Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Whisper

S-au afisat GRUPELE din care se extrag adversarii! Doar Steaua e cap de serie

Recommended Posts

Tragerea la sorti pentru play-off-ul european e astazi, de la 13:00, LIVE VIDEO pe www.sport.ro si m.sport.ro

 

 

se-vad-grupele-steaua-si-vaslui-pot-face-tiki-taka-barcelona-in-playoff-anji-poate-veni-la-bucuresti-dinamo_1_size1.jpg

 

Steaua si Vaslui sunt capi de serie si pot avea supernoroc de adversare accesibile. Pentru Dinamo misiunea e mult mai grea. Liverpool, Inter, Marseille sau Sporting pot veni la Bucuresti, daca sunt ghinionisti cainii. CFR-ul macar stie pentru ce lupta: n-arata prea bine nici adversarele posibile ale clujenilor, dar miza e uriasa pentru trupa lui Andone. Se lupta pentru un loc in Champions League, de unde Paskzkany va incasa 20 de mil. de euro!

Iata mai jos cu ce echipe pot cadea cele 4 echipe romanesti!

Tragerea la sorti pentru play-off-ul european e astazi, de la 13:00, LIVE VIDEO pe www.sport.ro si m.sport.ro

CFR Cluj: Basel, Anderlecht, Celtic, BATE Borisov, Dinamo Zagreb

 

Vaslui: AZ Alkmaar, Inter Milano, APOEL, Partizan, Newcastle

Dinamo: Marseille, Kharkov, Trabzonspor, Hannover, Young Boys

Steaua: Zeta, Dinamo Moscova, Slovan, Lucerna, Ecranas, Rapid Viena

 

Sursa: Sport.Ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE!

 

CFR Cluj a picat cu Basel in Champions League!

ps: Nu merge EDIT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaslui parca era cap de serie si vad ca are echipe mai grele ca Dinamo 22.gif

 

Daca e astea sa fie posibilele adversare, cred ca cel mai bine pentru noi ar fii sa picam asa:

 

Vaslui - APOEL / Partizan

Dinamo - Trabzonspor / Young Boys

Steaua - Zeta / Ecranas / Slovan / Lucerna

 

 

 

EDIT: Are meci greu CFR dar nu imposibil, poate sa treaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE!

 

14:30 LIVE Tragerea la sorti pentru Europa League! [Puteti vedea live pe Sport.ro]

_________________________

CFR Cluj va juca impotriva lui Basel in Play-off-ul Champions League.

Urmeaza tragerea la sorti pentru Europa League:

Vaslui:
AZ Alkmaar, Inter Milano, APOEL, Partizan, Newcastle

Dinamo:
Marseille, Kharkov, Trabzonspor, Hannover, Young Boys

Steaua:
Zeta, Dinamo Moscova, Slovan, Lucerna, Ecranas, Rapid Viena

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDATE!

 

CFR Cluj - Basel in Play-off-ul Champions League.

Vaslui - Internationale Milano

Dinamo - Metalist Kharkhov

Steaua - Ekranas.

Becali: "Am cazut exceptional de bine, tot timpul am avut noroc la tragerea la sorti. Ne-am facut singuri norocu din aceasta tragere la sorti. Am avut ceva emotii cu Trnava dar nu mari. Nu stiu ce face Argaseala cu National Arena, e posibil sa jucam acolo sau pe Ghencea. Suntem multumiti ca ne-am calificat la Trnava.

_________________________________

"Ne gandim sa eliminam Interul, dar ce sa facem, sansele sunt mici. Decat sa jucam cu "metale si cu ecrane", mai bine cu Inter.", a declarat Porumboiu pe gsptv.

_________________________________

"Noi nu avem norocul altora. Dupa dubla cu Fenerbahce eram anuntati capi de serie. Prin minutul 80 intra cineva in teren prin Cipru si noi nu mai suntem capi de serie. Este incredibil! Nu mai suntem capi de serie si azi din cele 5 echipe cu care puteam sa cadem alegem cea mai grea echipa. Nu mai e nimic de spus", a declarat Sumudica la Dolce.

_________________________________

"Steaua a trimis in Champions League 3 echipe, asa ca mai putine ironii din partea unora. Steaua nu are noroc, este cap de serie! Toata lumea e impotriva noastra dar noua ne este bine.", a spus Mihai Stoica la Digi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a picat cel mai bine, cel mai bun adversar. La fiecare tragere in Europa, Steaua are noroc. Din pacate Vaslui are ghinionul sa joace cu Inter. De CFR si Dinamo nu prea pot sa comentez, habar nu am ce vor face, sunt imprevizibile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect, Steaua a picat foarte bine doar din simplul motiv ca este cap de serie, ne bucuram foarte tare ca vom avea o echipa accesibila, mai rau este pentru CFR si Vaslui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a picat perfect dar haideti sa nu spunem "hop" pana nu am sarit gardul, nici in primul meci cu Trnava nu se astepta nimeni sa fie 1-1 deci...cat despre Vaslui sincer sa fiu cred ca au o sansa daca cei de la Inter ar fi fost asa buni nu erau in Eurola League ci in Champions League, si nu in ultimul rand si cei de la Dinamo au un adversar accesibil sper sa se califice si sa aduca puncte Romaniei...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...