Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lykke

Becali îşi continuă strategia din ultimii ani » Încă 1,5 milioane de euro irosiţi pe 5 "ţepe"

Recommended Posts

543955-cp-3140-tiberiu-balan-nervos-suparare-steaua.jpg

 

 

Steaua a anunţat oficial care sînt numele celor 5 jucători de care se va despărţi în această pauză de iarnă: Dumitraş, Martinovici, Tibi Bălan, Rocha şi Machado.

 

În total, ei au costat aproape 1,5 milioane de euro, cel mai scump fiind Tibi Bălan, care chiar dacă a venit din postura de fotbalist liber de contract, a costat 600.000 de euro, bani oferiţi de Becali lui Vasile Şiman.

 

Chiar şi Adi Rocha, un alt jucător sosit liber, "a tocat" o sumă de bani, fiind achitaţi 150.000 de euro agenţilor fotbalistului care evoluase ultima oară la Concordia Chiajna.

 

Nu e pentru prima oară cînd jucători care au costat sume importante pleacă de la Steaua fără ca echipa să încaseze bani mulţi, cele mai bune exemple fiind Szekely, adus pe 1,5 milioane şi lăsat să plece liber sau Pleşan, adus şi el pe aceeaşi sumă, dar cînd a plecat, roş-albaştrii au încasat doar 100.000 de euro.

 

Jucător: suma de achiziţie

Dumitraş: 350.000

Martinovici: 150.000

Tibi Bălan: 600.000

Rocha: 150.000

Machado: 200.000

 

SURSA: WWW.GSP.RO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau de Machado,Adi Rocha,Marinovici pentru ca erau jucatori buni... dar nu prea au fost folositi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machado nu prea a jucat, inteleg, Rocha... de cand a venit la Steaua parca a mai pus ceva kg.

Dumitraş, Martinovici, Tibi Bălan, cei 3 chiar nu inteleg de ce nu sunt pastrati. Dumitras joaca bine, mie unul imi place, la fel si Tibi Balan. Martinovici se lupta pentru fiecare minge, pacat ca nu are loc.

 

Sper ca in locul acestor 5 jucatori sa vina alti, care sa confirme din cateva jocuri, nu sa se astepte un sezon de " acomodare ".

 

 

EDIT - Mutat in "Fotbalul romanesc" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machado nu prea a jucat, inteleg, Rocha... de cand a venit la Steaua parca a mai pus ceva kg.

Dumitraş, Martinovici, Tibi Bălan, cei 3 chiar nu inteleg de ce nu sunt pastrati. Dumitras joaca bine, mie unul imi place, la fel si Tibi Balan. Martinovici se lupta pentru fiecare minge, pacat ca nu are loc.

 

Sper ca in locul acestor 5 jucatori sa vina alti, care sa confirme din cateva jocuri, nu sa se astepte un sezon de " acomodare ".

 

 

EDIT - Mutat in "Fotbalul romanesc" .

 

Tibi Balan ce joaca? Pe la nunti pe la botezuri? Nu joaca nimic. Mai e si "femeie" pe la antrenamente din ce am inteles. Se da lovit mereu, ba il doare una, ba alta. Jucator fitos...

 

Martinovic in afara faptului ca este devotat si pune suflet, nu prea are cine stie ce calitati. Are un plasament prost, este lent, eu unul cred ca nu are loc la Steaua.

 

Dumitras sincer si mie mi s-a parut un jucator destul de bun. L-am vazut cand a jucat ca a urcat in atac, a dat si gol, iar in faza defensiva s-a descurcat destul de bine. Nu e mai bun ca Georgevski dar mi se pare un jucator bun, de perspectiva, care ar putea fii pastrat in lot. Dar haideti sa va mai zic o chestie. Reghe ii vede la antrenament si daca acolo le comite sau nu se pregateste bine... Poate de-asta nu ramane.

 

Machado e praf, el nu juca la U Cluj si l-a luat Gigi la Steaua. A mai dat si o gramada de bani pe el. Praf. E gras, se misca foarte greu, nu mi se pare ca are nici cine stie ce tehnica si nici instinct de marcator.

 

Rocha cred ca n-ar trebui sa se renunte asa usor la el. Mi se pare un jucator de echipa, care nu se supara daca sta pe banca de rezerve si pare a fii un marcator. Daca ne uitam cate minute a jucat si cate goluri a dat, vom observa o ratie destul de buna. Eu cred ca ar mai trebui incercat pana la vara. Poate cu o pregatire de iarna spartana o sa-si revina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu chiar nu inteleg , de ce pe Martinovici nul mai tine ? Dupa mine acest fundas este un fundas de valoare care in toate meciurile si-a dat viata pe teren si nu este oprit...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...