Jump to content

Photo

A apărut Microsoft Security Essentials 4.0 descarcă-l gratuit

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 miLaneZ

miLaneZ

The King of Kings

• Moderator Gaming
  • 1,805 posts
  • Time Online: 65d 12h 52m 18s

Posted 29 April 2012 - 03:16 PM

Security Essentials, soluţia de securitate furnizată gratuit de către Microsoft, a ajuns la versiunea 4.0. Aplicaţia antivirus şi anti-malware Microsoft Security Essentials 4.0 este disponibilă pentru download începând de astăzi.
Posted Image

Microsoft Security Essentials 4.0 rulează pe sistemele de operare Windows XP / Vista / 7. Printre noutăţile pe care le aduce menţionăm interfaţa grafică îmbunătăţită şi motorul de scanare în timp real cu o rată de detecţie mai bună.

Merită spus că suita de securitate Microsoft include şi un modul de carantină îmbunătăţit (ce vizează viruşii, troienii şi viermii cu grad ridicat de periculozitate. Pe toţi aceştia îi va muta automat în carantină, fără a solicita intervenţia utilizatorilor.

Posted Image

Odată instalat, Microsoft Security Essentials păstrează un modul rezident în memoria RAM a calculatorului, capabil să asigure protecţie permanentă împotriva aplicaţiilor periculoase. Baza de date cu semnături antivirus este actualizată în mod automat.

Ca şi în cazul versiunilor precedente, Microsoft Security Essentials 4.0 poate fi instalat (fără "artificii tehnice") doar pe calculatoare cu Windows original.

go4it.ro

#2 quinT

quinT

Official Member

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • Time Online: 31d 12h 46m 50s

Posted 06 May 2012 - 02:33 PM

E cumva trial doar pentru 30 zile ?

#3 Osiris

Osiris

Dovahkiin

• VIP
  • 1,472 posts
  • Time Online: 10h 51m 27s

Posted 06 May 2012 - 02:35 PM

E cumva trial doar pentru 30 zile ?

Nu, este free pentru totdeauna.

Ca şi în cazul versiunilor precedente, Microsoft Security Essentials 4.0 poate fi instalat (fără "artificii tehnice") doar pe calculatoare cu Windows original.

Nu e adevarat. Daca nu il lasati sa faca Windows Update nu veti avea probleme (in caz ca aveti Windows piratat).

@ Eu am incredere in el, desi folosesc momentan avast! Antivirus. L-am folosit mult timp si mi se pare destul de OK, nu mananca resurse, este facil etc.

Edited by Osiris, 06 May 2012 - 02:36 PM.