Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Guardiola îşi pregăteşte revenirea în fotbal

Recommended Posts

Surpriză pentru Silvio Berlusconi!

 

guardiola.jpg?width=610

 

 

Pep Guardiola este unul dintre cei mai râvniţi antrenori liberi de contract. După succesul pe care l-a avut la Barcelona, marile cluburi care au probleme în acest sezon se gândesc să-l oferteze pe catalan pentru vara viitoare.

 

Guardiola se află în Statele Unite pentru a se relaxa acest an competiţional, el dorind să înceapă munca la un nou proiect din vara viitoare.

 

După ce s-a zvonit că este aproape de a semna cu AC Milan, ultimele rezultate dezastruoase înregistrate de City în Liga Campionilor, acolo unde sunt la un pas de eliminare încă din faza grupelor, îi fac pe şeici să se gândească serios la o ofertă pentru Guardiola, mai ales că Ferran Soriano şi Txiki Begiristain, doi dintre foştii săi şefi de la Barcelona lucrează pentru "cetăţeni".

 

"Uşile sunt deschise pentru ei, ca şi pentru celelalte cluburi interesate de serviciile lui. Pep va asculta cu atenţie toate ofertele şi le va evalua. Până acum nu am vorbit cu Milan sau altcineva pentru că Guardiola nu va antrena până vara viitoare", a spus Jose Maria Orobitg, impresarul tehnicianului.

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea cred ca Guardiola va ajunge la City,nu cred ca ii se potriveste aceasta echipa,dar daca city lar lua ar fii un mare +

Share this post


Link to post
Share on other sites

La milan ar fi perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde se va duce Guardiola va face performante si la Milan si la City nu conteaza chiar este un antrenor bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca Ac Milan are destui bani pentru a-l plati pe Guardiola iar jocul englez e mult diferit, o sa se acomodeze destul de greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parere mea este ca daca ar semna la City poate aduce un plus echipei, un nou stil de joc, un devotament mai puternic, ar fi combinatia perfecta, Bani + Gandire. Ramana de vazut .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe acest ANTRENOR eu il vad antrenand pe MILAN , nu pe CITY .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va ajunge la Chelsea, Abramovich a castigat Champions League, credeti-ma ca va incerca sa-l apere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...