Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

Steaua - Stuttgart 1-5

Recommended Posts

ale8485.jpg?width=610

 

STEAUA : Tătăruşanu - Szukala, Chiricheş, Gardoş - Chipciu, Bourceanu, Pintilii, Latovlevici - Popa, Rusescu, Tănase

 

Rezerve: Stanca, Filip, Martinovic, Prepeliţă, Pârvulescu, M.Costea, A.Rocha

Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

 

STUTTGART : Ulreich - Sakai, Tasci, Rodriguez, Molinaro - Harnik, Kvist, Kuzmanovic, Okazaki - Ibisevic, Gentner

 

Rezerve: Ziegler, Rocker, Boka, Rudiger, Traore, Holzhauser, Hajnal

Antrenor: Bruno Labbadia

 


 

FINAL DE MECI! Steaua - Stuttgart 1-5

 

Min90+3: Steaua inscrie golul doi, dar este offside

Min90+3: Ocazie mare pentru Mihai Costea

Min90+1: II Ibisevic este avertizat

Min90: Ibisevic scapa singur, il lobeaza pe Tatarusanu, dar acesta retine in cele din urma

Min83: GOOL STEAUA! Mihai Costea spala rusinea si reduce din diferenta dupa pasa lui Adi Popa! Steaua-Stuttgart 1-5

Min82: Traore se duce de unul singur spre poarta, dar sutul este blocat de Szukala

Min80: Faza frumoasa a lui Adi Popa, dar sutul se duce mult peste poarta

Min79: II Chipciu este avertizat pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului

Min75: Traore este in careu, dar Tatarusanu are in sfarsit o interventie mare

Min75: Corner pentru Stuttgart

Min72: Ibisevic scapa singur, dar este ajuns din urma si deposedat! Steaua scapa de golul sase

Min70: Intra Rudiger, iese Sakai

Min69: Kuzmanovic este in careu, suteaza, dar Szukala scoate cu calcaiul! Ocazie mare pentru nemti

Min68: II Galben pentru Prepelita

Min67: Adi Popa este in careu, suteaza bine, dar Ulreich apara

Min65: Mihai Costea este in careu si scoate cornerul

Min62: Iese Tanase, intra Rocha

Min61: Tanase s-a rupt si cere schimbare

Min61: Intra Traore, iese Harnik

Min60: II Kvist este avertizat

Min58: Iese Pintilii, intra Prepelita

Min55: Cosmarul continua! Okazaki este in careu, stelistii nu resping si Stuttgart conduce cu un neverosimil 5-0! Dubla pentru Okazaki

Min53: Mihai Costea primeste in tusa, dar este blocat si Steaua pierde posesia

Min51: Tanase se complica la mijlocul terenului si pierde mingea

Min50: Steaua incearca inca un atac, dar este oprita de fluierul arbitrului

Min48: Rusescu este in careu, dar alege solutia gresita

Min47: Lovitura libera pentru Steaua! Tanase trimite in careu, dar nemtii resping

Min46: Incepe repriza secunda

Min46: Iese Gentner, intra Hajnal

 

FINAL DE REPRIZA! Steaua este condusa cu un incredibil 4-0 dupa o repriza de cosmar!

 

Min45+2: II Bourceanu este avertizat

Min45: Ibisevic este in careu, suteaza spre coltul lung si Tatarusanu respinge cu piciorul

Min42: Bourceanu este la marginea careului mare, dar suteaza slab

Min41: Adi Popa este in careu, se agata de minge, dar nu suteaza desi este singur in fata portii

Min37: II Kuzmanovic primeste cartonasul galben

Min35: Rusescu este in careu, loveste mingea si este gol, dar arbitrul arata fault in atac

Min32: Reghe schimba! Iese Gardos, intra Mihai Costea

Min31: Dezastru pentru Steaua! Okazaki loveste pe contra si Stuttgart conduce cu 4-0

Min28: Tanase este in careu si este corner pentru Steaua

Min27: Prima are ocazie pentru Steaua! Adi Popa centreaza, Rusescu recentreaza si Pintilii rateaza incredibil din sase metri

Min25: Corner pentru Steaua! Bourceanu trimite in careu, dar mingea e respinsa

 

meci.jpg?width=600&height=450

 

Min23: GOL STUTTGART! Sakai prinde o torpila de la 30 de metri si Tatarusanu este batut! Steaua - Stuttgart 0-3

Min22: Cursa frumoasa a lui Latovlevici, dar acesta este ajuns din urma si deposedat

Min21: Tanase primeste mingea la 30 de metri, dar paseaza prea lung pentru Rusescu

Min20: Pintilii este in careu, dar suteaza departe de tinta

Min18: Gafa Tatarusanu, mingea ajunge la Harnik si Stuttgart conduce cu 2-0

Min18: Chipciu faulteaza undeva in tusa si Stuttgart are lovitura libera periculoasa

Min16: Tanase dribleaza doi adversari, dar suteaza de la mare distanta si mult peste poarta

Min15: Tanase deviaza bine la centrul terenului, dar Rusescu este singur si pierde posesia

Min12: Steaua nu se regaseste, Okazaki este in careu si trece de Chiriches, dar sutul este pe langa poarta! Inca o sansa uriasa pentru nemti

Min11: Inca un corner pentru Stuttgart, dar stelistii resping si pleca pe contra

Min7: Sakai centreaza pentru Ibisevic, Tatarusanu scapa cu bine. Ocazie mare pentru Stuttgart

Min5: GOL STUTTGART! Tasci este fara marcaj in centrul careului mare si loveste mingea cu capul! Tatarusanu este batut! Steaua - Stuttgart 0-1

Min5: Ibisevic este in careu, dar Szukala blocheaza! Corner pentru oaspeti

Min4: Aut de margine pentru nemti! Stuttgart este mai prezenta in joc in acest inceput

Min3: Corner pentru Stuttgart, Rusescu respinge din centrul careului

Min2: Gardos rezolva o prima minge dificila! Trimite cu capul spre Tatarusanu, desi este presat

Min1: Steaua are prima minge a meciului

 

 

 

peluza2.jpg?width=600&height=450

 

Sursa: www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci dominat clar de cei de la Stuttgard, intr-un fel aceasta infrangere a venit la momentul potrivit si i-a "readus pe pamant" pe cei de la Steaua .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusine Stelistilor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci foarte frumos, cu multe goluri, Stuttgart a facut spectacol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fortza Stuttgart un meci foarte bun jucat de catre Sttugart si-a meritat victoria :) .Sa ia bataie Steaua si cu Copenhaga si Sa bata Sttugart pe Molde si Steaua nu se mai califica yeeeeeeeee :X

P.S: O stiti paia cu patrula ? R: Patru la zero era la pauza =))))))))))))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezamagitor , am subestimat o echipa mare , intr-un fel e bine ca ne-a mai trezit la realitate , insa un scor ca acesta este rusinos , mai ales ca s-a jucat in Romania , felicitari Stuttgart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iam luat prea de sus pe cei de la Stutgar,neam crezut prea smei,de ex. in tur cand iam luat in serios putem sai batem ,dar acum.. iam subestimat si uite ce a iesit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma asteptam sa bata steaua insa speram la un egal. Inainte cu cateva ore sa joace am zis ca bate Steaua cu 2-0. Oricum calificarea nu e pierduta. Chiar daca nu eram stelist tot cu ei tineam pentru ca sunt romani si aduc puncte pentru Romania. Toti fac misto de Steaua ca a luat bataie ca nu stiu ce dar ei cred ca fac asta din invidie. Unde e Dinamo, Rapid...? In fata televizorului. Steaua, CFR.... hai sa zis si Vaslui sunt singurele echipe care aduc puncte Romaniei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost la meci ... sincer credeam ca va reveni de la 0-2 da cand am vazut 0-3 , 0-4 , paru-n cap mi s-a zburlit :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un meci foarte frumos, cu multe goluri, Stuttgart a facut spectacol.

 

Ti-a placut nu? Ca daca nu face Steaua puncte mai vede Dinamo Champions League cand o zbura porcu.

 

Fortza Stuttgart un meci foarte bun jucat de catre Sttugart si-a meritat victoria 1.gif .Sa ia bataie Steaua si cu Copenhaga si Sa bata Sttugart pe Molde si Steaua nu se mai califica yeeeeeeeee 8.gif

P.S: O stiti paia cu patrula ? R: Patru la zero era la pauza 24.gif))))))))))))))))))))

 

Bai tarzane, daca nu facea Steaua puncte mai vedea CFR-ul Champions League la anul si la multi ani. Chiar nu te ajuta deloc ala de-l ai pe umeri? Nu esti roman ma? Sau esti ungur si de-aia tii si cu CFR si doar atat? Pana si Paszkany a tinut cu Steaua aseara. Cap ai...minte iti mai trebuie.

 

 

ON: Se intampla si celor mai mari echipe sa prinda meciuri proaste, nu? Cred eu ca si Reghe a gresit putin sistemul. Trebuia sa tina cont ca Stuttgart sunt foarte puternici in benzile laterale si sa joace un sistem care sa acopere mai bine benzile. Cred eu ca un 4-2-3-1 ar fii fost cel mai indicat. Chiar daca il sacrifica pe Chipciu ca fundas dreapta.

 

Acum asta e, in ciuda agaricilor, Steaua cel mai probabil se va califica la Copenhaga, pentru ca se poate califica chiar si la infrangere, daca o face la diferenta de un gol si cu gol marcat (gen 2-1, 3-2). Practic avem ceva mai mult de 2 variante din 3 (daca putem spune asa) pentru a ne califica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-a placut nu? Ca daca nu face Steaua puncte mai vede Dinamo Champions League cand o zbura porcu.

 

 

 

Bai tarzane, daca nu facea Steaua puncte mai vedea CFR-ul Champions League la anul si la multi ani. Chiar nu te ajuta deloc ala de-l ai pe umeri? Nu esti roman ma? Sau esti ungur si de-aia tii si cu CFR si doar atat? Pana si Paszkany a tinut cu Steaua aseara. Cap ai...minte iti mai trebuie.

 

 

ON: Se intampla si celor mai mari echipe sa prinda meciuri proaste, nu? Cred eu ca si Reghe a gresit putin sistemul. Trebuia sa tina cont ca Stuttgart sunt foarte puternici in benzile laterale si sa joace un sistem care sa acopere mai bine benzile. Cred eu ca un 4-2-3-1 ar fii fost cel mai indicat. Chiar daca il sacrifica pe Chipciu ca fundas dreapta.

 

Acum asta e, in ciuda agaricilor, Steaua cel mai probabil se va califica la Copenhaga, pentru ca se poate califica chiar si la infrangere, daca o face la diferenta de un gol si cu gol marcat (gen 2-1, 3-2). Practic avem ceva mai mult de 2 variante din 3 (daca putem spune asa) pentru a ne califica.

 

 

O sa fie destul de greu si in Danemarca, sa nu uitam ca Steaua a batut doar cu 1-0 acasa si sunt convins ca, Copenhaga o sa dea totul in acel meci care decide cine merge mai departe, dar poate reuseste si Molde o surpriza cu Stuttgard si ne calificam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fie destul de greu si in Danemarca, sa nu uitam ca Steaua a batut doar cu 1-0 acasa si sunt convins ca, Copenhaga o sa dea totul in acel meci care decide cine merge mai departe, dar poate reuseste si Molde o surpriza cu Stuttgard si ne calificam .

 

Poti sa excluzi din start varianta cu Molde egal la Stuttgart :)) Nu cred ca se pune problema. Stuttgart sigur castiga cu Molde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci facut sa castige Stuttgart ! Nu cred ca STEAUA este atat de prafa in cat sa ia 2 goluri in 7 minute si 5-1 la sfarsitul meciului ! Dar dupa parerea mea si a mai multor , meciul a fost facut sa castige Stuttgart ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a vazut adevarata valoare a stelei. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa excluzi din start varianta cu Molde egal la Stuttgart 21.gif Nu cred ca se pune problema. Stuttgart sigur castiga cu Molde.

 

De ce sa excludem din start varianta cu "Molde egal la Stuttgard" ? Molde a mai batut Stuttgard cu 2-0 , noi cum am exclus din start ca Stuttgard ne va batea la noi acasa ? Uite ca Stuttgard ne-a dat la goluri cat n-am incasat in tot sezonul ...sunt multe sanse de calificare , Steaua se va califica si va merge mai departe , meciul cu Stuttgard lea deshis moralul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pacat. Tot raul spre bine macar infrangerea asta ia adus cu "picioarele pe pamant".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fortza Stuttgart un meci foarte bun jucat de catre Sttugart si-a meritat victoria 1.gif .Sa ia bataie Steaua si cu Copenhaga si Sa bata Sttugart pe Molde si Steaua nu se mai califica yeeeeeeeee 8.gif

P.S: O stiti paia cu patrula ? R: Patru la zero era la pauza 24.gif))))))))))))))))))))

 

Ba baiete, dupa cum scrii si dupa cum pui problema, iti dau maxim 10 ani, neimpliniti. Vorba lu' Radu? Tu esti roman? Eu sunt stelist si cand joaca o echipa romaneasca in Europa tin cu ei, indiferent ca e Dinamo, Rapid, s.a.m.d. Si acum sincer, te simti bine ca a pierdut Steaua sau ce? Eu fac pariu pe orice, ca Steaua se califica si nu doar ca pierde la un gol si marcheaza, bate la scor pe Copenhaga!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...