Jump to content
Sign in to follow this  
Legolas

Battle music artists

Recommended Posts

Votez : Alexandra Stan.

 

Dc ? Spre deosebire de Inna stie sa cante live.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce?: Are un timbru vocal mai placut decat INNA bubulina si are foarte mult potential.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win,Alexandra Stan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sj97S.png

 

Informații generale!

 

Lil Wayne:

 

Nume naștere: Dwayne Michael Carter Jr

Data nașterii: 27 septembrie 1982 (29 de ani)

Origine: New Orleans, Louisiana, S.U.A

Gen muzical: Rap

Ani de activitate: 1996–prezent

 

 

Eminem:

 

Nume naștere: Marshall Bruce Mathers III

Alte nume: Slim Shady, King Mathers, Em

Data si locul nasterii nașterii: 17 octombrie 1972

St. Joseph, Missouri, U.S.

Origine: Detroit, Michigan, U.S.

Gen muzical: Hip-Hop, Rap

Ocupație: Rapper, producător, actor

Ani de activitate: 1996 – present

 

Edited by Legolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Eminem.De ce?: Pentru ca e mai bun din punctul meu de vedere. De Eminem am auzit prima oara in 1999 cu melodia ¨My name is¨ A avut multe piese grele , cu diferite teme: social/politic/viata de strada. Toate cele 6 albume de la The Slim Shady LP pana azi mi-au placut foarte mult. De Lil`Wayne am auzit prin 2005. In piesele lui canta mereu despre acelasi lucru: money , bitches and party.

Edited by yONU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Eminem

De ce? : Amandoi sunt niste artisti profesionisti, Lil Wayne a inceput sa fie mai cunoscut de cand a scos ultima piesa Mirror feat. Bruno Mars, dar totusi il voi vota pe Eminem pentru ca melodiile lui sunt rap pur fata de cele ale lui L.Wayne care sa zicem ca is putin si pop,dar si ele foarte apreciate de public. :)

Edited by MeMoK1dz0r2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Eminem

De ce?: Eminem este mult mai pop.ular si mai experimentat , a scos piese mult mai bune decat a lui Wayne.

Edited by DjKamiKaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Eminem

De ce?: Este mult mai cunosc Eminem decat Wayne.Amandoi au melodii frumoase si reusite dar Eminem sa spunem ca a depasit cateva din piesele multor rapperi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Eminem

 

De ce ? Pai mari deosebiri nu cred ca sunt intre acesti 2 rapperi pentru ca ambi sunt destul de cunoscuti,ambi au piese cu milioane de vizualizari.Dar totusi consider ca Eminem are un timbru vocal mai placut.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Eminem

 

De ce ? Pai mari deosebiri nu cred ca sunt intre acesti 2 rapperi pentru ca ambi sunt destul de cunoscuti,ambi au piese cu milioane de vizualizari.Dar totusi consider ca Eminem are un timbru vocal mai placut.

 

De acord cu Lego + ca Eminem nu foloseste Autotune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Eminem

De ce?: Eminem este mult mai cunoscut a avut multe melodii care au 'rupt' topurile poate pe viitor Wayne o sa mai faca niste melodii gen ultima , Mirror :)

Edited by praffzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Lil Wayne

De ce?: Imi place si are piese faine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Eminem

De ce?: Este popU.Lr , are multi bani , a facut videoclip cu rihana :X , canta bine si are exp .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Eminem

 

De ce ? Pai mari deosebiri nu cred ca sunt intre acesti 2 rapperi pentru ca ambi sunt destul de cunoscuti,ambi au piese cu milioane de vizualizari.Dar totusi consider ca Eminem are un timbru vocal mai placut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Emienm

De ce : Pentru ca ce face Eminem este Rap adevarat. Versurile lui nu fac referire doar la bani, femei, etc. Are piese care au fost in top mult timp, plus multe alte piese super reusite. Si un motiv important din punctul meu de vedere este ca a reusit sa se adapteze inca de la inceput si sa "creasca" intre negri. Are colaborari fantastice cu Dr. Dre, Snoop Dogg, Notorious BIG (R.I.P), etc. Putini au reusit asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Emienm

De ce : Pentru ca ce face Eminem este Rap adevarat. Versurile lui nu fac referire doar la bani, femei, etc. Are piese care au fost in top mult timp, plus multe alte piese super reusite. Si un motiv important din punctul meu de vedere este ca a reusit sa se adapteze inca de la inceput si sa "creasca" intre negri. Are colaborari fantastice cu Dr. Dre, Snoop Dogg, Notorious BIG (R.I.P), etc. Putini au reusit asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Eminem

De ce? : Eminem este un artist mult mai vechi si mai experimentat, are melodii mult mai reusite, si poate fi numit rapper in adevaratul sens al cuvantului, pe cand Lil Wayne canta mai multe genuri muzicale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

YCMQW.png

Informații generale!

David Guetta:

 

Nume naștere: David Guetta.

Data și locul nașterii: 7 noiembrie 1967 (44 de ani)Paris, Franța.

Gen muzical: Electro house, Hip house.

Ocupație: Producător de muzică house și DJ.

Ani de activitate: 1984

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez pe: Skrillex

De ce: Mie personal imi place mult mai mult muzica dubstep/metalcore/electro decat piesele lui D.Guetta,singura care-mi place de la el e "Memories"... Skrillex powa' :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez pe: David Guetta

De ce: Eu consider ca are melodii mult mai polu.late si mai faine decat Skirilex + este foarte cunoscut.

Edited by ~~paul~~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : David Guetta

De ce ? : Este mult mai bun in cea ce face , stie cum si ce vrea lumea in ziua de azi , de acea este un artist foarte popu.lar si are piese mult mai bune , parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Skrillex

 

Dc ? Face mixuri mult mai bune decat Guetta,desi David Guetta e in top 10 la dj Skrillex nu activeaza de mult ca dj si este deja foarte cunoscut.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : David Guetta

De ce ? : Nu prea agreez in general muzica hardcore, metal, etc. Guetta este mult mai cunoscut si are destule melodii care au facut furori in cluburi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : David Guetta

De ce ? : Este mult mai bun in cea ce face , stie cum si ce vrea lumea in ziua de azi , de acea este un artist foarte popu.lar si are piese mult mai bune , parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez pe: David Guetta

De ce: Nu snt fan inarit al muzicii hardcore in general. David Guetta e mult mai talentat, are melodii mai frumoase si mai placute auzului. Bine inteles si Skrillex are melodii frumoase, dar nu e genul meu. O singura melodie ascult de la Skrillex, si anume "First of the year" .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...