Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

Resident Evil Operation Raccoon City

Recommended Posts

Poster : 2ykhxte.jpg

 

Numele jocului : Resident Evil Operation Raccoon City

 

Descriere :

Universul Resident Evil nu este numai un peisaj bogat al acțiunii ci oferă ocazia de a lua parte la lupte în care inamicii vin din 3 direcții. Zombies și armele bio-organice (B.O.W's) fac parte din acest mix iar jucătorii nu vor concura numai cu o echipă adversă ci se vor înfrunta și cu acest element imprevizibil, încercând un nou stil de gameplay într-un joc care depășește normele shooterelor tradiționale team-based.

 

Ne aflăm în luna septembrie a anului 1988 iar acțiunea se concentrează din nou pe ghinionistul Raccoon City și pe consecințele virusului T, scăpat de sub control dintr-o locație aparținând de Umbrella Corporation. Trebuind să-și acopere urmele, Umbrella trimite o echipă de elită în Raccoon City pentru a distruge toate dovezile epidemiei și pentru a-i ucide pe supraviețuitori. Odată ce aude de acest plan, guvernul Statelor Unite își trimite proprii agenți pentru a găsi dovezi legate de originea epidemiei și acțiunile corporației Umbrella. Jucătorii vor intra în rolul unui soldat din Umbrella Security Services (U.S.S.), mergând pe cont propriu în acțiune sau parcurgând jocul alături de alți trei prieteni, bătălia fiind dusă împotriva tuturor forțelor care se află acum în Raccoon City.

 

Așteaptă-te să revezi zone clasice cum ar fi departamentul de poliție al Raccoon City, inamici deja cunoscuți din alte jocuri Resident Evil dar și personaje iubite de fani cum ar fi Leon S. Kennedy, care, acum că este un ofițer junior de poliție, se află pe lista ta de persoane care trebuiesc ucise. Jucătorii vor vedea momente clasice din Resident Evil 2 și 3 din alte perspective și vor vedea evenimentele desfășurându-se prin ochii Umbrella Security Service, părând că rescriu istoria epidemiei din Raccoon City.

 

În plus, Resident Evil: Operation Raccoon City va oferi un număr de moduri competitive de online multiplayer. Fiecare din acestea va oferi o experiență de gaming unică grație sistemului de combat din trei perspective: Umbrella Security Service, UȘ Special Ops și hoardele de zombie și B.O.W's care există numai în universul mortal al lui Resident Evil.

 

Cerinte de sistem : System Requirements:

 

OS: Windows Vista®/XP, Windows 7

Processor: Intel® Core2 Duo 2.4 Ghz or better, AMD Athlon X2 2.8 Ghz or better

Memory: 2 GB RAM

Hard Disk Space: 8 GB free hard drive space

Video Card: NVIDIA® GeForce® 8800GTS or better, ATI Radeon HD 3850 or better

DirectX®: 9.0c or greater

Sound: Standard audio device

Other Requirements: Online play requires software installation of and log-in to Games For Windows – LIVE

 

Trailer :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am vazut in Trailer este un joc foarte frumos, am sa-l incerc si eu, Multumim ca l-ai postat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • E destul de ok jocul seamana umpic cu call of duty ca "mod" oricum il voi incerca ! LIKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea tare :X , Un joc asemanator lui Left for dead .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da,un joc foarte foarte misto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E misto rau,m-am uitat si eu la trailer,chiar merita incercat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi se pare cine stie , mai original Left 4 Dead si L4D2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabut fata de celalalte. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am jucat, aveam asteptari mai mari de la el..

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am jucat la un prieten, grafica este buna, sunetul la fel, e destul de reusit jocul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un joc bun ca grafica dar si ca actiune. Merita incercat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poate spune cineva daca ar merge pe o placa video ATI Radeon HD 4200 ? in rest am toate cerintele complete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poate spune cineva daca ar merge pe o placa video ATI Radeon HD 4200 ?

" ATI Radeon™ HD 3850 or better "

 

Ce te face sa crezi ca nu ar merge ?

Eventual poti incerca jocul si vezi tu singur cum merge exact. Noi de unde sa stim ?

 

Poftim :

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

" ATI Radeon™ HD 3850 or better "

 

Ce te face sa crezi ca nu ar merge ?

Eventual poti incerca jocul si vezi tu singur cum merge exact. Noi de unde sa stim ?

 

Poftim :

 

 

Am intrebat omule poate are cineva aceasi placa video , mersi oricum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poate spune cineva daca ar merge pe o placa video ATI Radeon HD 4200 ? in rest am toate cerintele complete 1.gif

O sa-ti mearga.Totusi,vezi sa nu-ti bulesti windows-ul cum am facut-o eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa-ti mearga.Totusi,vezi sa nu-ti bulesti windows-ul cum am facut-o eu.

 

Cum adica sa imi bulesc windowsu are probleme jocul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E destul de fain o sa il incerc, grafica imi place 1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat Resident Evil 5, dar am sa'l incerc si pe acesta cred 1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot mai frumos e Left 4 Dead :D.... Rusii astia fac cele mai tari jocuri, si filme, mai ales dastea de groaza .

 

image-D3D8_501C4EC5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super jocu,il are un prieten si e fain :X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos , ce-am vazut din trailer..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destul de interesant jocul, din trailer vad ca are o prezenta acceptabila. O sa il incerc in cel mai scurt timp, ma reprofilez pe games acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grafica: 7 Gameplay:8 un joc nu prea reusit din punctul meu de vedere, Gameplay-ul este cam sarac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...