Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ArSsurA

CFR, veste proasta de la UEFA! Clujenii au facut record de puncte in Liga, dar primesc mai putin bani decat Otelul si Urziceni!

Recommended Posts

Doar 14 milioane de euro. Atat le vor intra in conturi clujenilor pentru cele 10 puncte acumulate in grupele Ligii Campionilor.

Oficialii CFR-ului au fost dezamagiti cand au aflat vestea primita de la UEFA. Se asteptau sa primeasca 20 de milioane.

"Am luat deja 11 milioane de euro si vom mai lua inca 3 milioane. Politicile UEFA s-au schimbat putin, asa ca in acest an vom primi doar 14 milioane de euro. Anii trecuti, forul european era mult mai darnic cu premiile", a declarat Paszkany in ProSport.

Incepand cu acest sezon, UEFA a modificat regulile in ceea ce priveste market poll-ul si a decis ca echipele care ajung in grupe din calificari sa primeasca jumatate din suma oferita formatiilor care se califica direct.

Sumele castigate de echipele romanesti in ultimii ani:
►2011 - Otelul: 18,38 mil €
►2010 - CFR: 18,4 mil €
►2009 - Unirea Urziceni: 17,72 mil €

 

Sursa : www.prosport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta este caracteristica poporului nostru, vrem mai mult si mai mult... 14 milioane nu sunt bune pentru? Mai ales pentru un club din Romania... eu zic ca nici atat nu meritam. Matematic trebuia sa primim intre 20-21, de mirare este explicatia celor de la UEFA, cam corupti Platini si fisu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu inteleg ce nu-i multumeste , cred ca a primit foarte multi bani , pana la urma asa este romanul ...N-ai ce sa-i faci.Vorba aceea Nemultumitu-lui i se taie darul.Oricum , de acei bani si-ar putea cumpara jucatori foarte buni sau sa achite datorii daca au.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mutat la UCL & Europa League. Puteti continua comentariile aici!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...