Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

portoobv

Steaua, jos m

Recommended Posts

FC Brasov s-a mobilizat dupa ce Gigi Becali, patronul Stelei, a anuntat ca a pus ochii pe doi dintre jucatorii ei. Ardelenii au demarat imediat negocierile pentru prelungirea contractelor, obtinind deja primul acord.

 

524767-mateiu.jpg

 

Mijlocasul Alexandru Mateiu (22 de ani) a semnat prelungirea contractului cu FC Brasov pina in 2016, chiar daca patronul Stelei a cerut referinte despre acesta.

 

Clubul brasovean risca sa il piarda gratis pe Mateiu deoarece vechea intelegere ar fi expirat vara viitoare. Dupa ce inainte de startul campionatului brasoveanul s-a aflat pe lista lui Dinamo, evolutiile lui bune au stirnit si interesul patronului Stelei, Gigi Becali. Acesta l-a numit pe Mateiu ca posibila achizitie in pauza din iarna, alaturi de Paul Batin (25 de ani) si Vladimir Bozovic (30 de ani).

 

"Am semnat prelungirea contractului cu FC Brasov cu inca trei ani. Nu stiu nimic de vreun interes al Stelei sau al altei echipe fata de mine. Doar ce am vazut in presa. Mai mult nu am ce sa comentez" a declarat tinarul jucator.

  • din 2007 evolueaza Mateiu pentru prima echipa a stegarilor
  • 9 meciuri a jucat in acest sezon, 7 dintre ele ca titular
  • 4.000 euro este salariul lunar al lui Mateiu la FC Brasov

Sursa: gsp.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...