Sign in to follow this  
Sweet Johnson

O noua campanie

56 posts in this topic

Bun dragi membrii ai comunitatii, impreuna cu aSisTeNt, ne-am gandit sa creem o noua CAMPANIE insa avem nevoie de parerile si totodata ideile voastre!

Aici putem discuta ideile,parerile si tot ce este legat de aceasta viitoare "Campanie". Astept pareri/idei/sfaturi, nu uitati, premii pe masura campaniei, de la MT pana la VIP.

Edited by Sweet Johnson

O campanie 'Scuze, prietene'. I know, suna ciudat, dar cu ajutorul unei campanii de genul asta se pot aplana conflicte si ne poate face sa scapam de boala numita psot.

Ascultati la cpn, are dreptate mare baiatu si tare mi-e ciuda ca a picat testele la LCN... ar trebui sa gasim impreuna o solutie pentru rezolvarea tuturor conflictelor. oare cum ar fi daca s-ar gandi fiecare jucator sa isi ceara scuze in fata celor calora le-a gresit ? eu nu cred ca ar fi un moment penibil, pana si cel mai dusmanos om s-ar impaca daca ti-ai cere frumos iertare.

Eu unu recunosc ca am gresit, recunosc ca am injurat, ca am omorat, ca am facut unele lucruri doar sa creez neplaceri unora, ca m-am pus pe mine inaintea lor si au suferit de pe urma mea.

Voi aveti cojones sa va recunoasteti vinovati si sa va impacati cu toata lumea ?

Un topic prin care toata lumea sa isi rezolve treburile odata pentru totdeauna.

Edited by Katsuui

O campanie 'Scuze, prietene'. I know, suna ciudat, dar cu ajutorul unei campanii de genul asta se pot aplana conflicte si ne poate face sa scapam de boala numita psot.

Un topic prin care toata lumea sa isi rezolve treburile odata pentru totdeauna.

Nu mi se pare o idee buna. Daca vrei sa iti rezolvi CU ADEVARAT PROBLEMELE , dai PM , dai /w . Sunt multe modalitati...

Unde te crezi , la "Iarta-ma?" cu un topic dinala.

Cea mai buna idee la momentul acesta este o Campanie de promovare a serverelor comunitatii.

Avem mai multe metode de a promova serverele:

1. Purtarea unei semnaturi pe alte forumuri cu GameTrackerul serverelor.

ex:

b_350_20_FFAD41_E98100_000000_591F11.png

b_350_20_692108_381007_FFFFFF_000000.png

b_350_20_5A6C3E_383F2D_D2E1B5_2E3226.png

+ restul serverelor : Counter-Strike SURF MOD, SA:MP, COD4, MU, WOW, TF2.

(nu stiu daca este permis acest lucru, drept urmare si membrii acelui forum/site pot face la fel pe forumul nostru)

2.Reclama legala

Prin reclama serverelor in locuri speciale pentru reclama pe diferite forumuri/siteuri.

3.Redirecte

- Cineva (un membru sau cineva din Staff care se pricepe) sa faca niste redirecte pentru toate serverele la care nu numai adminii ci si restul jucatorilor sa tina (NU IN MOD OBLIGATORIU) ,drept urmare ca in viitor sa aiba o sansa la o functie pe server (NU MA REFER LA SERVERUL DE SA:MP)

Edited by KtaLyN

A mai avut loc o campanie de promovare mai de mult, cat despre cea cu "Iarta-ma", eu zic ca nu ar face decat sa creeze conflicte si mai mari in loc sa le micsoreze pe cele actuale.

Fi-ti creativi, sa fie ceva mai diferit, interesant..

Am eu cateva idei:

1.O campanie de promovare: sa se faca niste donatii pay-pal/bancare pt. achizitionare unor tricouri personalizate text "egaming.ro" iar cei ce primesc acele tricouri sa mearga tantos prin oras in cautarea cat mai multor priviri. (http://www.tricouri-personalizate.eu/personalizare/tricou.html)

2. Un concurs gen scrieti/desenati eGaming in cele mai "nebune"/"periculoase" locuri :-?.

revin si cu altele :-?

Edited by oxxy

O idee cat de cat buna consider eu ar fii "Campania anti rank-up pe ochi frumosi" (titlul poate fi schimbat, asa caracterizez eu acest lucru)

Foarte multi dintre playeri se plang ca multi iau rank-up doar din prietenie sau alte motivatii...Din pacate nu mi se pare normal, toti am ales acest server pentru ca este un server foarte placut si toti suntem la fel.

Eu zic sa se creeze o campanie prin care sa determinam liderii sa nu mai dea rank up pentru simplu fapt ca ii este prieten sau i-a dat o suma de bani (mita). Toti suntem egali. Corect este sa se primeasca rank up doar pe cerintele indeplinite din regulament, altfel mi se pare "discriminare".

O idee cat de cat buna consider eu ar fii "Campania anti rank-up pe ochi frumosi" (titlul poate fi schimbat, asa caracterizez eu acest lucru)

Foarte multi dintre playeri se plang ca multi iau rank-up doar din prietenie sau alte motivatii...Din pacate nu mi se pare normal, toti am ales acest server pentru ca este un server foarte placut si toti suntem la fel.

Eu zic sa se creeze o campanie prin care sa determinam liderii sa nu mai dea rank up pentru simplu fapt ca ii este prieten sau i-a dat o suma de bani (mita). Toti suntem egali. Corect este sa se primeasca rank up doar pe cerintele indeplinite din regulament, altfel mi se pare "discriminare".

Nu cred ca ai postat unde trebuie.

Am eu cateva idei:

1.O campanie de promovare: sa se faca niste donatii pay-pal/bancare pt. achizitionare unor tricouri personalizate text "egaming.ro" iar cei ce primesc acele tricouri sa mearga tantos prin oras in cautarea cat mai multor priviri. (http://www.tricouri-personalizate.eu/personalizare/tricou.html)

2. Un concurs gen scrieti/desenati eGaming in cele mai "nebune"/"periculoase" locuri :-?.

Prima idee pare interesanta si originala cat despre cea de a 2 a idee s-a mai facut ceva in genul acesta cu numele de pe forum scris prin oras cu Grafitii.

-------------

RADIO eGaming

Sa se deschida un server de Radio. Presupun ca ar avea succes. Radio sa fie bazat in primul rand pe muzica si in al doilea rand pe reclame la diferite evenimente din comunitate.

Sa se faca un forum RADIO EGAMING si sa se aleaga un moderator radio sau doi moderatori care sa se ocupe in mod special de radio.

Aceste argumente sunt doar cele esentiale despre Radio.

Upload Files eGaming

Tot pentru promovarea comunitattii ar fi bun si un SITE Free pentru UPLOAD-DOWNLOAD nu numai a fisierelor de imagine ci si a restul fisierelor (ex: arhive, muzica, filme...etc) , daca siteul va fi destul de bun si rapid si cu o limita de upload mare, la aproximativ 1-2 GB sau si mai mult membrii site-urilor mari de muzica/filme si altele din Romania vor apela sigur la site-ul nostru de Upload.

Prin acest mod ne vom promova comunitate foarte mult mai ales ca avem si forum de discutii media , software, hardware + serverele noastre.

Edited by KtaLyN

Aceea cu radio este o idee buna de promovare dar si aceea cu tricoul (ideea lui oxy).

O alta idee de promovare ar fi niste pliante/afise impartite de fiecare prin oras cu: logo frumos in header, detalii despre comunitate(servere, tot tacamul) va pot ajuta eu cu aspectul.

Eu zic sa se faca un server de metin2 privat pentru ca hai sa recunoasteam in ROMANIA e la putere metinul cand te duci la un net cafe sau clubnet vezi numai metinari deci nar fi rea ideea.

Doamne unii dintre voi chiar nu ganditi inainte de a scoate ceva pe gura aia..ala cu anti rank-up,altu cu server de metin 2,altu cu reclama interzisa..oamenilor titlul topicului este "CAMPANIE" ,nu "Ce ti-ai dori?".

Si ca sa fiu on-topic,

2. Un concurs gen scrieti/desenati eGaming in cele mai "nebune"/"periculoase" locuri
asta mi se pare cea mai ok propunere din toate.

Sau o mica propunere din partea mea,tot cu scris/desenat "eGaming" in cele mai po######te locuri (depinde unde stati,spre ex. in bucuresti prin romana,unirii,dorobanti s.a.m.d ) apoi sa faceti 2 poze,una cu desenul/scrisul din plan apropiat si una din plan indepartat,ca sa se vada unde erati.

Edited by bLinD

Doamne unii dintre voi chiar nu ganditi inainte de a scoate ceva pe gura aia..ala cu anti rank-up,altu cu server de metin 2,altu cu reclama interzisa..oamenilor titlul topicului este "CAMPANIE" ,nu "Ce ti-ai dori?".

Si ca sa fiu on-topic,

asta mi se pare cea mai ok propunere din toate.

Sau o mica propunere din partea mea,tot cu scris/desenat "eGaming" in cele mai po######te locuri (depinde unde stati,spre ex. in bucuresti prin romana,unirii,dorobanti s.a.m.d ) apoi sa faceti 2 poze,una cu desenul/scrisul din plan apropiat si una din plan indepartat,ca sa se vada unde erati.

bLind, tu cred ca n-ai idee ca se pedepseste grav vopsitul peretilor/gardurilor. :)

Si nu cred ca le convine unora sa aiba dosar penal pentru niste fapte de "huliganism"

Promovare se poate face prin intermediul internetului. Sa nu crezi ca daca cineva vede (dau exemplu) pe gardul scolii scris "eGaming" stie sau va sti ca e o anumita comunitate. Isi vor forma o idee proasta(ca doar huliganii scriu pe garduri/pereti)

Edited by drugs

A mai fost un concurs de genul,faci pe propia ta raspundere. Si stai tu linistit ca stiu foarte bine ce si cum se pedepseste.

Am eu cateva idei:

Dupa parerea mea prima idee nu e prea stralucita,pt ca daca tie iti convine sa trmiti 5Euro,iar printr-un concurs de ex. sa castige altu acel tricou.. si nu vad rostul sa umblii pe strada cu un tricou semnat eGaming.ro, crezi ca iti intra lumea =)) nu cred.

Al 2-lea mi-se pare putin mai atractiv.

Dute si vezi ca ai gresit sectiunea.

Nu cred ca ai postat unde trebuie.

Prima idee pare interesanta si originala cat despre cea de a 2 a idee s-a mai facut ceva in genul acesta cu numele de pe forum scris prin oras cu Grafitii.

-------------

RADIO eGaming

Sa se deschida un server de Radio. Presupun ca ar avea succes. Radio sa fie bazat in primul rand pe muzica si in al doilea rand pe reclame la diferite evenimente din comunitate.

Sa se faca un forum RADIO EGAMING si sa se aleaga un moderator radio sau doi moderatori care sa se ocupe in mod special de radio.

Aceste argumente sunt doar cele esentiale despre Radio.

Upload Files eGaming

Tot pentru promovarea comunitattii ar fi bun si un SITE Free pentru UPLOAD-DOWNLOAD nu numai a fisierelor de imagine ci si a restul fisierelor (ex: arhive, muzica, filme...etc) , daca siteul va fi destul de bun si rapid si cu o limita de upload mare, la aproximativ 1-2 GB sau si mai mult membrii site-urilor mari de muzica/filme si altele din Romania vor apela sigur la site-ul nostru de Upload.

Prin acest mod ne vom promova comunitate foarte mult mai ales ca avem si forum de discutii media , software, hardware + serverele noastre.

Cel pt upload-download nu-i atat de usor, intradevar poate ar ajuta la numarul utilizatorilor.

Iar Radio-ul, atata timp cat aduci un host pt acest radio, de ce nu..

Aceea cu radio este o idee buna de promovare dar si aceea cu tricoul (ideea lui oxy).

O alta idee de promovare ar fi niste pliante/afise impartite de fiecare prin oras cu: logo frumos in header, detalii despre comunitate(servere, tot tacamul) va pot ajuta eu cu aspectul.

Cui imparti la unu care te va intreba "aveti manele acolo?" , sa fim seriosi.

Eu zic sa se faca un server de metin2 privat pentru ca hai sa recunoasteam in ROMANIA e la putere metinul cand te duci la un net cafe sau clubnet vezi numai metinari deci nar fi rea ideea.

Aici nu propun ce server sa se deschida.

Chestia cu tricoul, sa se faca un concurs gen: http://samp.egaming.ro/pagina-concurs.html si fericitii sa castige un tricou cu logo egaming.

Poi daca nu lipim afise fiecare prin oras, dam detalii despre comunitate frumos.

Astia de sunteti pe Vodafone si care v-ati abonat la ala Mari Romani de va trimite in fiecare zi la 10:00 cateva infor###### despre oameni gen Constantin Brailoiu / Ion Ghica / Ion Barbu / Tamara Buciuceanu ...

M-am gandit la crearea unui topic in care, cu ajutorul membrilor mai vechi sa fie scrise cateva infor###### despre adminii / moderatorii / liderii eGamingului. Multi sunt intr-o factiune de exemplu si nu stiu cine a administrat-o prima data, sau despre Sharp, a auzit toata lumea de el da nu stie cu exactitate ce a facut.

Chestia cu tricoul, sa se faca un concurs gen: http://samp.egaming.ro/pagina-concurs.html si fericitii sa castige un tricou cu logo egaming.

Poi daca nu lipim afise fiecare prin oras, dam detalii despre comunitate frumos.

Totusi sa fim seriosi, mai bine dam un anunt la Libertatea si gata.

Crezi ca moşii de pe strada si babele din staţia de RATB vor intra pe forumul nostru daca lipesti tu ala ?

Menuletz, se uita cei interesati ca doar nu scriem pe afis "Dam ulei/zahar gratis".

Cred ca mesajul n-a fost suficient de clar.

Dorim ceva care sa ajute, ceva pozitiv, constructiv.

Upload fisiere = ilegal/piraterie

radio online = ilegal/drepturi de autor

server metin2 = ilegal/piraterie/drepturi de autor

Un concurs gen scrieti/desenati eGaming in cele mai "nebune"/"periculoase" locuri = ilegal/vandalism.

Lipirea de afise, asemenea se pedepseste cu amendarea celui care le lipeste (daca e prins). Este permisa doar in ff putine locuri special amenajate. E nevoie de aprobare de la primarie pt asa ceva.

Pana acum nimic din ce-ati propus nu-si are rostul.

Parerea mea, ca ar ajuta daca voi din proprie initiativa ati face cunoscuta comunitatea daca o faceti cunoscuta prietenilor, etc. prin viu grai.. pur si simplu celor care sunt interesati despre asa ceva, le puteti povesti ce anume pot gasi ei pe acest forum/servere.

Xanto stii cum erau kit-urile alea "Counter Strike 1.6 Server Creator" ai putea tu sa faci ceva gen, doar ca pentru SaMp.(asta daca nu-ti ocupa mult timp/ai cunostintele necesare).

Xanto stii cum erau kit-urile alea "Counter Strike 1.6 Server Creator" ai putea tu sa faci ceva gen, doar ca pentru SaMp.(asta daca nu-ti ocupa mult timp/ai cunostintele necesare).

Nu, nu stiu despre ce e vb.

Nu, nu stiu despre ce e vb.

Edited by XanTo

N-o sa instalez asa ceva.

Esti constient de faptul ca acel soft este ilegal, da ? Esti constient ca se incadreaza la 'piraterie informatica' ?

N-o sa instalez asa ceva.

Esti constient de faptul ca acel soft este ilegal, da ? Esti constient ca se incadreaza la 'piraterie informatica' ?

Scuze, nu stiam, stiam doar ca e foarte folositor acel program si de asta l-am sugerat.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.