Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cataaaa

eG TV - Primul video facut pe "Sharp-Orizont"

Recommended Posts

Va garantez, daca s-ar deschide o alta comunitate ar fi un succes URIAS. Lasand la o parte "visele" intr-adevar vremurile "bune" s-au dus, nu mai spun argumentele doarece au fost amintite mai sus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va garantez, daca s-ar deschide o alta comunitate ar fi un succes URIAS. Lasand la o parte "visele" intr-adevar vremurile "bune" s-au dus, nu mai spun argumentele doarece au fost amintite mai sus

 

avem deja una, categoria samp e cam praf, dar ramane un joc tare rau si distractiv, scripting-ul a evoluat si asta e un lucru bun. Amintind de acele vremuri, nu aveai nevoie de ss ca sa dai wanted, nu sarea nimeni sa te posteze pentru asa ceva si sa ceara dovezi.

 

Cea mai mare greseala e sa incerci sa faci din GF ceva cat se poate de roleplay, NU se poate.

 

Mesajul meu: Lasati GF-ul GF. Cand vad ca ma urc pe o masina si imi apare " you are not playing RP " imi vine sa-mi dau glontu. Pai daca pe cel mai de succes si profesionist server de sa:mp din lume (roleplay) te poti urca si poti sta pe o masina, si aici nu poti...asta e un singur argument, sunt muuult mai multe dar nu are rost sa le enumar aici..si asa e prea mult :) Timpul nu mai poate fi dat inapoi, din multe puncte de vedere e mai frumos acum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei care nu fac parte din generatiile 08' 09' numai postati aici ca oricum postati aiurea fara sa aveti habar de cat de frumos era inainte si cum mergea treaba pe server/forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem deja una, categoria samp e cam praf, dar ramane un joc tare rau si distractiv, scripting-ul a evoluat si asta e un lucru bun. Amintind de acele vremuri, nu aveai nevoie de ss ca sa dai wanted, nu sarea nimeni sa te posteze pentru asa ceva si sa ceara dovezi.

 

Cea mai mare greseala e sa incerci sa faci din GF ceva cat se poate de roleplay, NU se poate.

 

Mesajul meu: Lasati GF-ul GF. Cand vad ca ma urc pe o masina si imi apare " you are not playing RP " imi vine sa-mi dau glontu. Pai daca pe cel mai de succes si profesionist server de sa:mp din lume (roleplay) te poti urca si poti sta pe o masina, si aici nu poti...asta e un singur argument, sunt muuult mai multe dar nu are rost sa le enumar aici..si asa e prea mult :) Timpul nu mai poate fi dat inapoi, din multe puncte de vedere e mai frumos acum :P

 

Adevarat, serverul de SAMP la partea de administrare sta excelent insa cand vine vorba de jucatori nu mai poti spune acelasi lucru. Te uiti la ei ca au 13 - 14 ani si au un tupeu fantastic incat daca te intalnesti cu ei in "viata reala" sunt pe juma.tatea ta poate chiar mai pitici. Inainte chiar daca erai mai mic de varsta bai frate il respectai pe ala mai mare ca tine, nu il luai la misto ci ascultai ce iti spune ca tu sa faci ceea ce e bine si sa spui mai departe altora ca ei sa faca acelasi lucru. Dar nu stai, aici intervine incapatanarea "pai ce, ala e mai mare, nu-l cunosc ia da-l in masa ca incep eu sa il injur ca ma dau mare smecher cand sunt pe un scaun"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akim tu zici ca nu vor sa iti adauge un "i" dar eu ce sa mai zic cand mi-a dat ban si nuci acuma nu mi-au aratat dovezile pentru ce mi-au dat .

Cand fac cerere unban vin adminii si dau CLoSeD + Suspend .

Share this post


Link to post
Share on other sites

avem deja una, categoria samp e cam praf, dar ramane un joc tare rau si distractiv, scripting-ul a evoluat si asta e un lucru bun. Amintind de acele vremuri, nu aveai nevoie de ss ca sa dai wanted, nu sarea nimeni sa te posteze pentru asa ceva si sa ceara dovezi.

 

Cea mai mare greseala e sa incerci sa faci din GF ceva cat se poate de roleplay, NU se poate.

 

Mesajul meu: Lasati GF-ul GF. Cand vad ca ma urc pe o masina si imi apare " you are not playing RP " imi vine sa-mi dau glontu. Pai daca pe cel mai de succes si profesionist server de sa:mp din lume (roleplay) te poti urca si poti sta pe o masina, si aici nu poti...asta e un singur argument, sunt muuult mai multe dar nu are rost sa le enumar aici..si asa e prea mult :) Timpul nu mai poate fi dat inapoi, din multe puncte de vedere e mai frumos acum :P

Aia cu anti-urcatul pe masina a fost introdusa pentru a stopa un bug , nu pentru RP.

 

 

 

Adevarat, serverul de SAMP la partea de administrare sta excelent insa cand vine vorba de jucatori nu mai poti spune acelasi lucru. Te uiti la ei ca au 13 - 14 ani si au un tupeu fantastic incat daca te intalnesti cu ei in "viata reala" sunt pe juma.tatea ta poate chiar mai pitici. Inainte chiar daca erai mai mic de varsta bai frate il respectai pe ala mai mare ca tine, nu il luai la misto ci ascultai ce iti spune ca tu sa faci ceea ce e bine si sa spui mai departe altora ca ei sa faca acelasi lucru. Dar nu stai, aici intervine incapatanarea "pai ce, ala e mai mare, nu-l cunosc ia da-l in masa ca incep eu sa il injur ca ma dau mare smecher cand sunt pe un scaun"

In toata comunitatea , in toate jocurile gasim useri slabi cu duhul , nu numai in samp.

Si cred ca as baga mana in foc ca in majoritatea comunitatilor de gaming din Romania e la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhm, parca la Akim am vazut ceva legat de modul in care a fost aranjat serveru, de ce sa ne legam de partea aia cand avem destule probleme cu utilizatorii actuali. Eu sunt de parere ca ar trebui sa depunem un efort comun si sa gasim o solutie pentru oprirea acestui fenomen prezent pe comunitate numit prostie. As comenta si eu despre Sharp-Orizont, dar cum am auzit de el doar din parerile de bine ale prietenilor mei nu zic nimic. Tare as fi vrut sa vad cum e, dar na, suntem in prezent si ma chinui impreuna cu ceilalti sa readucem acea atmosfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot sa spun ca s-au schimbat foarte multe de atunci.Motivul pentru care aceste lucruri s-au schimbat, se datoreaza in mare parte evolutiei scripting-ului, in timp au aparut prea multe facilitati si majoritatea incep sa i-a acest joc in serios...Daca pe atunci nu se faceau plangeri si recla###### intre playeri era pentru simplu` fapt ca toti jucau pentru distractie, daca se intampla sa fi suparat de cineva incercai sa vorbesti cu el si deveneati prieteni, acum majoritatea nu accepta faptul sa fie mai prejos de ceilalti.A ajuns sa se formeze o batalie pentru asa-zisa ,,Suprematie,,..Poate multi considera ca daca faci plangeri pentru limbaj,non-rp,s.a.m.d , esti luat in ochi bun de catre restu si ti se ofera o functie pe forum/server.Probabil asa e, insa incetul cu incetul se ajunge sa existe doar ura intre playeri si totul va fi degeaba.

 

Sfatul meu pentru acei playeri care numai pot de invidie, si care incearca sa fie interesanti facand fel si fel de plangeri celorlalti, care doar se distreaza, este sa o lase mai moale si sa se gandeasca la faptul ca acest joc este facut pentru relaxare,distractie, etc..., nu pentru a deveni un mod care sa-ti distruga buna-dispozitie sau un loc in care sa-ti faci doar nervi vazand ce fac altii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sansa la o functie pe comunitate o obtii doar demonstrand ca porti un respect pentru ceilalti, incerci sa aplanezi conflictele, nu sa le complici, sa-ti faci prieteni virtuali si sa nu te certi cu nimeni .Daca o sa se continue in acest mod,care este acum,incetul cu incetul se ajunge sa existe doar ura intre playeri si totul va fi degeaba, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu-s de parere ca topicul ar trebui mutat in sectiunea Diverse de la SA:MP, e unul dintre putinele locuri in care se face un offtopic civilizat.

 

Ascultati la cpn, are dreptate mare baiatu si tare mi-e ciuda ca a picat testele la LCN... ar trebui sa gasim impreuna o solutie pentru rezolvarea tuturor conflictelor. oare cum ar fi daca s-ar gandi fiecare jucator sa isi ceara scuze in fata celor calora le-a gresit ? eu nu cred ca ar fi un moment penibil, pana si cel mai dusmanos om s-ar impaca daca ti-ai cere frumos iertare.

 

Eu unu recunosc ca am gresit, recunosc ca am injurat, ca am omorat, ca am facut unele lucruri doar sa creez neplaceri unora, ca m-am pus pe mine inaintea lor si au suferit de pe urma mea.

 

Voi aveti cojones sa va recunoasteti vinovati si sa va impacati cu toata lumea ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grave deja ai deviat cu muult de la subiect. Totusi sa lasam "membrii vechi" sa isi lase o parere, opinie, nu tu ba, chch

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a facut topicu asta franjuri de atat off-topic. Daca doriti sa purtati discutiile astea in alta parte, faceti alt topic in cadrul sectiunii de SA:MP: Diverse -> Spam Section. Stiu ce aveti pe suflet si aveti dreptul de a vorbi deschis, dar sa pastram o ordine pe forum si sa facem lucrurile asa cum trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca era distractiv pe atuncea ;)) fara copii afk :)) sau erau si pe atunci ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca pe vremea aceea intrai numai de drag pe server, acum numai afk, copi fomisti si copii care stiu sa faca numai plangeri sau sa injure.. Foarte frumos filmuletul mi-a placut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba ... ce vremuri erau atunci ... in 2008 cand m-am apucat cu Sabzaky , aveam amandoi nickuri diferite. ala nu stiu ce nick avea , iar eu aveam drago ... ce vremuri erau... nu stiu ce este acum,dar vremurile acelea erau fantastice,mai ales la sfarsitul lui 2009 a fost epoca de aur a multor dintre playerii vechi...sa vedem ce va fi acum. Timpul trece,amintirile RAMAN = TRADITIA MERGE MAI DEPARTE . Big UP eGaming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acuma toti sunteti "Legende eG"=))...Vai de pla voastra...Aveti conturi facute in 2011 si sunteti Legende?=))TOti va dati mari ca "Cine eram eu atunci,cine nush ce"si voi nici nu aveti habar cum a fost sharp orizont=))))...Eu nu l-am prins si am inceput sa joc SaMp din data de 15 Martie 2010 si nu l-am fost prins.SI veniti voi "unii"care jucati samp de 2,3 luni si va dati mari BATMANIII...Dovada de ce a ajuns serverul si din cauza cui.Va Laudati cu numele Altora=)))Vai de pla voastra si copii de 11 anisori carora acuma le creste un floc,un fir de par in cu* si joaca si ei samp,critica si jigneste.Luatii exemplu de la cei care chiar au fost legende si au facut ceva pt acest server,nu faceti voi pla mare ca sunteti nush cine...Nu am prins Sharp Orizont dar Respect ce a fost si inainte si dupa pana sa lasat Powner.Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba,tu taci ba, ca esti nefolositor ... vorbesti de parca ai fi cineva si-n plus n-ai de unde stii ce era atunci cand tu esti doar un simplu user ce vine si pleaca...lasa pe altii sa critice sau sa spuna care chiar au fost de cand trebuia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...