Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marci

16-imile Europa League

Recommended Posts

aEaX9.png

 

Bate Borisov - Fenerbahce

Inter - CFR Cluj

Levante - Olympiakos

Zenit - Liverpool

Dinamo Kiev - Bordeaux

Leverkusen - Benfica

Newcastle - Metalist Harkov

Stuttgart -Genk

Atletico Madrid - Rubin Kazan

Ajax - Steaua

Basel - Dnipro

Anji - Hannover

Sparta Praga - Chelsea

Monchengladbach - Lazio

Tottenham - Lyon

Napoli - Plzeň

 

Pe 14 februarie se va disputa turul, pe 21 februarie urmând a se juca returul. Atât Steaua, cât şi CFR vor evolua în primul meci în deplasare, fiind în urna capilor de serie.

 

Sursa: UEFA.com + www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Parerea mea este ca daca cei de la CFR vor reusi sa-si faca jocul,cum a facut cu F.C. Braga respectiv Mancheste United,au o sansa de 30% sa o scoata din Uefa Europa League pe Inter Milano desi este o echipa titrata in fotbalul european, in timp ce si Steaua are sansa ei in duelul cu F.C Ajax Amsterdam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua  bate sigur pe  Ajax, Chelsea e mai greu ....enorm (nu cred ca bate Praha pe Chelsea )

Inter nu mai e ce a fost eu, Cfr are    o sansa de 50% sa se califice :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua si Cfr au meciuri grele si dorinta lu steaua de a pica cu inter nu sa implinit.Sa vedem ce se va intampla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meciurii grele dar sanse sunte. Nici Inter Milan nici Ajax nu mai sunt ce au fost.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Steaua  bate sigur pe  Ajax, Chelsea e mai greu ....enorm (nu cred ca bate Praha pe Chelsea )

Inter nu mai e ce a fost eu, Cfr are    o sansa de 50% sa se califice :).

 

Mda, nu cred ca te-ai gandit cand ai scris. Spre deosebire de alte echipe, Ajax a adunat 4p intr-o grupa infernala cu City, Real si Dortmund.. e o realizare destul de mare. Sa nu uitam de vedetele acesteia, jucatori precum Eriksen, de Jong, Fischer care sunt jucatori foarte tineri care pot oricand sa faca diferenta. In opinia mea, Ajax este printre cele mai nefavorabile echipe care puteau pica contra Stelei, va fi foarte greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CFR poate are o mica sansa de calificare , dar la Steaua este foarte , foarte greu , evolutia lui Ajax , zic eu , este una foarte buna.Sa speram totusi.

Makaveli , 4p dar s-a calificat macar.Gandestete cat de greu e , City si Real :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiti realisti ne distrug olandezii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steaua va avea o misiune grea si cfr una aprope imposibila... pentru ca stim cu toti inter este o echipa foarte buna.Eu le urez succes si sa speram ca ne calificam .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Steaua va avea o misiune grea si cfr una aprope imposibila... pentru ca stim cu toti inter este o echipa foarte buna.Eu le urez succes si sa speram ca ne calificam .

 

In opinia mea, Inter este mult mai accesibila decat Ajax. Sa nu uitam meciul acesteia cu Vaslui cand ai nostri au avut multe momente de curaj, faze pe contraatac si lasand la o parte al doilea gol dat in a doua repriza pot spune ca au jucat de la egal la egal cu Milanezii. Daca cei de la Cluj vor sti sa gestioneze acest meci, nu ar fi chiar asa imposibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CFR Cluj intotdeauna au fost "norocosi" ... in grupele UCL au picat cu Man Utd in grupa, acum in 16-imi UEL a picat cu Inter... :)) Sunt cam sceptic in privinta lor - sper sa bata.

Steaua... adversar accesibil pot spune. Meci usor nu va fi cu siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CFR , are un adversar foarte greu ... daca va scoate un rezultat bun pe stadionul lui inter eu cred ca acasa va face un meci bun.

Steaua , eu cred ca va putea sa bata in ambele meciuri pe ajax. Ajax nu mai este ce a fost , in ultimul timp au scazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bate Borisov - Fenerbahce = Fenerbahce

Inter - CFR Cluj = Inter

Levante - Olympiakos = Levante

Zenit - Liverpool = Liverpool

Dinamo Kiev - Bordeaux = Bordeaux

Leverkusen - Benfica = Prea echilibrat ca sa ma pronunt.

Newcastle - Metalist Harkov = Newcastle

Stuttgart -Genk = Sttugart (mai bine termina Steaua pe locul 2 in grupa, e mai slaba Genk decat Ajax)

Atletico Madrid - Rubin Kazan = Atletico Madrid

Ajax - Steaua = Steaua :)) (desi sunt 99% sigur ca le da Ajax cu terenu' in cap)

Basel - Dnipro = Dnipro

Anji - Hannover = Anji

Sparta Praga - Chelsea = Chelsea (clar)

Monchengladbach - Lazio = Lazio

Tottenham - Lyon = Tottenham

Napoli - Plzeň = Napoli

 

 

Meciuri foarte echilibrate, mult mai echilibrate decat in Champions League, parerea mea. Singurele care cred eu ca n-o sa aiba probleme sunt Ajax, Chelsea si Napoli. In rest, foarte echilibrate. Am incercat sa pronostichez, dar nu cred ca-mi vor iesi nici macar jumatate. Cel mai tare meci va fi de departe Tottenham - Lazio, dar si Newcastle - Metalist Kharkov sau Leverkusen - Benfica sau Zenit Liverpool, nu sunt de neglijat. Vor fi meciuri frumoase asta-i cert.

 

Hai Steauaaaaa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu stii cum se zice speranta moare ultima si pana nu vad un scor gen 5-1 cum a fost cu Stuttgart eu nu o vad pe Steaua eliminata, avem sansa noastra si eu cred in ea..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu stii cum se zice speranta moare ultima si pana nu vad un scor gen 5-1 cum a fost cu Stuttgart eu nu o vad pe Steaua eliminata, avem sansa noastra si eu cred in ea..

Si eu cred in sansa noastra, dar ne va fi extraordinar de greu. Avem sanse destul de mici, undeva la 40% cred eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bate Borisov - Fenerbahce = Fenerbahce

Inter - CFR Cluj = Inter

Levante - Olympiakos = Levante

Zenit - Liverpool = Liverpool

Dinamo Kiev - Bordeaux = Bordeaux

Leverkusen - Benfica = Prea echilibrat ca sa ma pronunt.

Newcastle - Metalist Harkov = Newcastle

Stuttgart -Genk = Sttugart (mai bine termina Steaua pe locul 2 in grupa, e mai slaba Genk decat Ajax)

Atletico Madrid - Rubin Kazan = Atletico Madrid

Ajax - Steaua = Steaua :)) (desi sunt 99% sigur ca le da Ajax cu terenu' in cap)

Basel - Dnipro = Dnipro

Anji - Hannover = Anji

Sparta Praga - Chelsea = Chelsea (clar)

Monchengladbach - Lazio = Lazio

Tottenham - Lyon = Tottenham

Napoli - Plzeň = Napoli

 

 

Meciuri foarte echilibrate, mult mai echilibrate decat in Champions League, parerea mea. Singurele care cred eu ca n-o sa aiba probleme sunt Ajax, Chelsea si Napoli. In rest, foarte echilibrate. Am incercat sa pronostichez, dar nu cred ca-mi vor iesi nici macar jumatate. Cel mai tare meci va fi de departe Tottenham - Lazio, dar si Newcastle - Metalist Kharkov sau Leverkusen - Benfica sau Zenit Liverpool, nu sunt de neglijat. Vor fi meciuri frumoase asta-i cert.

 

Hai Steauaaaaa!!!

 

Si sa vedem ce pronosticuri mi-au iesit.

 

Deci mi-au iesit: Fenerbahce, Inter, Levante, Bordeaux, Newcastle, Stuttgart, Steaua, Anji, Chelsea, Lazio, Tottenham.

Nu mi-au iesit: Liverpool (instinctu de fan m-a tradat), Atletico Madrid, Napoli.

 

Hai ca mi-au iesit 11 pronosticuri si am ratat 3. Culmea, s-au calificat echipe gen Levante, Steaua, Bordeaux si nu s-au calificat Liverpool, At Madrid sau Napoli. Cine se astepta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezultatele tur-retur (+marcatori) din şaisprezecimile Europa League


Rubin Kazan - Atletico Madrid 0-1 (Falcao '84) (în tur, 2-0)
CFR Cluj - Inter 0-3 (Guarin '22, '45+1, Benassi '89) (în tur, 0-2)
Metalist Harkov - Newcastle 0-1 (Ameobi '64 - pen) (în tur, 0-0)
Genk - Stuttgart 0-2 (Boka '45, Gentner '58) (în tur, 1-1)
Dnepr - Basel 1-1 (Seleznyov '76 - pen / Schar '81 - pen) (în tur, 0-2)
Lazio - Borussia Monchengladbach 2-0 (Candreva '10, A. Gonzalez '33) (în tur, 3-3)
Lyon - Tottenham 1-1 (Gonalons '17 / M. Dembele '90) (în tur, 1-2)
Liverpool - Zenit 3-1 (Suarez '28, '59, J. Allen '43/ Hulk '19) (în tur, 0-2)
Hannover '96 - Anji 1-1 (S. Pinto '70 / L. Traore 90+9) (în tur, 1-3)
Fenerbahce - BATE 1-0 (Baroni '45 - pen) (în tur, 0-0)
Olympiacos - Levante 0-1 (O. Martins '9) (în tur, 0-3)
Bordeaux - Dinamo Kiev 1-0 (C. Diabate '41) (în tur, 1-1)
Benfica - Leverkusen 2-1 (O. John '60, Matic '77 / Schurrle '75) (în tur, 1-0)
Steaua - Ajax 2-0 (4-2 d.p.) (Latovlevici '38, Chiricheş '76) (în tur, 0-2)
Chelsea - Sparta Praga 1-1 (Hazard '90+1 / Lafata '17) (în tur, 1-0)
Viktoria Plzen - Napoli 2-0 (Kovarik '51, Tecl '74) (în tur, 3-0)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...