Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Un jucator de la CFR, condamnat la inchisoare

Recommended Posts

CFR Cluj are mari probleme cu unul dintre jucatorii din lot, care tocmai a aflat ca a fost condamnat la inchisoare.

 

jucatorul-cfr-ului-condamnat-la-inchisoare-scuza-penibila-pe-care-a-gasit-o-pentru-a-scapa-ce-pateste_size1.jpg

 

 

Ioan Hora a condus sub influenta bauturilor alcoolice si a provocat un accident, acum mai bine de doi ani, cand juca la Bistrita. Jucatorul lui CFR Cluj a platit scump pentru fapta sa. Judecatoria din Cluj l-a condamnat marti la 6 luni de inchisoare cu suspendarea pedepsei pe o perioada de 2 ani. El a ramas si fara masina cu care a comis accidentul.

 

“Am baut cu tata”

Ora de Cluj scrie ca Hora a vrut sa isi conduca tatal la aeroport si a consumat in parcare 150 ml de tuica. Dupa ce parintele sau s-a urcat in avion, jucatorul campioanei s-a pus la volanul masinii si a condus prin Cluj. La scurt timp dupa ce consumase alcool a produs un accident rutier si s-a pus rau cu politia. A refuzat alcool testul insa probele biologice l-au dat de gol: Avea concentratie 1 la mie.

 

Pentru ca nu a vrut sa recunoasca din prima faza ca a consumat alcool impreuna cu tatal sau, Hora a mai fost cercetat si intr-un dosar de marturie mincinoasa, pentru incercarea de inducere in eroare a organelor judiciare.

 

Gloria Bistrita, unde juca Hora în momentul comiterii accidentului a primit o amenda de 3000 de lei de la judecatorul dosarului, Lucian Marian, pentru ca a intarziat expedierea catre instanta, a unor precizari legate de invoirea jucatorului in acea zi.

 

Sursa: sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici nu am auzit de el.Daca a facut ceva sal aresteze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urat din partea lui , totusi de ce a fost condamnat dupa 2 ani ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo celor de la sport.ro, inca o data dovedesc ca sunt niste dobitoci 1.gif

 

Judecatoria din Cluj l-a condamnat marti la 6 luni de inchisoare cu suspendarea pedepsei pe o perioada de 2 ani.

 

Din moment ce pedeapsa e suspendata cum adica e condamnat la inchisoare? Poate a scapat de condamnarea la inchisoare prin suspendarea pedepsei... Si cica pedeapsa e suspendata pe o perioada de 2 ani. Pedeapsa e suspendata cu o perioada de probatiune de 2 ani. Adica nu e suspendata acum dar peste 2 ani o s-o faca? Asta se intelege din ce zic ei. El de fapt are o perioada de 2 ani in care trebuie sa fie cuminte, sa dea cu subsemnatul, sa nu aiba dosare penale si asa mai departe. Dupa aceasta perioada de probatiune de 2 ani, la revedere, se "uita" de pedeapsa respectiva. Se prescrie fapta cum ar veni.

 

 

Urat din partea lui , totusi de ce a fost condamnat dupa 2 ani ?

 

De bine ce merge justitia in Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din moment ce pedeapsa e suspendata cum adica e condamnat la inchisoare? Poate a scapat de condamnarea la inchisoare prin suspendarea pedepsei... Si cica pedeapsa e suspendata pe o perioada de 2 ani. Pedeapsa e suspendata cu o perioada de probatiune de 2 ani. Adica nu e suspendata acum dar peste 2 ani o s-o faca? Asta se intelege din ce zic ei. El de fapt are o perioada de 2 ani in care trebuie sa fie cuminte, sa dea cu subsemnatul, sa nu aiba dosare penale si asa mai departe. Dupa aceasta perioada de probatiune de 2 ani, la revedere, se "uita" de pedeapsa respectiva. Se prescrie fapta cum ar veni.

 

I-a dat sentinta de 6 luni de inchisoare dar i-a dat-o cu suspendare pe o perioada de 2 ani. Asta insemnand ca in acea perioada de 2 ani daca mai comite vreo infractiune, la sentinta care ii se va da va fi adaugata si aceasta perioada de 6 luni de inchisoare.

 

LE : Am vazut stii deja la ce faceau ei referire si c-ai editat. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca i-a fost luata masina dar de permis nu zice nimic, banuiesc ca si acesta ia fost suspendat, si totusi nu ii inteleg pe cei care se urca bauti la volan riscurile sunt prea mari,

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-a dat sentinta de 6 luni de inchisoare dar i-a dat-o cu suspendare pe o perioada de 2 ani. Asta insemnand ca in acea perioada de 2 ani daca mai comite vreo infractiune, la sentinta care ii se va da va fi adaugata si aceasta perioada de 6 luni de inchisoare.

 

LE : Am vazut stii deja la ce faceau ei referire si c-ai editat. 4.gif

 

Eu am inteles la ce se refera ei, dar nu s-au exprimat calumea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca numai noua ni se intampla d-astea, sau cel putin cel mai des noua. Ce pot spune, l-am vazut jucand, fotbalist bun, dar conteaza si viata pe care o duce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...