Jump to content

Photo

A apărut Google Chrome 14, versiune finală şi stabilă

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 Kawa

Kawa

The WEIRDO one !

• Moderator IT
  • 2,865 posts
  • Time Online: 61d 3h 32m 59s

Posted 19 September 2011 - 03:20 PM

Google a dat drumul unei noi versiuni de Chrome - Google Chrome 14, o versiune finală şi stabilă conform oficialilor. Utilizatorii obişnuiţi nu vor sesiza schimbări importante, în schimb dezvoltatorii Web se vor bucura de două implementări utile:

• Web Audio API - un instrument ce oferă programatorilor posibilitatea de a adăuga în aplicaţiile Web efecte sonore avansate şi care pot fi procesate dinamic;
  • Native Client - o tehnologie open source pentru executarea codurilor C / C++ în browser.

Posted Image

Google Chrome 14 vine cu câteva îmbunătăţiri şi pentru utilizatorii de Mac OS X (eliminarea unor bug-uri, Full Screen mode etc.).

Actualizarea la Google Chrome 14 se poate face imediat prin accesarea secţiunii "About" (Tools -> About Google Chrome) şi restartarea browser-ului.

Posted Image

Sursa: go4it

Edited by Kawasaki, 19 September 2011 - 03:22 PM.

#2 SySt3m

SySt3m

Support eGaming

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,238 posts
  • Time Online: 1d 7h 44m 38s

Posted 19 September 2011 - 08:07 PM

Super. Nu stiam ce s-a intamplat de puteam sa vad full screen pe YT(inainte nu puteam) , cred ca mi s-a updatat singur browserul :-?

#3 Fernand0

Fernand0

Active Gamer

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts
  • Time Online: 20m 4s

Posted 19 September 2011 - 08:20 PM

Eu dau dublu click pe instaler si nu se intampla nimic , stiti ce poate sa fie :-??

#4 Osiris

Osiris

Dovahkiin

• VIP
  • 1,472 posts
  • Time Online: 10h 51m 27s

Posted 19 September 2011 - 09:19 PM

Si mie mi-a facut update-ul fara sa imi dau seama. Mi-am dat seama dupa ce am vazut culoarea schimbata la sagetica de la "Descarcari" :)). Unchiul G face minuni !

#5 George Mihai

George Mihai

Retired - English Boy

• Hall Of Fame
  • 5,507 posts
  • Time Online: 21d 11h 30m 21s

Posted 20 September 2011 - 12:19 PM

Eu dau dublu click pe instaler si nu se intampla nimic , stiti ce poate sa fie :-??

Cel mai probabil il ai deja instalat, ce am observat eu inca de la versiunea 10, chrome isi face automat update, fara sa te anunte sau sa ii dai tu instal, e automat si silent. Pentru a verifica, dute la Tools -> About Google Chrome, si o sa vezi ca deja ai versiunea 14.

#6 Fernand0

Fernand0

Active Gamer

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts
  • Time Online: 20m 4s

Posted 20 September 2011 - 12:25 PM

Cel mai probabil il ai deja instalat, ce am observat eu inca de la versiunea 10, chrome isi face automat update, fara sa te anunte sau sa ii dai tu instal, e automat si silent. Pentru a verifica, dute la Tools -> About Google Chrome, si o sa vezi ca deja ai versiunea 14.

Ai dreptate , mersi :*