Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cataaaa

eG TV - Primul video facut pe "Sharp-Orizont"

Recommended Posts

 

Asta este al doilea film de pe Sharp Orizont.(nu stiu cati mai stiu de el ,dar este frumos realizat).

 

Cei care au participat la film stiu despre ce-i vorba :).

 

Frumos, remember old times... sincer imi e dor de acele vremurii..

am apucat sa joc si eu pe sharp orizont cu nick-ul Kenny si era mai bine fata de cum este acum.. ma refer si la playeri, atunci toti isi vedeau de treaba lor nu erau oamenii dastia obsedati cum sunt acum, pe eG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La inceputul server-ului a fost ceva frumos, cu playeri de treaba care aveau cei 7 ani de acasa. Acele vremuri nu le voi uita niciodata, cat de frumos a fost. Faceam war-uri cu bate, fara niciun admin care sa ne supravegheze, ne intelegeam noi cumva si iesea ceva frumos... Aveai cu cine sa discuti civilizat si frumos. Acum sunt numai copii fara o educatie calumea, care stiu sa faca numai posturi si alte minunati. Remember those times past.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu uitam de :

(Cel mai bun lider cz Smoke si primul :X)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Sper sa va placa,enjoy.

Edit:Tot aici vreau sa reamintesc unii dintre cei mai buni movie-makeri de pe Sharp-Orizont:

Shocker,TysoN,next_taifun.

Akim:Daca mai stii am avut si eu 1 zi admin cand juca hefaistos =)) pana am facut spam pe /o si mi l`a scos :P

Edit2:Sa nu uitam nici clipele pe care sharp le facea in fiecare an :Magic bus

Edit3:Sa nu uitam nici de playkick(Primul lider NG),Moz(:)) Omul din LCN care ma bana),cipolin (care inca joaca dar nu prea mai are cheful de alta data)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vremuri, nu o sa mai fie niciodata cum a fost atunci :(. Pe vremea aceea aveai cu cine sa te intelegi, acum sunt doar copilasi care stiu doar sa faca post-uri :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Asta este al doilea film de pe Sharp Orizont.(nu stiu cati mai stiu de el ,dar este frumos realizat).

 

Cei care au participat la film stiu despre ce-i vorba :).

Frumos :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit3:Sa nu uitam nici de playkick(Primul lider NG),Moz(:)) Omul din LCN care ma bana),cipolin (care inca joaca dar nu prea mai are cheful de alta data)

 

Tin sa precizez ca eu am fost primul lider NG.Abia dupa aceea a fost playkick.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am prins si eu o parte din acele vremuri ... cat de cat si era mult mai placut jocu decat acum . In ziua de azi Sa:Mp-ul se rezuma la masini personale , case si bizz-uri . Poate ca era si atunci persoane care doreau case si bizz-uri dar cel mai mult conta distractia .

In video se vede cat lag era , dar nimeni nu se plangea de asta pentru ca toti se distrau , radeau ... jocul era un loc unde te relaxai , acum iti faci nervi .

 

Remember Sharp !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos film[Pentru programele care se cunosteau atunci in materie de Sa:Mp]

 

@Eu,m-am inregistrat prima data pe eGaming cand Sharp era Owner,in "23 2009 10:44",Stiu ca a venit cuza(dmxcuza) la mie si mi-a cerut un microfon,si eu l-am intrebat pe mess pentru ce si mi-a dat linkul "samp.egaming.ro"sa imi fac cont,Atunci smokeru' era leader Blood,Eu ajunsesem la level 5 cu 3 milioane si ceva(de la cuza bine inteles :)) ) Si,am vrut sa intru in Blood',si Smokeru' a dat teste cu mine,eu le-am picat si dupaia mi-am luat ban pentru s0beit :))

 

@Oricum,toti playeri erau de treaba,stiu ca eram pe - si i-am cerut la RydeR niste bani pe /w (Cerseala) si m-am ales cu 500k >:)

 

BIG UP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat ma bucur ca nu ati uitat!! :D.La vremea aceea sa ai un filmulet era,WOW! ceva ceva.

poftim.

http://www.trilulilu.ro/sharp/0d7cec11b41f3c

Parerea mea, filmuletele acestea trebuie puse intr-o arhiva speciala,macar atat respect sa aiba staff-ul de aici pentru cei de la inceput,au cam uitat de unde au inceput,si unde au ajuns.E ok ba!

Respect membrilor de.atunci.

(Double post,n-am putut sa-i dau edit)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promit sa ma caut toate clipurile si sa facem o arhiva frumoasa :P,postez pentru seby are suspend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am prins aceste vremuri. Am venit cu 9 luni mai tarziu:(. Foarte frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu ma veti crede ce spun. Dar eu cam prin noiembrie 2008 m-am apucat sa joc aici. Tin minte ca George_Mihai era doar un membru FBI, [surulubelnitza], [mistretu], Mahasat, Smoke si multi altii. Cand bloods aveau culoarea rosie si cand intrai in primaria LS ieseai in LV :)). Anii au trecut, eu m-am lasat de multe ori, multe necinstiri au fost, m-am ofticat pur si simplu pe altii care aveau ce eu nu aveam atunci. Daca ma tineam de eG si jucam de atunci, ajungeam ceva. Acum sunt un simplu jucator de level mic (newbie cum spun toti) dar nu ma voi mai lasa niciodata. Orice mi se va mai intampla, aici voi ramane! Cunosc playeri care sunt exact in situatia mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu ma veti crede ce spun. Dar eu cam prin noiembrie 2008 m-am apucat sa joc aici. Tin minte ca George_Mihai era doar un membru FBI, [surulubelnitza], [mistretu], Mahasat, Smoke si multi altii. Cand bloods aveau culoarea rosie si cand intrai in primaria LS ieseai in LV :)). Anii au trecut, eu m-am lasat de multe ori, multe necinstiri au fost, m-am ofticat pur si simplu pe altii care aveau ce eu nu aveam atunci. Daca ma tineam de eG si jucam de atunci, ajungeam ceva. Acum sunt un simplu jucator de level mic (newbie cum spun toti) dar nu ma voi mai lasa niciodata. Orice mi se va mai intampla, aici voi ramane! Cunosc playeri care sunt exact in situatia mea.

 

Cu ce nick jucai :s?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca mai tineti minte cand scriai in chat se activa animul /chat parca si cand luai heal de la tonomat scriai mereu in chat "a" ca sa iei viata mai repede :)))))))) Ce caterinca mai faceam pe chestia asta :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi, multi isi dau cu parerea dar e nu stiu cum e sa incepi in 09 sa nu ai habr ce faci sa dai toti banii tai pe eventuri stupide, nu stiai nimic, acum toti stiu prea multe, inca imi e dor de ziua in care mi-am facut contul pe eG cred ca atunci m-am distrat cel mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea, filmuletele acestea trebuie puse intr-o arhiva speciala,macar atat respect sa aiba staff-ul de aici pentru cei de la inceput,au cam uitat de unde au inceput,si unde au ajuns.E ok ba!

Respect membrilor de.atunci.

(Double post,n-am putut sa-i dau edit)

 

Ce respect sa aiba astia ba Sharp ? :)) Ca i-am rugat frumos sa-mi adauge un " i " la numele meu aKm, un i simplu intre K si M, si nu vor nici cum, mie Sharp care nu sunt oricare...si am facut tot ce am putut si chestiile chiar se vad si acum, dar nu mai conteaza....respect 0.

 

Macar o atentie acolo, dar nu am pretentia, tot ce imi doresc este sa joc cu numele Akim.

 

Ca sa vezi si tu Sharp ce ai lasat in urma. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce am lasat in urma?,ma simt mandru,(pacat ca n-am bagat mana in iei serios)ma intristreaza faptu`,ca au prea mult orgoliu in iei,si vezi doamne,nu fac asta din faptul,nu cumva!,sa se injoseasca.(cum sa vorbesc eu cu un USER,care e doar user,si eu,admin),inainte tot kkt a fost si el),defapt toti am fost kkti,(vorba aia,din kkt ne ridicam) Eu stiu cum merg lucurile pe aici,chiar daca nu mai sunt activ de 2 ani.Lucurile au ramas la fel.Daca si eu sunt un nimeni(si la propriu si la figurat) in comunitatea asta,iti dai seama akim,respectu e 0.Ma abtin foarte mult sa nu zic "tot ce am pe suflet" Peace!.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indiferent ce probleme ai fi lasat in trecut Sharp cu membri chiar si cu mine toti te Respectam. Eu unul imi pare rau ca nu am fost de la bun inceput alaturi de eG dar unde sunt acuma cu eG imi convine si ma bucur ca fac parte din comunitatea asta creata de tine si continuata de PoWneR si aSisTeNt. Dar unde sa ajuns acuma in jocuri ... credema e totul fuckd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce am lasat in urma?,ma simt mandru,(pacat ca n-am bagat mana in iei serios)ma intristreaza faptu`,ca au prea mult orgoliu in iei,si vezi doamne,nu fac asta din faptul,nu cumva!,sa se injoseasca.(cum sa vorbesc eu cu un USER,care e doar user,si eu,admin),inainte tot kkt a fost si el),defapt toti am fost kkti,(vorba aia,din kkt ne ridicam) Eu stiu cum merg lucurile pe aici,chiar daca nu mai sunt activ de 2 ani.Lucurile au ramas la fel.Daca si eu sunt un nimeni(si la propriu si la figurat) in comunitatea asta,iti dai seama akim,respectu e 0.Ma abtin foarte mult sa nu zic "tot ce am pe suflet" Peace!.

 

 

ma refeream la oamenii care se ocupa, nu cum ca n-ai fi facut nimic, daca eu nu stiu ce ai facut inseamna ca nu mai stie nimeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremurile care au fost pe sharp orizont nu o sa fie pe egaming cel prezent ma refer tot ce faceam atunci , war-uri alaturi de jucatori maturi nu cum sunt acum cu copii de 7-8 ani e chiar de tot rasul ma daca joci un joc joacal macar in bunul simt, acum daca injuri esti tare te crezi smq :-j oricum Sharp a fost si este in continuare ownerului comunitati asa cred eu ma refer ca fara el nu exista aceasta comunitate si nu se creeau atatea pretenii intre playeri. Foarte putini playeri vechi de pe sharp-orizont au ramas ma refer multi s-au lasat de sa-mp ca si mine sau alte servere... oricum sharp-orizont ramane primul si ultimul server din sa-mp unde am jucat prima oara si unde am invatat totul despre sa-mp de la shopinho,cozzo,s.a ! Chiar e o idee foarte marfa ideea de sus a ta sharp ca filmele vechi sa fie trecute intro categorie speciala (aminitiri,ceva de genu).

 

P.S: Sunt BuBu, contul meu a fost furat :-j !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca s`au uitat de vechii scripteri Overlord,cozzo,amaz1ng.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca s`au uitat de vechii scripteri Overlord,cozzo,amaz1ng.

 

Stiu am specificat cozzo el era liderul la crips gang m-a invatat foarte multe avea admin 1337 atunci cand am aflat il credeam foarte mare eu nu stiam cum sunt gradele de admine eram nou in sa-mp oricum erau foarte smq. acele vremuri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca s`au uitat de vechii scripteri Overlord,cozzo,amaz1ng.

doar cozzo a fost scripter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...