Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Onlove_Franco

Au aterizat vicecampionii mondiali! RECORD de audienta pe National Arena la Romania 1-4 Olanda !

Recommended Posts

ay7fd0.jpg

 

 

 

Romania pierde pe teren propriu si este egalata de Ungaria in clasament!

22.03.2013 Ungaria - Romania, meciul decisiv pentru locul 2 in clasament!

 

 

 

ROMANIA: Tatarusanu - Tamas, Chiriches, Goian, Rat - Pintilii, Bourceanu - Torje, Grozav, Stancu - Marica

Rezerve: Pantilimon, Luchin, Chipciu, Lazar, Mutu, Latovlevici, Cocis, Gaman, Maxim, Popa, Gardos, Grigore .

 

 

 

OLANDA: Stekelenburg - van Rhijn, Heitinga, Vlaar, Indi - de Jong, Narsingh, Strootman, van der Vaart - Lens, van Persie

Rezerve: Vermeer, Vorm, Janmaat, Douglas, Viergever, Clasie, Elia, Emanuelson, Huntelaar, Afellay, Kuyt .

 

 

 

FINAL

 

Min 90: Tatarusanu scoate de sub bara sutul lui Tatarusanu.

Min 87: GOL Olanda! Van Persie inscrie din mijlocul careului dupa o faza suspecta de offside.

.. Spiritele se incing pe teren! Arbitrul da nu mai putin de 3 cartonase galbene in doar 2 minute: Rat, Lens si de Jong.

Min 82: INCREDIBIL! Adi Popa este faultat in careu de un olandez insa nu se da penalty. Faza a fost identica cu cea din care Olanda a primit 11m, tinerea fiind mai evidenta in cazul lui Adi Popa.

Min 80: Olandezii joaca la trecerea timpului insa nici Romania nu mai pare sa aiba energie pentru a ataca. Piturca si-a epuizat deja schimbarile. Mutu nu a atins mingea.

<<>> Iese Grozav, intra Mutu / Iese van der Vaart, intra Affelay

Min 74: Rat apare in atac pentru prima data in minutul 74, insa centrarea sa trece peste poarta

Min 70: Marica se lupta cu fundasii adversi insa nu mai este sustinut de mijlocasi. Mutu se incalzeste pe margine si ar putea fi ultima schimbare a lui Piturca.

<<>> Iese Torje, intra Adi Popa

INFO: 53.329 de oameni pe stadion, un nou RECORD pentru National Arena

<<>> Iese Bourceanu care avea un galben, intra Costin Lazar

Min 53: SUT BUN al lui Bogdan Stancu, scoate Stekelenburg!

Min 49: Van Persie trimite cu capul iar Tatarusanu scoate de pe linia portii!

Min 46: A inceput a doua repriza. Nicio schimbare in cele doua echipe.

Pauza

Min 45+2: GOL Olanda dupa un fault inutil al lui Tamas! Inscrie van Persie.

Min 42: Inca o faza buna a Romaniei, insa centrarea lui Torje ajunge in bratele lui Stekelenburg.

Min 40: GOOOOOOOOOOOOOOL Romania!!!!!!!!!!!!!!!!! Marica inscrie de la 16 metri dupa o faza superba a Romaniei!

Min 38: Romania preseaza Olanda de cateva minute insa Marica nu a reusit sa ii paseze lui Grozav, care era singur pe 7 metri! Momente bune pentru noi!

Min 30: GOL Olanda! Indi inscrie din careul mic, in urma unei lovituri libere de la marginea careului. Nu era niciun om la marcaj langa el, incredibil!

Min 27: Torje patrunde bine in careu insa nu reuseste sa centreze desi aveam 4 oameni in careu.

Min 26: Olandezii trimit cu capul putin peste poarta.

Min 23: Marica este impins in reclame de catre Vlaar, insa arbitrul nu ia nicio masura.

Min 18: CE OCAZIE pentru Olanda! Rat este depasit usor in flanc iar Tatarusanu si Chiriches salveaza echipa de la gol, din 6 metri, in fata lui Van Persie si Lens!

.. . Bourceanu pentru proteste

Min 10: OCAZIE IMENSA pentru Grozav! Face o preluare excelenta in careu insa trage in portar incredibil!

Min 9: GOL Olanda! Lens trimite sub bara dupa o minge respinsa de Tatarusanu.

Min 7: Chiriches are o interventie excelenta in marginea terenului!

Min 4: Heitinga face fault la Marica la 18 metri de poarta, lateral stanga. TORJE TRAGE IN BARA!!!!!!!!!

Min 1: A inceput meciul, Romania face pressing prin Torje.

 

 

 

Sursa : sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arbitrul a fost omul meciului. Nici nu vreau sa ii pronunt numele, a stricat tot. Defapt toata brigata de arbitrii a stricat meciul pentru ca din cate imi amintesc, golul lui Van Persie a venit dintr-un offside. Aceasta fiind una din numeroasele greseli. Nici noi nu am jucat prea stralucit, dar daca marcam prin Torje din acea lovitura libera, poate reuseam un rezultat mult mai bun.

 

@ Onlove_Franco, citeste ce ai scris inainte sa postezi.

]Min 90: Tatarusanu scoate de sub bara sutul lui Tatarusanu. [/b]

 

Min 90: Tatarusanu scoate de sub bara sutul lui Van Persie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer chiar credeam ca avem o sansa dar de unde..ne-au facut praf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea Romania a jucat destul de bine dar arbitrii au stricat aceasta partida..daca tot au dat asa usor penalty pentru Olanda, trebuia sa dea si pentru Romania la acea faza facuta de Adi Popa + ultimul gol din offside al olandezilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu asemenea arbitraj nu ai cum sa joci "Fotbal"

Arbitrul a furat tot meciul.Sa fim seriosi acela era fault de penaly ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e ma,cu penalty sau fara,tot pierdeam,deci ... am laut gol prea repde,au intrat in meci prea increzatori,oricum sanse avem,chiar foarte mari.

Deci,FORZA ROMANIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat, mare pacat. Imi punea multe sperante in acest meci, acum visam doar la locul doi. Arbitrul a fost un mare tolomac. In fotbal trebuie sa fii obiectiv, nu subiectiv, mari greseli de arbitraj oricum. Nu stiu daca bateam, dar egal faceam fara acele greseli. Aveam eu o chestie mai veche: Fotbalul stim ca e cu ei, dar daca am ajuns ca si arbitrajul sa fie cu ei, visam peste patru ani la Mondial.

 

P.S: Who's with me? /:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...