Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cagiva

Cum arată new-Rapid » Oficialii din Grant cred că pot alcătui o echipă cu care să reziste în retur

Recommended Posts

553154-alx8454-rapid-echipa-spate.jpg

Cu 16 nume "grele" plecate de la echipă după ce-a fost deschisă operaţiunea de insolvenţă a clubului, giuleştenii tremură pentru retur.


Astăzi ei vor pleca în primul cantonament al iernii. În Spania, la Marbella, acolo unde vor sta 20 de zile. Fotbaliştii lui Marian Rada sînt încrezători că nu vor ajunge de rîsul lumii o dată cu reluarea campionatului, în martie. "Vom face fără probleme un prim «11» cît de cît competitiv", crede căpitanul Daniel Pancu.

"Situaţia nu e chiar aşa de gravă. Sperăm să facem o echipă omogenă în cele şapte amicale pe care le-am stabilit în Spania şi se reîncepem să cîştigăm puncte în retur", a spus un oficial din Grant.

Cum arată primul "11" pentru retur
Pecanha - I. Voicu, Oros, Abrudan, Mardare - M. Roman, N. Grigore, Grigorie, Herea - Pancu, Al. Ioniţă

Lotul Rapidului care pleacă în Spania
Portari: Pecanha, Drăghia, Mişa
Fundaşi: I. Voicu, Ad. Grigore, Oct. Abrudan, Mardare, Dăescu, Oros, C. Păun, Wallace, N. Vasile
Mijlocaşi: M. Roman, Grigorie, N. Grigore, Al. Coman, M. Stoica, Fl. Călin, A. Matei
Atacanţi: Herea, Al. Ioniţă I, Pancu, Ciolacu, Martin

 

Sursa: GSP.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca probleme Rapidului se vor fi rezolvat cand Copos va pleca de la echipa si va lasa pe alt cineva sa investeasca la echipa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zicem ca ar incropi un prim 11 care se poate bate cat de cat prin campionat cu majoritatea echipelor. Dar problema majora este ca nu au mai deloc rezerve, decat niste pusti, fara experienta.

 

Eu cred ca cei de la Rapid, cu acest lot, sa fie multumiti daca prind un loc 7-8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut putin din cantonament , multi sunt tineri sub 22 de ani. Daca va pleca George Copos de la Rapid va ajunge iara o echipa mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca Marian Iancu, Adrian Porumboiu si Ioan Niculae faceau echipa si cumparau Rapidul impreuna impartind achizitiile, asa cum au declarat ca isi doresc sa investeasca la echipa, acum la Rapid era ceva de vis, cu asemenea investitori nu vad vreo echipa din Liga 1 sa ii faca fata Rapidului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radu dupa parerea mea rapid nu va prinde nici macar locurile 7-8 pentru ca sunt alte echipe care vin tare din spate probabil vor termina pe un loc 10.

Oricum probabil ca daca nimeni nu va dori sa investeasca la Rapid clubul se va dizolva si v-om pierde inca o echipa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca Marian Iancu, Adrian Porumboiu si Ioan Niculae faceau echipa si cumparau Rapidul impreuna impartind achizitiile, asa cum au declarat ca isi doresc sa investeasca la echipa, acum la Rapid era ceva de vis, cu asemenea investitori nu vad vreo echipa din Liga 1 sa ii faca fata Rapidului.

N-ai sa vezi niciodata 3 oameni cu asa bani sa se "alieze" intr-un actionariat si sa se mai si inteleaga. Fiecare dintre ei o sa vrea sa ia deciziile in club.

 

 

Radu dupa parerea mea rapid nu va prinde nici macar locurile 7-8 pentru ca sunt alte echipe care vin tare din spate probabil vor termina pe un loc 10.

Oricum probabil ca daca nimeni nu va dori sa investeasca la Rapid clubul se va dizolva si v-om pierde inca o echipa...

 

Mi-e greu sa cred ca un club ca Rapid se va "dizolva". Cred ca se gasesc investitori.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...