Jump to content
Sign in to follow this  
Legolas

Battle music artists

Recommended Posts

Despre topic : Pentru a activa mai mult si in aceasta sectiune m-am gandit ca trebuie conceput si acest topic.Ideea este urmatoarea la fiecare 7 zile se vor confrunta cate doi artisti muzicali alesi de useri comunitatii.Propunerile,alegerile vor avea loc in topicul Discutii Sectiune Muzica.

 

Regulament :

 

- Fara OFF topic,spam,bump,etc.

- La sfarsit de saptamana artistul cu cele mai multe voturi obtinute va fi declarat castigator.

- Sa aveti un comportament civilizat.Aici nu suntem pe camp deci va rugam comportati-va ca atare altfel veti avea de suferit.

- Drept la vot au toti useri comunitatii.

- Confruntarile vor fi postate aici de mine sau Alynn moderatorul acestei sectiuni in prezent.

- Voturile se acorda pentru intreg repertoriu,artistului,artistei prezentati in battle nu doar cea aparuta la "Melodie",aceasta fiind un fel de scurt metraj.

- Voturile se acorda in acest topic dupa modelul urmator :

Votez : Rihanna

De ce ? (argumentativa votul) :

Edited by Legolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

1gxve.png

Informații generale

Cheloo : Cătălin Ștefan Ion.Cunoscut sub pseudonimul Cheloo, este unul din membrii formației române de hip-hop Paraziții.

Data nasterii : 24 martie 1978.

Origine : Bucuresti,Romania.

Gen muzical : Rap,Hip-Hop.

Activeaza din : 1993 - prezent.

Case de discuri : 20 CM Records.

Melodie :

Uzzi : Alin Adrian Demeter.Cunoscut sub pseudonimul Uzzi,este unul din membri formatiei romane de hip-hop Bug Mafia.

Data nasterii : 26 martie 1978

Origine : Bucuresti,Romania.

Gen muzical : Gangsta Rap,Hip-Hop

Activeaza din : 1993 - prezent.

VOTATI !

Edited by Legolas

Share this post


Link to post
Share on other sites


  •  
  • Votez : Uzzi
  • De ce ? (argumentativa votul) : Melodie mult mai frumoasa si mai cunoscuta , cred eu , are un mci mai bun , chiar si un videoclip bun :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Deoarece stie ce face , nu ca alti care uita de unde au plecat si nu le mai pasa decat de sine.Pe cand Cheloo zic eu ca a revolutionat Hip-Hopu in Romania , Are ritm si cum am spus mai sus stie ce face cand canta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Uzzi

 

De ce ? Are o voce mult mai expresiva.In concluzie canta mai bine,parerea mea.

Edited by Legolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ?: Il votez pentru profesionalism.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Melodia lui e mult peste cea a lui Uzzi!

Edited by Danny97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Cheloo

De ce?: Dupa parerea mea are o voce mai buna iar in mare parte el este mult mai cunoscut deca Uzzi in Romania dar si in alta tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Mult mai cunoscut decat Uzzi. Melodii radical mai bune. Nu se compara rimelor lui Cheloo cu ale lui Uzzi. Imi place mai mult Cheloo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Pentru ca , dupa parerea mea , este singurul care nu a uitat de unde a plecat si intotdeauna da totul pe fata si nu se duce dupa bani...cum fac altii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Un om care spune adevarul pe fata,o persoana cu cunostinte dementiale pentru acest gen de muzica,un om care te influenteaza intr-un mod pozitiv.Desi este rapp-er, cred ca este printre putinii care nu instiga la droguri,ci la cultura.

 

EDIT : la gen muzical la Cheloo,trebuia sa pui si HARDCORE

Edited by DMAoffice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : O alegere destul de grea, dar l-am ales pe Cheloo pentru ca e mai po######r decat Uzzi si pe langa asta mie personal imi plac mai mult piesele lui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Cheloo

De ce ? (argumentativa votul) : Il votez pe el deoarece are multe piese frumoase decat ale lui Uzzi si spune tot ce are de zis "pe fata".

Edited by ~~paul~~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Win,Cheloo

Edited by Legolas

Share this post


Link to post
Share on other sites

EFKIr.png

Infor###### generale!

 

Alexandra Stan :

 

Nume naștere: Alexandra Stan

Data și locul nașterii: 10 iunie 1989 (22 de ani)

Origine: Constanța, Rom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Alexandra Stan

De ce ? (argumentativa votul) : Fata de INNA care face numai playback si cand canta live, fuge publicu'... A.Stan e de 100 de ori mai talentata decat INNA :), ascultati cand canta live amandoua si faceti diferenta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce?: Deoarece canta bine si nu prea face playback.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce ? (argumentati-va votul): E mai buna in ceea ce face :O , canta mai bine (la ceatarna). INNA mi se pare superficiala [i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Inna

De ce ? (argumentativa votul) : Este mai popu.lara fata de Alexanda. In 2010 a fost pe primul loc in Top Billboard. Personal o indragesc mai mult pe Inna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce?: Inna este o femeie pe care nu pot sa o suport cu toate ca nu ascult Alexandra Stan dar are 1-2melodii reusite.Dupa parerea mea canta de 10x mai bine decat Inna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Alexandra Stan

De ce ? (argumentativa votul) : Desi Inna are mai multa experienta , Alexandra Stan pare ca evoluaza foarte repede si promite foarte mult prin melodiile pe care le scoate.

Share this post


Link to post
Share on other sites


  •  
  • Votez: Alexandra Stan
  • De ce?: Canta mai bine si merita . chiar daca Inna are mii de concerte :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce?: Deoarece canta bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez: Alexandra Stan

De ce?: Si Inna canta destul de frumos, insa imi place mai mult de Alexandra Stan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votez : Alexandra Stan

De ce ? (argumentativa votul) : Este o artista mult mai talentata ca Inna, nu practica des playback-ul, iar la un concert live, stie sa faca atmosfera fata de Inna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...