, ei nu intra sa se distreze pe samp, pentru ei a devenit o obsesie acest joc. Daca ma credeti, eu in cei 2 ani petrecuti pe eG nu am facut post la niciun jucator, indiferent daca m-a injurat sau mi-a facut orice altceva ce incalca regulamentul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) cand eram LCN si aveam boala pe cipolin pe unde il prindeam imi bateam joc de el si il injuram, cand intram jail ii ziceam lu' Music(era lawyer cu skill 5) si ma scotea imediat din jail. Era frumos atunci fata de acum, toti frustratii care umbla sa iti faca cat mai mult rau, ei nu intra sa se distreze pe samp, pentru ei a devenit o obsesie acest joc. Daca ma credeti, eu in cei 2 ani petrecuti pe eG nu am facut post la niciun jucator, indiferent daca m-a injurat sau mi-a facut orice altceva ce incalca regulamentul.

 

Te sustin , de cand joc pe eG am facut in total doar 2 posturi si acum regret ... Pentru multi deja a devenit o obsesie Sa:Mp-ul .. Pe eG au venit playeri care abia asteapta sa te prinda cu ceva si sa iti faca post ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) cand eram LCN si aveam boala pe cipolin pe unde il prindeam imi bateam joc de el si il injuram, cand intram jail ii ziceam lu' Music(era lawyer cu skill 5) si ma scotea imediat din jail. Era frumos atunci fata de acum, toti frustratii care umbla sa iti faca cat mai mult rau, ei nu intra sa se distreze pe samp, pentru ei a devenit o obsesie acest joc. Daca ma credeti, eu in cei 2 ani petrecuti pe eG nu am facut post la niciun jucator, indiferent daca m-a injurat sau mi-a facut orice altceva ce incalca regulamentul.

 

Urat:) Vad ca erau "virusi" pe server si in acele perioade,cum sa iti bati joc de dusmani si sa ii injuri ma :| , pana la urma e doar un joc,mai era si lider,sorry ca ti'o spun dar este doar adevarul :-j;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat:) Vad ca erau "virusi" pe server si in acele perioade,cum sa iti bati joc de dusmani si sa ii injuri ma :| , pana la urma e doar un joc,mai era si lider,sorry ca ti'o spun dar este doar adevarul :-j;).

Am vrut sa accentuez faza ca nu mi-a facut post niciodata :), dar ramai la ideile tale ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ... atunci erau cele mai frumoase vremuri, adica pe vremea cand Ryder rupea afk + ca era lider blood'z :-j

 

Atunci pe cand s-a facut filmuletul ala RydeR nu auzise de Sharp Orizont, pe server erau 40 de playeri, rar cate 60, si se rula un mod GF simplu, doar cu CRIPS si BLOODS adaugate, pe atunci nu era nici powner, era Smoke,Hefaistos, sTr, SebyTheGangster, Pein si binenteles autorul replayului adica eu, evident :). Erau inceputurile unei "ere" , sau mai bine zis unei familii frumoase care mai tarziu aveau sa formeze cel mai frumos server de samp din Romania, urmand apoi ca frumoasa familie sa se destrame incet incet, " picatura cu picatura " cum s-ar spune. Iar playerii vechi, stiu foarte bine la ce ma refer. Nu intru in detalii, nostalgia m-a impins sa fac acest post. Si totusi felicitari ca l-ati readus in amintirea mea si a celorlalti playeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Asta este al doilea film de pe Sharp Orizont.(nu stiu cati mai stiu de el ,dar este frumos realizat).

Cei care au participat la film stiu despre ce-i vorba :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...