Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Moorve

Pregatiti pentru o noua victorie in Europa!

Recommended Posts

1molde-interior.jpg

Delegatia Stelei a ajuns, miercuri dupa-amiaza, in Norvegia, unde ros-albastrii o vor intalni pe Molde FK, echipa antrenata de Ole Gunnar Solskjaer, intr-un meci contand pentru etapa a patra a UEFA Europa League. Laurentiu Reghecampf si elevii sai s-au cazat la hotel, iar spre seara s-au deplasat spre Stadionul Aker, unde au participat la conferinta de presa si la antrenamentul oficial dinaintea partidei.

Joi 08 Noi 2012 01:03

 

Mai jos puteti citi cateva dintre declaratiile oferite de catre antrenorul Stelei si golgeterul Raul Rusescu:

 

Cred ca cel mai important este faptul ca nu avem jucatori accidentati. Am venit la Molde cu gandul de a castiga toate cele trei puncte. Este prea devreme sa vorbim despre calcule. Asteptam partida din Norvegia si celalalt rezultat si abia apoi vom putea face calcule. O victorie ne-ar asigura, in proportie de 90%, calificarea in primavara europeana. Nu consider ca este foarte frig. Noi am jucat pe o astfel de vreme si la Chiajna, astfel incat nu consideram ca va fi un impediment

 

In meciurile pe care le-am urmarit, nu am vazut o atmosfera incarcata pe acest stadion. Nu conteaza cati spectatori vor fi, deoarece nimic nu se compara cu atmosfera de pe National Arena. Nu avem niciun fel de probleme in acest sens

 

Stim exact cum vor juca cei de la Molde, fiindca le cunoastem bine jucatorii de baza. Se vor schimba multe lucruri si trebuie sa fim atenti, fiindca au o echipa foarte buna. Vom incercam sa schimbam ceva in acest meci, dar asta nu inseamna ca vor disparea multi jucatori de baza din echipa. Este foarte importanta aceasta partida pentru noi, dar asta nu inseamna ca nu ne gandim si la meciul de la Viitorul Constanta. O sa incercam sa alcatuim o echipa puternica!

 

Sunt multi jucatori de la Molde care imi plac, dar nu stiu cati dintre ei vor juca in acest meci. Cred ca vor juca altfel in partida de aici, fiindca sunt mult mai valorosi decat cei care s-au deplasat la Bucuresti. Eu imi doresc foarte mult ca jucatorii nostri sa fie sanatosi!

 

Cei de la Molde au o echipa foarte buna. Desi s-au concentrat mai mult pe campionat, ei au castigat si in Europa League o partida cu o echipa foarte dificila, VfB Stuttgart. Nu trebuie sa-i desconsideram si sa incercam sa avem mingea cat mai mult in posesie. Vom avea de suferit daca nu vom face acest lucru

 

Terenul de joc nu este foarte bun, dar nici cel de pe National Arena nu este perfect. Nu ne facem probleme in acest sens!

 

LAURENTIU REGHECAMPF

 

Gandul nostru este acela de a castiga. Ne dorim foarte mult, fiindca este o partida foarte importanta si consider ca suntem pregatiti de o victorie. Nu ma simt special, ci doar ma aflu intr-o perioada buna a carierei mele. Ma simt bine atat fizic, cat si psihic. Incerc sa-mi ajut echipa si sper sa o fac si in partida de la Molde

 

Noi am muncit foarte mult pentru a obtine punctele din campionat, dar nu am realizat inca nimic. Mai avem meciuri importante atat in campionat, cat si in Europa League. Trebuie sa ramanem foarte concentrati, pentru a ne indeplini obiectivele

 

Vom avea parte de o vreme foarte buna pentru fotbal. Chiar daca este putin mai racoare decat la Bucuresti, cred ca va fi perfecta la ora meciului

 

RAUL RUSESCU

 

 

 

Sursa: http://www.steauafc.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...