Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

iGo

FC Barcelona a anunțat detaliile amicalului cu Dinamo

Recommended Posts

wide1341576929.jpg

Reprezentanții clubului Dinamo s-au deplasat vineri în Spania pentru a parafa actele meciului amical cu FC Barcelona. Dinamo a fost reprezentată de Nicolae Badea și Mircea Copaci, iar la întâlnire au mai asistat Mihai Craiu și Adrian Thiess, reprezentanții firmei care au intermediat meciul.

 

Meciul amical se va disputa astfel pe 11 august, de la ora 20:15, și va fi transmis pe două posturi de televiziune din România: Dolce Sport și Digi Sport.

 

Amicalul cu Dinamo este penultimul meci pe care Barcelona îl va disputa înaintea Supercupei Spaniei, în care vor întâlni Real Madrid

Penultimul test înaintea Supercupei

În contractul semnat vineri, dinamoviștii au trecut o clauză prin care îi obligă pe catalani să vină cu cei mai importanți jucători la București.

 

Dinamo nu va plăti nici un ban pentru acest amical, toate costurile urmând să fie suportate de firma care intermediază meciul.

 

Cel mai ieftin bilet va costa 20 de euro, iar cel mai scump 500 de euro. Biletele vor fi puse in vanzare peste cateva zile.

 

Pentru Barcelona va fi a treia vizită în România. Prima s-a produs în 1971, când catalanii au fost înfrânți de Steaua în Cupa Cupelor.

 

Șase ani mai târziu, Barcelona a jucat din nou cu Steaua la București, în Cupa UEFA, și s-a impus cu 3-1.

 

 

 

Scuzatui cum se vede dar nu stiu de ce se vede asa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, puteai totusi sa dai si tu un edit, sa scoti diacriticele, nu functioneaza bine. Nu prea poti intelege nimic din stire, decat titlul.

 

 

Oricum, ma astept la un meci amuzant, stiind ca Barcelona, va trata meciul cu indiferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul am inteles tot din ce sa postat, ma mira faptul ca au acceptat propunerea de a juca cu Dinamo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au acceptat sa joace pentru bani. 1 milion 500 de mii de euro... Sunt bani foarte putiini pentru Barcelona, dar totusi.. pentru noi sunt multi.

 

Cred ca daca Dinamo va bate Barcelona ( asta in cel mai rau caz ) nimeni nu va spune " wow ce buna e Dinamo " pentru ca e un meci amical, nu e nici o presiune, e doar distractie si spectacol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu nu am crezut ca va avea loc acest amical :-?? .. Credeam ca e ca acele contracte cum vedeam la stiri .. Ala cautat de Barcelona ala cautat de Real adica niste "halucinatii"... dar uite ca va avea loc ne vedem pe National Arena :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma minuneaza faptul ca Dinamo va juca un amical cu Barcelona.La Vaslui chiar ma asteptam dar la Dinamo in niciun caz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma minuneaza faptul ca Dinamo va juca un amical cu Barcelona.La Vaslui chiar ma asteptam dar la Dinamo in niciun caz.

 

Vasluiui de ce? Dinamo sa zicem... e o echipa din Bucuresti ( cu pretentii ) , joaca in fiecare an derby cu Steaua. Sa zicem ca poate juca. Dar Vaslui de ce ar merita un amical cu Barcelona? Poate doar ca a terminat mai sus in clasament decat Dinamo, in rest, palmaresul nu se compara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...