Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ferb_ferb

City nu are limita: CR7 ar putea stabili un nou record al transferurilor! Real nu va putea rezista ofertei COLOSALE

Recommended Posts

k04o52.jpg

Cristiano Ronaldo a anuntat ca nu este fericit la Real Madrid. Conform mai multor surse, portughezul l-ar fi rugat pe Florentino Perez sa il lase sa plece! Presa din Anglia a anuntat deja posibilele destinatii: Manchester United, Chelsea, Manchester City, PSG si Anji.

 

Daily Star anunta suma pe care seicii de la City au pregatit-o pentru transferul lui Ronaldo: 120 de milioane de euro! Ar fi cea mai mare suma de transfer din istoria fotbalului! Interesant este ca tot CR7 detine recordul pentru cea mai mare suma platita pentru un jucator, 94 de milioane de euro platiti de Real in 2009 celor de la Manchester United.

City i-ar fi pregatit deja un contract pe 4 sezoane jucatorului de 27 de ani. Se pare ca nemultumirea cu CR7 este cauzata de decizia guvernului spaniol de a mari impozitele pe venit in cazul unor sume ridicate. Astfel, impozitul pe venit a crescut, in cazul lui Ronaldo de la 23% la 52% din salariul sti######t in contract.

Asa ca salariul lui Ronaldo ar scadea de la 12 milioane de euro anual la "doar" opt! Evident, Ronaldo ar vrea mai multi bani, dar din cauza taxelor mari exista o reticenta a Realului de a negocia un nou contract cu superstarul sau. Practic, pentru a-i satisface pretentiile financiare lui CR7, madrilenii ar trebui sa ii creasca salariul la 30 de milioane de euro (brut)!

 

Cele mai scumpe 3 transferuri din istorie:

 

Anul 2009: Cristiano Ronaldo de la Manchester United la Real Madrid - 94 de milioane de euro

Anul 2001: Zinedine Zidane de la Juventus la Real Madrid - 73,5 milioane de euro

Anul 2009: Kaka de la AC Milan la Real Madrid - 67,2 milioane de euro

 

Sursa: www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presupun ca, conducerea Real-ului n-o sa-i mareasca salariu lui Ronaldo la 30 de milioane de euro numai ca acesta sa nu plece. Pacat totusi, ca este un jucator ce face diferenta in teren si echipa depinde foarte mult de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer,si fara CR7 Realu se va descurca are un Callejon are un Benzema si un Di Maria ,din partea mea cine da 120 mils E sa il ia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita Ronaldo salariul ala, marcheaza meci de meci..cu barca la fel, pacat daca pleaca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer,si fara CR7 Realu se va descurca are un Callejon are un Benzema si un Di Maria ,din partea mea cine da 120 mils E sa il ia.

Da daca vrei sa castige cu cate un 1-0 2-1 chinuit. Nu sunt fan mare a lui C. Ronaldo dar omu a facut multe pentru real ba chiar a scris istorie 1.gif 150 de goluri in 149 de meicuri 1.gif Te rog frumos. Ar fi pacat sa plece dar na astia din conducere au propria lor vina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

120 de milioane pentru Ronaldo, asta da oferta. Auzisem oferta de 100 milioane, pai Real a dat 94 pe el, nu era o afacere prea buna ( 6 mil ).

Eu as prefera sa ramana la Madrid pentru ca poate arata ca este mai bun ca Messi, fiind in acelasi campionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea Ronaldo nu va pleca la Manchester City, pentru ca echipa lui de suflet este Manchester United.Daca va pleca undeva, dupa parerea mea va pleca la United.Insa cred ca va ramane la Real Madrid inca vreo doua sezoane.Fortza CR7!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...