Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dinamo_Stefan

[CLOSED] [Problema] Adaugare Harti

9 posts in this topic

Dupa ce adaug harti noi pe serverul de GunGame, oricine incearca sa se conecteze pe server primeste aceasta eroare: "Cannot continue without model maps/NumeHarta.bsp".

Am cautat solutii...

Am adaugat in server.cfg sv_allowdownload 1 si sv_allowupload 1. Tot nu merge.

Am adaugat si sv_downloadurl... si am luat o harta exact din url sa fiu sigur ca harta poate fi downloadata... Tot nu merge.

Am adaugat si mp_consistency 1... Tot nu merge.

Aveti vreo solutie?

O solutie pe care o stiu ar trebui sa functioneze si fara sv_downloadurl (ar trebui sa descarce din server) vezi in server.cfg comenzile sv_allowdownload / sv_allowupload sa fie pe 1 [ cu toate ca zici ca le ai dar mai verifica o data ] si scoate pluginul Metamod AntiDL File nu face nimic pe Counter-Strike 1.6 e facut pentru Counter-Strike 1.5 , iar apoi dai un restart la server .

O alta posibilitatae ar fi sa iei din alta parte hartile , probabil actualele sunt buguite .

Am zis clar ca sunt puse pe "1".

Nu este pluginul AntiDL.

Problmea este ca un plungin iti seteaza automat pe 0 ,cel mai probabil e un antiflood ,dezactiveaza cate un plugin sau doua pana vezi care face problema .

Problmea este ca un plungin iti seteaza automat pe 0 ,cel mai probabil e un antiflood ,dezactiveaza cate un plugin sau doua pana vezi care face problema .

La fel, am reinstalat serverul cu totul. Am adaugat doar o harta si cand o schimb aceeasi eroare apare...

La toate hartile iti da asa?

La toate hartile iti da asa?

La hartile noi adaugate... adica eroarea apare la cei care n-au mai jucat deloc pe harta respectiva si ar trebui sa o downloadeze din server.

Cred ca am gasit solutia... inca testez.

Pai ia fiecare plugin in parte , si vezi care ti-l seteaza pe 0 , de la anti-flood se intampla asa , ai pe server ?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.