Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

JiLtro

Steliştii visează la finală!

Recommended Posts

Steliştii visează la finală! "Trebuie să o luăm pas cu pas, să trecem de Chelsea!"

 

raul-rusescu.jpg?width=610

 

 

Steaua întâlneşte joi, în optimile Europa League, pe englezii de la Chelsea. Jucătorii lui Reghe sunt optimişti şi cred că o pot elimina pe Chelsea. Chipciu l-a remarcat de la trupa lui Benitez pe belgianul Hazard.
 

 

"Avem şanse să ne calificăm. La Bucureşti poate fi un meci pe care putem să-l câştigăm. Au jucători periculoşi, Hazard mi-a sărit azi în ochi. Pe Chelsea am urmărit-o mai mult când a jucat Mutu acolo", a spus Alex Chipciu la Sport.ro

Szukala nu vede nicio diferenţă între meciul cu Chelsea şi cel cu Gaz Metan Mediaş.

"Vom trata acest meci la fel ca oricare altul, ca un meci cu Mediaş sau cu Ajax. Cu Chelsea trebuie să intri pe teren şi să dai sută la sută. Noi sperăm să vină şi Chelsea la fel ca şi Ajax şi să repetăm, nu neapărat minunea, ci rezultatul cu Ajax. Să ne calificăm măcar în turul următor. Trebuie să fim foarte concentraţi pentru meciul ăsta. Toată lumea o cunoaşte pe Chelsea şli ştie că e o echipă foarte puternică. Dar şi noi avem valori şi suntem foarte bine pregătiţi. Avem mult respect pentru Chelsea, dar nu avem frică", a spus Lukasz Szukala pentru 
Dolce Sport.

Steliştii visează chiar la finala Europa League, ce va avea loc la Amsterdam.

"De ce nu?! Dar trebuie să o luăm pas cu pas, să trecem de Chelsea şi pe urmă discutăm de restul", a spus Adi Popa.

 

Sursa: http://www.prosport.ro/fotbal-extern/europa-league/stelistii-viseaza-la-finala-trebuie-sa-o-luam-pas-cu-pas-sa-trecem-de-chelsea-10639856

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...