Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ArSsurA

Tanase si Chipciu au INGROPAT-O pe Steaua ! Chiajna 0 - 0 Steaua ( 4-3 d.p)

Recommended Posts

PENALTYURI

1. GOL Pana Chiajna 1-0 Steaua

2. GOL Nikolici Chiajna 1-1 Steaua

3. GOL Ispir Chiajna 2-1 Steaua

4. GOL Parvulescu Chiajna 2-2 Steaua

5. GOL Belu Chiajna 3-2 Steaua

6. GOL Filip Chiajna 3-3 Steaua

7. RATEAZA Georgian!!!

8. RATEAZA Chipciu!!!

9. GOL Zuluf Chiajna 4-3 Steaua

10. RATEAZA Tanase!!!

FINAL Chiajna 4-3 Steaua

______________________________

FINAL - urmeaza penaltyuri

Min 113: Steaua incearca sa isi creeze ocazii de gol insa jucatorii lui Ilie Stan se apara bine. Jocul merge sigur spre penaltyuri!

PAUZA - s-a terminat prima repriza de prelungiri

Min 100: Tibi Balan vede ROSU pentru al doilea galben, dar arbitrul il cheama inapoi dupa cateva secunde pentru ca nu mai avea cartonas!

Min 95: Zuluf scapa singur spre poarta Stelei insa se impiedica in minge!!! Steaua scapa cu fata curata!

Min 91: Incep prelungirile, Steaua are in mare parte prima echipa pe teren in acest moment

PRELUNGIRI

Min 90: FANTASTIC! Balan trimite din foarfeca pe spate, Nita prinde mingea pe linia portii!

Min 88: Steaua incearca sa inscrie pe final dar jucatorii nu se mai gasesc in atac!

Min 82: Popovici scapa pe stanga insa trage in bratele lui Stanca!

<< >> Iese Costea, intra Nikolici

Min 81: Chiajna cere penalty dupa o intrare in careu a lui Parvulescu! La reluare se vede ca fundasul Stelei a jucat mingea!

Min 75: OCAZIE pentru Pana! Chiajna are prima ocazie mare cu adevarat in minutul 75! Sutul lui Pana e scos de Stanca!

Min 67: Costea incearca sa il surprinda pe Nita insa trimite slab pe poarta.

Min 60: OCAZIE MARE pentru Steaua, Costea primeste o pasa de la Chipciu, pe 12 metri in careu, insa trage cu latul mult pe langa!

Min 51: Stanca iese perfect pe o centrare a lui Wellington! Chiajna ar fi avut o ocazie imensa daca nu intervenea portarul Stelei.

Min 46: Reghe face doua schimbari

<< >> Tanase si Chipciu intra in locul lui Adi Popa si Prepelita

PAUZA la Chiajna: Steaua a dominat categoric prima repriza, avand nu mai putin de 5 ocazii de gol!

Min 41: OCAZIE Costea dupa o super cursa a olteanului, de aproape 40 de metri! Mingea s-a dus putin pe langa dupa un sut din 7 metri!

Min 36: Costea isi dribleaza un adversar in careu si cade imediat ce acesta pune mana pe el!

Min 32: SUT Tibi Balan de la 25 de metri, putin peste!

Min 28: OCAZIE Popa! Costea face o super faza in careul Chiajnei, pe stanga, si ii scoate in spate lui Popa, sutul acestuia fiind scos de sub bara de Nita.

Min 26: Chiajna are prima ocazie in minutul 26, dupa un sut de la distanta al lui Pana. Steaua domina teritorial meciul pana acum

Min 18: Rocha intra in careu pe partea stanga si trage la coltul lung, putin peste poarta!

Min 12: Costea primeste o centrare buna in careu insa trimite din voleu putin pe langa!

Min 10: Stelistii joaca tare in acest inceput de meci. Prepelita si Gardos au vazut ... dupa doua intrari dure

Secunda 10: OCAZIE IMENSA Popa! Acesta ramane singur cu Nita, in marginea careului, insa sutul la coltul lung e

scos de portar.

Β 

CONCORDIA: Nita - Belu, Fl. Ilie, Leca, Ghionea, Bambara, Pana, Ispir, Popovici, Serediuc, Welington

Rezerve: Cobrea, Belica, G. Damian, Cretu, Zuluf, And. Stan, D. Stan

Antrenor: Ilie Stan

Β 

STEAUA: Stanca - Dumitras, Martinovic, Gardos, Parvulescu - Filip, Prepelita - Adi Popa, Balan, Costea - Rocha

Rezerve: V. Cojocaru, Chipciu, Tanase, Puscas, Rosu, Machado, Nikolic

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Β 

Rezumat :

+ Penalty :

Sursa : www.sport.ro + www.youtube.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda .. un meci total nedrept ... Dar pana la urma asta e fotbalul .. Consider ca STEAUA merita victoria ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e fotbalu', acum, Steaua n-a jucat de senzatie, dar intradevar trebuia sa bata, astia sunt o echipa de batut, rau! Parerea mea sincera e ca, intr-un fel e mai bine, tresa' ne concentram pe Europa League si campionat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanase n-are nicio treaba cu executatul penaltyurilor. Nu inteleg de ce l-a mai pus dupa meciul cu Molde. A tras chiar mai prost ca atunci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a crezut prea mult in victorie si au bagat ehcipa a2a,ce au zis,bai e Chiajna ii batem si cu "d`astia de 13-14 ani" si cei de la Chiajana au jucat chiar bine,avand in vedere ca au castigat,chiar daca a fsot la penalty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fortza chiajna ce bine imi pare ca nu s-a calificat steaua :X Un meci foarte bine jucat de catre cei de la Chiajna si chiar dominat ! :X Tin cu Cfr Cluj , dar mi-am dorit sa ia bataie Steaua ieri seara si chiar asa s-a intamplat ! Dupa parerea mea nici in Liga 1 nu o sa castige campionatul Steaua o sa-l castige Pandutrii sau Vaslui !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fortza chiajna ce bine imi pare ca nu s-a calificat steaua 8.gif Un meci foarte bine jucat de catre cei de la Chiajna si chiar dominat ! 8.gif Tin cu Cfr Cluj , dar mi-am dorit sa ia bataie Steaua ieri seara si chiar asa s-a intamplat ! Dupa parerea mea nici in Liga 1 nu o sa castige campionatul Steaua o sa-l castige Pandutrii sau Vaslui !

Β 

Meci dominat de Chiajna? Ce meci ai vazut tu?

Steaua a avut mult mai multe ocazii de poarta, numai ca cei de la Chiajna au avut un portar in forma ieri.

Steaua se poate concentra pe campionat si Europa League acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca Steaua a dominat meciul de ce nu l-a si castigat ?:)) Asta e in viata se mai si pierde :D

P.S: Cu cine joaca Steaua in etapa viitoare in Cupa romaniei ?:)))R: CU NIMENIII =)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca Steaua a dominat meciul de ce nu l-a si castigat ?21.gif Asta e in viata se mai si pierde 4.gif

P.S: Cu cine joaca Steaua in etapa viitoare in Cupa romaniei ?21.gif)R: CU NIMENIII 24.gif)))))

Β 

Esti paralel cu fotbalul... Iti dai seama? A iesit Steaua din marea Cupa a Romaniei, a treia competitie ca interes pentru ei, dupa campionat si Europa League. Drama in Ghencea!!! :)) Daca era asa important pentru Steaua meciul asta juca cu titularii, nu cu toate rezervele.

Β 

Sa-ti aduc aminte cum a fost dominata CFR Cluj la meciul cu Steaua? Pana si Chiajna a pus mai multe probleme. Superechipa CFR Cluj daca nu-i imping arbitrii de la spate sunt la nivelul lui Gloria Bistrita.

Β 

Steaua s-a batut singura in meciul de Cupa cu Chiajna. Cand ratezi asa de multe ocazii nu e de bine. Trebuia sa caute sa incheie meciul in 120 de minute. Penaltyurile sunt o loterie, cine este mai norocos, castiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jucat bine steaua chiar si cu echipa 2 , dar nu le-a intrat in poarta,nimeni nu poate sai reproseze ca nu a jucat,oricum daca e sa joace cu toti titulari , le dau scor mare la Chiajna,E si o parte buna ca acum se vor concentra mai bine pe campionat si probabil ceva mai mult pe E.L. decat o faceau pana acum in declarati,Ce sa zic felicitari Chiajnei ,dar asta nu inseamna ca Steaua a fost dominata de ei,sa fim seriosi,daca sa gasit tanase si chipciu sa nu dea gol e alceva,dar cum sa spui dexter ca au fost dominati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca desi Steaua are jucatori mai de valoare ca si Chiajna aceasta s-a facut de ras pot spune deoarece nimeni nu se astepta sa ia bataie asa..Ce mai pot spune e ca C.Tanasa putea sa se concentreze mai mult si sa bata plasat si in forta pe poarta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu imi vine sa cred ca am luat bataie de la Chiajna :)) Steaua merita victoria dar asta este nu e o tragedie debea ne putem concentra mai mult pe campionat si pe Europa League.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca Steaua a dominat meciul de ce nu l-a si castigat ?21.gif Asta e in viata se mai si pierde 4.gif

P.S: Cu cine joaca Steaua in etapa viitoare in Cupa romaniei ?21.gif)R: CU NIMENIII 24.gif)))))

Β 

Si hai sa-ti mai spun ceva, ca tocmai am vazut rezumatul si ca sa-ti demonstrez cat de paralel esti cu fotbalul. Primul sut pe poarta al celor de la Chiajna a fost in jurul minutului 75. Clar... I-au dominat pe Steaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua a dominat clar cu 5-6 ocazii pe poarta , merita sa castige .. Daca nu a castigat asta e.. Se poate concentra pe Campionat si Europa League.

Β 

De cand a venit Reghecampf, STEAUA este o alta echipa , pregatita mult mai bine , dupa parerea mea ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...